Gillette S1 tamirat/toplama
Merhaba,

Canım babamdan kalma ve aktif olarak her gün kullandığım Gilette S1 long handle'ımın şaft yayı kilitlendi. WD 40 ile demonte ettim ama problem çözülmedi sanırım. Forumda ücreti mukabili veya hayrına farketmez bu tamiratı yapabilecek arkadaşlar var mıdır?

Herkese keyifli ve sağlıklı günler dilerim.

Not: Umarım doğru başlık altına bırakmışımdır bu mesajı.
Bende de bir tane Gillette Black Beauty var. @mornetto nun hediyesiydi. Nasıl temizlediyse 1. Ayar -9 , 9. Ayar da 1 jilet açıklığında. Kendim sökebileceğime, söksem toplayacağıma inansam yaparım da elimden kör eşşek yem yemez ya. Big Grin mundar olmasın alet.
(30/08/2020, Saat: 12:23)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de bir tane Gillette Black Beauty var. @mornetto nun hediyesiydi. Nasıl temizlediyse 1. Ayar -9 , 9. Ayar da 1 jilet açıklığında. Kendim sökebileceğime, söksem toplayacağıma inansam yaparım da elimden kör eşşek yem yemez ya. Big Grin mundar olmasın alet.

Komşum güzel günlerde kullanın. Sizinkinde problem bu mudur bilemiyorum ama Gillette'in ayarlı aletlerinde, ayar mekanizmasının yayını kürdan gibi bir şeyle bastırırsanız 1'den aşağıya veya 9'dan yukarıya doğru geçecek şekilde bir tur daha atabiliyor mekanizma. Eğer temizlenirken bu şekilde bir atlatma yapıldıysa size çok mild gelmesi bundan kaynaklı olabilir. Bunu düzeltmek için de sökmeye gerek yok. 9'a getirin. Ayar mekanizmasındaki klikleyen yaya kürdan gibi bir şeyle hafifce bastırırken ayarı arttırmak için çevirdiğiniz yönde çevirmeye devam edin. 9'u aştıktan sonra mekanizma yayı basık tutacak, tekrar bir sonraki 1'e ulaştığınızda klikleyip yuvasına oturacak. Artık normal ayarına da gelmiş olacak. Umarım bu şekilde çözülür probleminiz.  Smile
@"GriffinV8" hocam akşam dener , dönüş yaparım. Aslında aletle ilgili sıkıntım yok. Sadece en agresif ayar 9 olması gerekirken benim alette 1 . ayar da , en yumuşak ayarın da 1 olması gerekirken 9. ayarda olması. Tam tersi çalışıyor yani mekanizma.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: