Parker Semi Slant
Herkese çok teşekkürler keyifli tıraşlar Smile yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

(23/09/2020, Saat: 17:36)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğine sağlık Koray. Alet gerçekten albenisi yüksek görünüyor, işçiliği üzerinde titiz davranılmış belli, çok şık duruyor. Kenarlardan jilet taşması varmı alette.

Evet hocam kenarlardan çıkıntı oluyor
Hava atmak için yemek yapılmaz ama yemek yapmak havalı bir iştir    Cool
Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık komşum.
So far so good..
Merak ettiğim bir Slant'tı inceleme için çok teşekkürler Komşum.
benim de merak ettiğim bir slanttı. inceleme için teşekkürler.

geofatboy da incelemiş: https://www.youtube.com/watch?v=huC_dJOuBko
Bu gün itibari ile elime geçmiş bulunmakta ve ilk izlenimim komşular şu şekilde. Parkerın bana göre tek hatası üst başlığın krom kaplaması için vida kısmında kaynak noktasının çok siyah bir şekild ekozmetik olarak belli olmasıydı ve açıkcası bu üründe de aynı çekincem oldu. Fakat öyle bir işçilikle karşılaştımki Parker işçilik olarak kendini gayet geliştirmiş durumda ve beni ilk izlenim olarak memnun etmiş durumdadır. Akşam ise tıraş olup deneyimim sizinle paylaşacağım.
@"Oldstyle" Cihan hayırlı olsun. Parker 'ın eski kelebek tip aletleri epey sorunlu aletlerdi. Kaplama kalitesi, jilet tutuşu, aynı model alette aletten alete değişen agresiflik farklılıkları, mekanizma sorunları vs. Yeni modellerde yol almışlar gibi görünüyor. Elimde bulunan Variant da gayet iyi sayılır bu konuda. Gördüğüm kadarıyla slant da öyle duruyor.
(21/01/2021, Saat: 17:07)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Oldstyle" Cihan hayırlı olsun. Parker 'ın eski kelebek tip aletleri epey sorunlu aletlerdi. Kaplama kalitesi, jilet tutuşu, aynı model alette aletten alete değişen agresiflik farklılıkları, mekanizma sorunları vs. Yeni modellerde yol almışlar gibi görünüyor.  Elimde bulunan Variant  da gayet iyi sayılır bu konuda. Gördüğüm kadarıyla slant da öyle duruyor.

Bende 89r vardı komşum parker sadece bahsettiğim vida kısmındaki kozmetik dışında kesim hissiyatı çok güzeldi ve gerçekten işçiliği bu seride güzel olmuş ki 2019 da çıkmış bir model şuan heyecanla eve gidip tıraş olmayı bekliyorum komşum. Eğer kesim hissiyatı da tahmin ettiğim gibi çıkar ise en favori günlük makinem klasmanında Parker SRX imin yanında rafta yerini alır.
Dün gece Proraso sandalwood - bolzano superinox jilet - yaqi sagrada ve Parker semi slant kombini ile 2 perdelik harika bir tıraş oldum. Tahmin ettiğim gibi Kesinlikle yağ gibi akan agresifliğini hissettirmeyen 3 günlük sakalı daha ilk perdede temizleyen güzel bir alet jileti bükmesi jileti hissettirmeyisi olsun çok memenun kaldım. Tek dip notum bolzano gib ikeskin sınıfına giren jiletler fazlasıyla keksin kalacağı yönünde. Bir de akşam Derby ile deneyerek keskinlik mi konforlumu noktasında son tecrübemi paylaşacağım. Ama günlük tıraş için benim gibi hassas cilt sert sık sakal kombinasyonunda uygun olacağını düşünüyorum. İşçilik işlev f/p olarak parker çok başarılı bir makine çıkarmış.
@"Oldstyle" Cihan sıhhatler olsun. Beğenmene çok sevindim. Dip not kısmında ki Bolzano ' yla ilgili olan deneyimini anlayamadım ancak. Günlük tıraşta çok keskin bulduğun için daha az keskin bir jiletle mi denemek istiyorsun ?
(22/01/2021, Saat: 11:53)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Oldstyle"  Cihan sıhhatler olsun. Beğenmene çok sevindim. Dip not kısmında ki Bolzano ' yla ilgili olan deneyimini anlayamadım ancak. Günlük tıraşta çok keskin bulduğun için daha az keskin bir jiletle mi denemek istiyorsun ?

Aynen öyle Orkun komşum. Konforlu bir jilet olup da çok keskin olmasa daha güzel sonuçlar olacak diye düşünüyorum. Akşam Derby jilet ile deneyeceğim. Bolzano biraz fazla keskin kaldı diye hissettim. Kesik kanam tahriş yok ama hani ustura tıraşı gibi olunca yüzüm anladım sanki Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,615 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker 91r btncl 2 1,587 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,603 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,647 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,972 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,404 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,845 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  PARKER 94R tonymontana 3 2,209 22/02/2021, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,681 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: