Tanışma tavsiye !!
Merhaba işim gereği günlük tiraş gerektiren bir işte çalisiyorum.Daha önceleri 2 bıçaklisindan 5 bicaklisina kadar gillette nin ürünlerini kullandim ama hicbir zaman memnun kalmadim sonrasinda sitenizi keşfettim bu vesileyle jiletli makineleri arastirip muhlenin r89 modelini aldim 3 ay kadar r89 u farkli jiletlerle denememe ragmen beklentimin altinda kaldi .sakal cikis yonunde vurunca
Temiz tiras elde edemedim.ozellikle boyun kısminda sakal cikis yonune ters alinca kanamalar olmaya basladi gunluk tiraşi tersten almak kaldirmiyordu cildim busefer daha agresif makinelere arastirip muhlr r41 modelini aldim .bu makine gunluk kullanim icin cok agresif geldi yuzumu resmen isirdigini farkettim tiras olurken .cene kisminda boyun kisminda ufak kanamalar eksik olmadi . Bana onerebileciginiz baska alet varmidir .razorock game changer nasildir.elimdeki muhle r89 ve r41 i takas edebilirim
Merkur Progress ayarlı tıraş aletini önerebilirim, ayar topuzunu çevirerek tek bür aletle R89 ile R41 arasında istediğiniz ayarda tıraş olursunuz, forum ikinci el satılıklarda 300 tl bandında bulabilirsiniz.
hoşgeldiniz. edwin jagger tavsiye ederim.
ne mutlu türküm diyene !
(04/08/2020, Saat: 18:06)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldiniz. edwin jagger tavsiye ederim.

Arkadaş zaten R89 kullanmış bi fark yok .
Gamechanger.84 kullandığınız iki aletin arası , size iyi gelecektir . Bütçe arttırabilirseniz ve yurtdışından alıp bekleme imkanınız var ise Rex Envoy daha etkili bir alet .
Hoşgeldiniz bu arada .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Günlük kullanımda R89 tahriş etmemesi lazım, bence tekniğiniz henüz tam oturmamış. Merkur Progress e gelince de benim çok severek kullandığım bir alet. Bende de ayrıca R89 ve R41 var ama progress ile tanışınca elim diğer aletlere pek gitmiyor. Tabii benim durumum biraz farklı. Ben 2-3 günde bir tıraş oluyorum. Günlük tıraş olsam muhtemelen R89 tercih ederdim. 2-3 günde bir tıraş olmama rağmen etkin bir kesime sahip olduğu için Progressin en düşük ayarını 3 perde şeklinde kullanıyorum. Yani progress sizi elbette memnun eder ama R89 gibi yumuşak bir alet de değil, R41 gibi cildi yormaz, ancak jileti yüzünüzde hissedersiniz. Bence bir süre daha farklı jiletlerle R89 a şans verin ve tekniğinizi oturtun. Kaç perde tıraş oluyorsunuz bilmiyorum ama gerekirse perde sayısını artırın. Mesela ilk perde sakal çıkış yönünde, ikinci perde kulaktan buruna doğru, üçüncü perde de boyun altı hariç tersten yukarıya doğru tıraş olun. Bu şekilde temiz bir tıraş kesinlikle almanız lazım. Bu arada sabun da çok önemlidir. Kaliteli bir sabunla kaliteli bir köpük yaparsanız kolay kolay tahriş yaşamazsınız. Ayrıca, bir süre boynunuzun hassas bölgelerini tersten almayın. Jilet olarak da orta keskinlikte konforlu jiletleri tavsiye ederim. Kişiye göre değişir ama benim memnun kaldığım bazı jiletler; Trig, Gillette Platinum, Gillette O'Clock Yeşil, Crystal, Personna, Timor...
TemeT NoscE
(04/08/2020, Saat: 18:04)americanpsycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress  ayarlı tıraş aletini önerebilirim, ayar topuzunu çevirerek tek bür aletle  R89 ile  R41 arasında istediğiniz ayarda tıraş olursunuz, forum ikinci el satılıklarda 300 tl bandında bulabilirsiniz.

Tavsiyeniz için teşekkürler

(04/08/2020, Saat: 18:09)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş zaten R89 kullanmış bi fark yok .
Gamechanger.84 kullandığınız iki aletin arası , size iyi gelecektir . Bütçe arttırabilirseniz ve yurtdışından alıp bekleme imkanınız var ise Rex Envoy daha etkili bir alet .
Hoşgeldiniz bu arada .

Yurtdisi alisverisi daha once hic yapmadim .rex envoy u araştircam tesekkurler

(04/08/2020, Saat: 18:19)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle foruma hoş geldiniz. Günlük kullanımda R89 tahriş etmemesi lazım, bence tekniğiniz henüz tam oturmamış. Merkur Progress e gelince de benim çok severek kullandığım bir alet. Bende de ayrıca R89 ve R41 var ama progress ile tanışınca elim diğer aletlere pek gitmiyor. Tabii benim durumum biraz farklı. Ben 2-3 günde bir tıraş oluyorum. Günlük tıraş olsam muhtemelen R89 tercih ederdim. 2-3 günde bir tıraş olmama rağmen etkin bir kesime sahip olduğu için Progressin en düşük ayarını 3 perde şeklinde kullanıyorum. Yani progress sizi elbette memnun eder ama R89 gibi yumuşak bir alet de değil, R41 gibi cildi yormaz, ancak jileti yüzünüzde hissedersiniz. Bence bir süre daha farklı jiletlerle R89 a şans verin ve tekniğinizi oturtun. Kaç perde tıraş oluyorsunuz bilmiyorum ama gerekirse perde sayısını artırın. Mesela ilk perde sakal çıkış yönünde, ikinci perde kulaktan buruna doğru, üçüncü perde de boyun altı hariç tersten yukarıya doğru tıraş olun. Bu şekilde temiz bir tıraş kesinlikle almanız lazım. Bu arada sabun da çok önemlidir. Kaliteli bir sabunla kaliteli bir köpük yaparsanız kolay kolay tahriş yaşamazsınız. Ayrıca, bir süre boynunuzun hassas bölgelerini tersten almayın. Jilet olarak da orta keskinlikte konforlu jiletleri tavsiye ederim. Kişiye göre değişir ama benim memnun kaldığım bazı jiletler; Trig, Gillette Platinum, Gillette O'Clock Yeşil, Crystal, Personna, Timor...

R89 da tersten vurmadigim surece herhangi bir tahris yasamiorum ama bu seferde temiz istedigim tiraşi elde edemiyorum .sabun olarak prarosanun kirmizi kasede oalni lullaniyorum daha iyi sonuc veren sabunlar var midir kullanmakta oldugumdsn daha kaliteli
Foruma hoş geldiniz komşum.
Bence yeni bir tıraş aleti arayışına bu aşamada girmeyin. Mühle R89 keskin jiletlerle harika tıraşlar veren bir alet.
Size iki önerim olacak birincisi tıraş tekniğinizi bir gözden geçirin ikincisi de farklı bir tıraş sabunu kullanın.

@MetsGo komşumun Game Changer .84 önerisine katılıyorum.
(04/08/2020, Saat: 18:32)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz komşum.
Bence yeni bir tıraş aleti arayışına bu aşamada girmeyin. Mühle R89 keskin jiletlerle harika tıraşlar veren bir alet.
Size iki önerim olacak birincisi tıraş tekniğinizi bir gözden geçirin ikincisi de farklı bir tıraş sabunu kullanın.

@MetsGo komşumun Game Changer .84 önerisine katılıyorum.

Prorasoyu kirmizi kaseli olani kullaniyorum bu urun nasil daha kalitelisi var mi
(04/08/2020, Saat: 18:48)Ramo26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 da tersten vurmadigim surece herhangi bir tahris yasamiorum ama bu seferde temiz istedigim tiraşi elde edemiyorum .sabun olarak prarosanun kirmizi kasede oalni lullaniyorum  daha iyi sonuc veren sabunlar var midir  kullanmakta oldugumdsn daha kaliteli

Çene altında tersten sıkıntı olacağını sanmıyorum ama boyun bölgesine ters vurmayın. Muhtemelen kesmiyor diye aleti biraz da fazla bastırıyorsunuz. Proraso fena değil sabun olarak ama ben şuan tabac kullanıyorum, fiyat olarak da sizi üzmez, porselen kasesine para vermek istemiyorsanız stick ya da refil halde alabilirsiniz. Ben tabac sabunu tavsiye ederim, kullanınca farkı görürsünüz. Günlük tıraş olduğunuz için de sinekkaydı tıraş olurum diye düşünerek agresif alete şuan hiç bulaşmayın. Elinizde R41 var zaten. O fazla agresif ama ileride lazım olabilir veya satıp Merkur Progress tarzı bir alet alırsınız. Aslında günlük tıraşta R89 ile 2 perde + düzeltme ile yakın tıraş elde etmeniz gerekiyor. Sizin sorununuz öncelik olarak alette değil. Sabun ve jileti değiştirin. Şuan alete yapacağınız masraf daha sonra sizi memnun etmeyebilir.
TemeT NoscE
(04/08/2020, Saat: 17:55)Ramo26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba  işim gereği günlük tiraş gerektiren  bir işte çalisiyorum.Daha önceleri 2 bıçaklisindan 5 bicaklisina kadar gillette nin ürünlerini kullandim ama hicbir zaman memnun kalmadim sonrasinda  sitenizi keşfettim bu vesileyle jiletli makineleri arastirip muhlenin r89 modelini aldim 3 ay kadar  r89 u farkli jiletlerle denememe ragmen beklentimin altinda kaldi .sakal cikis yonunde vurunca
Temiz tiras elde edemedim.ozellikle boyun kısminda sakal cikis yonune ters alinca kanamalar olmaya basladi gunluk tiraşi tersten almak kaldirmiyordu cildim busefer daha agresif makinelere arastirip muhlr r41 modelini aldim .bu makine gunluk kullanim icin  cok agresif geldi yuzumu resmen isirdigini farkettim tiras olurken .cene kisminda boyun kisminda  ufak kanamalar eksik olmadi . Bana onerebileciginiz  baska alet varmidir .razorock game changer nasildir.elimdeki muhle r89  ve r41 i takas edebilirim

Öncelikle hoşgeldiniz  Smile

Belirli bir süre geleneksel tıraş tecrübeniz var yani tıraş açısı ile ilgili sorunları çözdüğünüzü varsayıyorum. Eğer az perde ile temiz tıraş olmak istiyorsanırz artık "Slant" denemeniz lazım. Merkur 37C bunun için çok iyi bir başlangıç olacaktır. Merkur 37C ile orta keskin jiletleri çok büyük bir konforla eşleyebilirsiniz.
Merkur 37C ile ilgili şu yorumumu okuyabilirsiniz;

http://geltir.com/showthread.php?tid=254...#pid275051

Şu anda ne jilet kullandığınızı yazmamışsınız. EJ 89 ile feather jileti eşleyerek, boyun kısmınızda tersten almak yerine çaprazdan alarak sorununuza çözüm getirebilirsiniz.

Proraso'nun pre shave kremini kullanmayı deneyin tıraş öncesi olarak. Ben kırımızı (sandal) pre shave kremini kullanıyorum çok memnunum. Yüzünüzü 30 saniye ıslattıktan sonra kurulamadan krem sürüyor ve 2-5 dakika bekliyorsunuz. Ve ardından köpükleyip tıraşa başlıyorsunuz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,506 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,431 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,016 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,481 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,483 25/04/2021, Saat: 12:38
Son Yorum: artan09