Ergenlik döneminde doğru beslenme nasıl olmalı ?
1 ay sonra 17 yaşına gireceğim ve bugüne kadar pek düzgün beslenmedim. Ergenlikte beslenmenin cilt güzelliği, boy uzunluğu için önemli olduğunu biliyorum ve kendime sağlıklı bir beslenme programı yapmaya karar verdim. Nasıl beslenme programı yapabilirim?
(17/08/2020, Saat: 18:53)İnce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 ay sonra 17 yaşına gireceğim ve bugüne kadar pek düzgün beslenmedim. Ergenlikte beslenmenin cilt güzelliği, boy uzunluğu için önemli olduğunu biliyorum ve kendime sağlıklı bir beslenme programı yapmaya karar verdim. Nasıl beslenme programı yapabilirim?

Bu sorunun cevabini en iyi bir diyetisyen verebilir. İnternette olan diyetler cok saglikli olmaz. Diyetisyeni sadece zayiflamak yada kilo almak icin menu veren birisi olarak dusunmemek lazim beslenme duzeninizi gayet guzel kuracak ve en dogru yonlendirmeleri yapacaktir.
(17/08/2020, Saat: 18:53)İnce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 ay sonra 17 yaşına gireceğim ve bugüne kadar pek düzgün beslenmedim. Ergenlikte beslenmenin cilt güzelliği, boy uzunluğu için önemli olduğunu biliyorum ve kendime sağlıklı bir beslenme programı yapmaya karar verdim. Nasıl beslenme programı yapabilirim?
Kan şekerinde ani değişikliklere sebep olan, basit karbonhidratlardan genel adıyla ambalajlı abur cuburlardan uzak durmalısın dersek hata etmiş olmayız sanıyorum. Bununla birlikte bir disiplin dahilinde antrenman yapabilirsen kendin için çok güzel bir şey yapmış olursun.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gıda üretmek insanın işi degil.
Öncelikle işlenme seviyesi en fazla
doğranmış ve pişirme seviyesinde olmalidir.

Ögutulmus, ayristirilmis, katistirilmis seyler canliya ZARAR verir.

Bu eksende;
Bulgur faydalidir, un zararlidir.
Bal faydalidir, pancar sekeri, misir surubu zararlidir.
Biraz geç bir bilgi ama tavuk yerine horoz eti tüketilmeli.
ergenlik dönemi geçmiş maalesef. yine de beslenme için ömrün ilk yarısı hayvansal gıdalar ağırlıkta, son yarısı bitkisel gıdalar ağırlıkta. ama hepsinden herşeyden tadımlık da olsa gerekli, birinde bulunmayan protein, mineral başkasında var. bizim damak tadımıza uymuyor ama mümkün olan herşeyden azar azar gerekli. yüzbinlerce farklı moleküller var farklı bitkilerde canlılarda bulunan.
Ergenlik çok güzel bir dönem, tadını çıkarın bence. Beslenme hususuna gelince, (bence) en önemli dönem 0-2 yaş arası. Ne kadar anne sütü emdiysen ilerleyen yıllarda farkı görülüyor. Benim tavsiyem bu yaşlarda protein + karbonhidrat ağırlıklı beslenme yönünde. Alkol ve sigaradan ebediyen uzak durmanızı temenni ederim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
BiZ yüzeysel birikimlerimiz ile bilgiler verebiliriz.
Lakin üstte bir komşumun belirttiği gibi bir kereye mahsus bir diyetisyene gidip kas-kemik-yağ oranını çıkartırıp bir beslenme programı çıkartman çok iyi olur.
Keşke senin yaşında olsam kendime düZgün bir beslenme alışkanlığı edinip bir yaşam şekli haline getirebilsem.
Kas yapacağım diye kimyasal katkılardan uzak durman ,Düzenli spor ve su içme alışkanlığı kesinlikle baş tavsiyelerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu sorunun cevabını forum sayfalarında aramamanı tavsiye ederim.
Beslenme ile alakalı olabileceği gibi somototip yapın ile de alakalı olabilir. O yüzden oncelikle bir beslenme uzmanına görünmen isabetli olacaktır.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(18/08/2020, Saat: 00:56)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sorunun cevabını forum sayfalarında aramamanı tavsiye ederim.
Beslenme ile alakalı olabileceği gibi somototip yapın ile de alakalı olabilir. O yüzden oncelikle bir beslenme uzmanına görünmen isabetli olacaktır.
+1

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar ENDER3470 42 13,898 01/09/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: cerdinc
  Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Yagmurari 2 1,967 04/01/2020, Saat: 02:27
Son Yorum: MetsGo
  Sarı nubuk bot nasıl boyanır? 3RD1 7 7,518 04/03/2019, Saat: 13:17
Son Yorum: dikdik_s
  Yüzde istenmeye tüyler nasıl alınmalı ? Prove 14 7,349 07/09/2017, Saat: 19:50
Son Yorum: Prove
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,317 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami
  Telefon kablosu nasıl bağlanır ? hamdib 7 61,979 23/01/2016, Saat: 14:46
Son Yorum: dikdik_s
  Bu nasıl bir kazıktır böyle taskind 2 4,938 05/11/2014, Saat: 22:39
Son Yorum: mavi
  Diş nasıl fırçalanmalı? totan35 10 16,122 03/10/2014, Saat: 23:47
Son Yorum: siralexf
  Ebay Gönderisi Nasıl Takip Edilir... Prometheus 34 43,995 24/01/2014, Saat: 07:25
Son Yorum: ooppss
  Cicitürk alıcı başka eve taşınırsa nasıl kullanılır? inceptum 11 15,858 04/10/2013, Saat: 09:22
Son Yorum: kizilat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: