Saç beyazlaması
Özellikle son dönemde saçlarımdaki beyazların hızla artmakta olduğunu fark ettim. Her yaşın kendine göre bir güzelliği var ama yine de bu güzelliği birazcık daha ileriye ertelemek fena olmaz  Big Grin  Bunu tercihen doğal yollardan azaltma ya da geciktirme konusunda deneyemi olan komşularımız bu deneyimleri hakkında bilgi paylaşabilirlerse çok mutlu olurum. Peşinen teşekkürler  Smile
Saç beyazlaması saç soğanındaki pigmentlerin üretilmemesinden kaynaklanır. Saçın gerçek rengi gri veya beyazdır.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
youtube.com/Berberbey
(29/08/2020, Saat: 19:37)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle son dönemde saçlarımdaki beyazların hızla artmakta olduğunu fark ettim. Her yaşın kendine göre bir güzelliği var ama yine de bu güzelliği birazcık daha ileriye ertelemek fena olmaz  Big Grin  Bunu tercihen doğal yollardan azaltma ya da geciktirme konusunda deneyemi olan komşularımız bu deneyimleri hakkında bilgi paylaşabilirlerse çok mutlu olurum. Peşinen teşekkürler  Smile

Bu konuda çok bir bilgim yok bilemem ama bildiğim bir nokta var komşum. O da ırsi olması. Sanırım anneme çekmişim çünkü 22 yaşında tamamına yakınını beyazlatmıştım tıpkı annem gibi. Ayrıca hayat gailesi ile alakası olmadığını düşünüyorum. Babam çok çekmiş, çok itilmiş, çok dışlandı. Zaten kaybettiğimde kendisi 29 yaşındaydı. 4 yıl kanser derdini çekti. Ne saçları döküldü kemoterapi sonrası, ne de saçları beyazladı. Bildiğim ayrıca beyaz saçın kişiyi olgun gösteriyor olmasıdır.
Beyazlayan saç teli güçlenir. O sebeple dökülmesin beyaz olsun derim Smile 30 un başlarındayim evlilik yaradı saçlar renk açıyor Big Grin
(29/08/2020, Saat: 19:37)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle son dönemde saçlarımdaki beyazların hızla artmakta olduğunu fark ettim. Her yaşın kendine göre bir güzelliği var ama yine de bu güzelliği birazcık daha ileriye ertelemek fena olmaz  Big Grin  Bunu tercihen doğal yollardan azaltma ya da geciktirme konusunda deneyemi olan komşularımız bu deneyimleri hakkında bilgi paylaşabilirlerse çok mutlu olurum. Peşinen teşekkürler  Smile

@AbuzTech komşum 5 Tibet hareketi olarak bilinen egzersizlerin beyazlayan saçı siyahlaştırdığı söyleniyor. Bir göz at derim.
Deden gibi tıraş ol.
@Abuz Tech komşum, güzel bir konu başlığı, teşekkürler. Kimi komşu keşke dökülmesede beyazlaşsaydı, kimi komşuda beyazlaşacağına dökülse diye düşünebilir. Sonuç ne olursa olsun, en güzeli kişinin kendisini rahat hissetmesidir. 40'lı yaşların başında erkek kardeşimle beraber saçlarımıza o zamanlar meşhur pigment köpüğü uygulattıydık. Eve gelene kadar " oğlum biz saçları resmen boyattık diye " epey bir gülmüştük. Asıl şoku sabah yastıktaki siyah lekeleri gören eşimin " sen yoksa saçını mı boyattın diyerek " kahkaha atmasıyla yaşadıydım. Beyazlara yönelik ilk ve son mücadelem bu oldu. Öte yandan birde beyaz sakal mevzusu var. Bence iyi birşey, çünkü tıraş olma isteği veriyor.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Beyazlama dökülmeden beter. Dökülmenin tedavisi belli, canınızı sıktığı noktada saç ektiriyorsunuz, problem çözülüyor. Beyazlamada ise gerçek bir tedavi yok.

Geçici çözüm olarak saçlarınızı boyatabilirsiniz. Ancak bir kere boyatırsanız hayatınız boyunca rutin boyatma/dip kontrolü yapmanız gerekecek.

Boyatmaya karar verirseniz kendi kendinize yapmayın bir de (I.Tatlıses veya O.Gencebay'ın kullandığı) koyu kestane renginden uzak durun. Çok sırıtıyor, moral bozmamak için kimse de "abi değiştir şu rengi, ayakkabı boyası gibi görünüyor" diyemiyor.

Böyle uzun yazmamdan anlayacağınız üzere benim de daha 25 olmadan başladı. O zamanlar çok araştırmıştım, anti oksidan, anti aging, kök hücre, vitamin, lazer filan ama hepsi faydasız çıktı. Şu anda hoşuma da gidiyor gri olması.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Ben de bu dertten muzdaribim. Yavaş yavaş başladı beyazlamalar, acayip canımı sıkıyor. Önerilere açığım arkadaşlar Sad
Benim daha ilkokul yıllarında birkaç tel beyaz saçım vardı.
Zamanla arttı. Ortaokul-lise yıllarımda yakından bakıldığında rahatlıkla belli ediyordu kendini.
Şİmdilerde çoğunluğu siyah olsa da neredeyse 5/1'i gibi oranda beyaz var. (Saçlarımın bayağı sık olduğunu da belirtmek isterim.)Özelllikle aydınlık ortamda kendini ele veriyor. Bİlhassa saçlarım kısa iken. Herhalde bu ilerlemeyle 5-10 yıla beyazlar siyahlara oranla daha fazla olur. Smile
Irsidir diyenler oluyor ancak yakın akrabalarımda erken yaşta saçı beyazlayanlar yok. Kimisi stres diyor, ufak bir çocukken nasıl bir stres altında kaldımda çıktı bilmiyorum, öyle olduğuna da ihtimal veremiyorum. Big Grin
Ama problem etmedim, doktora da gitmedim. Hatta seviyorum bu beyazları, biraz daha artıp 3/1 oranı yakalarsak daha iyi olur zannımca. Big Grin
Zaten sakallarım da kızıl kıllar çıkmaya başlamış. Onu da yeni fark ettim. Eskiden vardı ancak biri yakından bakıp farkedebiliyordu, şimdilerdeyse biraz uzadığında aynaya baktığımda ben dahi farkedebiliyorum.

Bunun bir çözümü sağlıklı insalar için olsa zaten kadınlar bizden evvel kullanmaya başlamış olurlardı.
Boya gibi geçici çözümleri sık yaptırmazsanız dipten gelenler kötü görünecektir. (En azından benim için öyle, o görüntü pek hoşuma gitmez) Arada beyaz uzun tellerin olması bence hoş.

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
@"HTTPSEvrywhre"  üstadım beyazlar artınca George Clooney gibi olacağımı bilsem ben de endişe etmem Big Grin Adam yaşlandıkça yakışıklılık katsayısı artıyor valla ..

images?q=tbn%3AANd9GcQ3ClqpeWYld7ZwmDapD...g&usqp=CAU

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: