Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım
Öncelikle konuyu nereye açsam karar veremedim moderatör arkadaşlar uygun değilse başka yere taşıyabilirler.Geleneksel tirasa başlamadan öncede ev yapımı sabunlar ilgi duyuyor ve denemeler yapıyordum.Ve başarılı bir iki yüz sabunu recetem oldu ve bu başarılı olan ve kenarda bekleyen bir kalıp Sabunumu arko stick sabun  desteği ile tıraş sabununa çevirdim. İlk yaptığım yüz sabunumu yunanistandan almış olduğum tamamen doğal içerikli sabun bazını dilimleyerek bir tencere içerisinde cam bir kap yerleştirerek benmari usulu tamamen eritip içerisine hindistan cevizi, sandal ağacı,limon, karanfil, sığla,vanilya,gliserin ve saf zeytin yağları ekleyerek yapmistim bu recetem duruyor. Sonra birgün aklıma geldi ve fırça ile kopurteyim dedim ve güzel ama ince bir köpük verdiğini gördüm tam da burada köpüğü kalınlaştırmak için arko sabundan destek alacağım aklıma geldi ve hazir olan yüz sabunumu yine benmari usulü eriterek yine yarım arko sabunuda bir yemek kaşığı su ile benmari usulü eriterek iki sabunu erimeden sonra karistirdim ve bir kapaklı kopurtme kabına sıcak olarak döktüm 2 gün dinlendirme sonrası bugün deneme yaptım ve zaten koruyuculuğu üst düzey olan yüz sabunum harika köpük ve kıvam elde ettiğim bir tıraş sabununa dönüştü. Aslında arkoyu değilde yüz sabunumu modifiye ettim gibi oldu. Tıraş sonrası hissiyatı ağır olmayan hem yaz hem kış kullanılabilecek yüzü kurutmayan ve kayganlığı tabac seviyesinde bir sabun oldu. Denemek isteyen olursa reçeteyi paylasabilirim.Bir sonrakine  elimde kalan bazla shea yağı ve hint yağı gibi yağlarla da deneceyegim.
6gsRDj.jpg
Kartallar yüksekten uçar
Emeğinize sağlık komşum.
Emeğinize sağlık görüntü çok güzel , bi köpük fotoğrafıda atabilir misiniz
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Herkesin ilk merak ettigi kopuk fotografi, elinize saglik...
Rengi bence güzel olmuş. Bu sarılığı yağlardan mı alıyor? Elinize sağlık.
Ya İstanbul beni alacak ya ben İstanbul'u. Fatih Sultan Mehmet
Elinize sağlık, güzel gözüküyor.
Aslında dün tıraş oldum bu sabunla ama fotoğraf çekmeyi unuttum inşallah bu akşam çekeceğim. Sabunun rengi içindeki yağlardan kaynaklı özellikle limon,karanfil ve sığla yağıları renklendirdi.
Kartallar yüksekten uçar
(01/09/2020, Saat: 14:10)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında dün tıraş oldum bu sabunla ama fotoğraf çekmeyi unuttum inşallah bu akşam çekeceğim. Sabunun rengi içindeki yağlardan kaynaklı özellikle limon,karanfil ve sığla yağıları renklendirdi.

Hocam kopuk bekliyorum ve yorumlarida merak ediyorum, koku isini de cesitlendirme plani var mi.
Bol yağlı, kayganlığı ve nemlendiriciliği güzel bir sabuna benziyor elinize sağlık komşum Smile
Elinize, emeğinize sağlık. Köpük performansı önemli.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,683 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,360 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,122 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,739 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,295 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,335 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,654 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,863 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,893 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: