Ekipmanlarimizin isimleri ve kac yıldır kullaniyoruz.
Komsularim merhabalar. Alacak arkadaslara da fikir yaratmasi acisindan hangi aleti kac yildir kullanmaktayiz acaba ? Tesekkur ederim simdiden ?
De 89 3.5 yıldır kullanıyorum. İsmi Nâlân
Merkür futur 2 yıla yakındır kullanıyorum. İsmi Maamut

Nasıl bir fikir yaratacak! merak ettiğim için paylaşıyorum.
Saygılar...
Teşekkür ederim komşum. Maalesef herkesin çok bütçesi olmuyor bu işe başlamadan önce ve bir miktar para ayırıp tek ve güzel bir alet almayı isteyen çok arkadaşım oldu. Dolayısı ile elbet bu konu ile ilgili forma bakıp da bilgi almak isteyen olacağını düşündüm. Makineni markası ve kaç yıldır kullanıldığı gibi. Şahsi düşüncem işe yarayabileceği yönünde tabi ki fikirlerinize saygı duyarım...
@Oldstyle belirttiğiniz hususla ilgili forumda tonlarca konu var. Yani tek atış hakkım var, ne alayım amacına çok hizmet edebilecek bir konu değil. O satın alma kararını etkileyecek ve kullanım ömrünü belirleyecek değişken çok fazla ancak farklı bir amaca hizmet edebileceğini düşünüyorum.

En uzun kullandığımız tıraş aleti - fırça gibi alet/edevatlar aslında bir aleti ne kadar tanıdığımızı, ne kadar kullandığımızı gösterecektir. Maymun iştahlı olup olmadığımız hususunda da bilgi verecektir Big Grin

Şu an elimde bulunan tıraş fırçalarının en eskisi 60 senelik. 59 da babam doğduduğunda almış dedem. Jaguar. O fırça dedemden , babama , babamdan bana geldi. Geltir yokken lise dönemlerimde ara ara onla tıraş oldum. DonanımHaber de başlığı keşfettiğimde bir süre onla devam ettim ve daha sonra kaldırdım. Teknik Fırçanın sahipleri fırçayı görünce duygulanmışlardı Big Grin

Diğer elimdeki fırçaların en eskisi 10 sene, en yenisi 5 senelik.

Tıraş aleti olarak da elimde ki en eski alet Gillette Slim ki o da dedemden kalma onu da kaldırdım. Haricinde bir Slim daha var elimde, bir de Twist var ancak bunları sonradan almıştım.Bunun haricinde Wilkinson classic ve Rimei ler var. 7-8 senelik. Aktif kullanımda. Sattığım aletlerin içinde de en çok kullandığım alet Progress olmuştu. 2016 da satana kadar 4-5 sene kullandım.

Bir üstteki mesajı sehven tamamlamadan gönderdim
Gillette black beatuy kullandıklarım içinde en uzun kullandığım oldu.Tabi rotasyonlarla.10 yıldan fazla olmuştur kullanalı.
(23/09/2020, Saat: 09:42)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum. Maalesef herkesin çok bütçesi olmuyor bu işe başlamadan önce ve bir miktar para ayırıp tek ve güzel bir alet almayı isteyen çok arkadaşım oldu. Dolayısı ile elbet bu konu ile ilgili forma bakıp da bilgi almak isteyen olacağını düşündüm. Makineni markası ve kaç yıldır kullanıldığı gibi. Şahsi düşüncem işe yarayabileceği yönünde tabi ki fikirlerinize saygı duyarım...

Progres candir deyim hocam, hep dedigim gibi.

Tek alet kisitli butce ise cikilabiliyosa eger fiyatini son kuruşuna kadar hakeden bir alet bence. Jilet seçmez, her jilete göre bir ayari vardir. Mildden agresife ayar skalasi net calısir.(bir r41 denirmi bilemem r41 ile cok anlaşamamiş biriyim) kolay tahriş etmez teknik otursun el melikesi olsun biraz yeterki. Tek kötü  yanı o knobu sevemedim. Madem keyif işi bu mesele, dursun bi köşede kullaniriz ara sira. Harici tam görev adamidir üzmez, zorlamaz sessizce işini yapar. Bütçe kısıtlıysa ikinci elde de temizi bulunabilir arada.

Birde de89, yeni baslayana harika seçenektir, fiyatida uygundur parasinin üzerinde iş yapar.

Merkür grubundan 34 42 vs harf kombinasyonlu olanlari hic bilmiyorum. Big Grin
İlk aldığım aletlerden EJ89'u diğer aletlerimden çok daha fazla kullanmışımdır. 2014 yılından bu yana ağırlıklı olarak kullanmaktaydım, 2019 Nisan ayında sonrasında üst başlığın dişleri aşınıp yalama olana kadar ..
Bu alet ansızın devre dışı kalınca 2020 Mart ayına kadar, uzunca bir süre Wilkinson Classic ile dönüşümlü Yuma kullandım.
Şimdi Yuma ve ara ara 3 parçalı Şıkbay Plastik alet kullanıyorum.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: