Tıraşın en heyecanlı kısmı
Tıraş ritüelin her aşamasında inanılmaz keyif alıyorum.
Usturamı bileylediğim an diyebilirim
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(24/09/2020, Saat: 17:29)kzldagpro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En mutlu olduğum kısmı elimdeki herhangi bir ürünün bittiğini görmek.

Kesinlikle katılıyorum komşum. Hatta böyle garip bir şekilde, insan kendini bir şeyler başarmış hissediyor   :)
Harika bir konu olmus, bu acidan dusunmemistim ki aslinda tum tiras benim icin bir rituel...

Aslinda heyecan bir gun aksamdan basliyor: yarinki tiras icin ekipman secimi, sonrasinda bir bakiyorum ki tum makinalar sabunlar inmis raflardan, koklaniyor, kivamina bakiliyor, jiletlerin kutularinin siralamasi.... derken ilk asama geciyor aslinda: simdi bile bu mesaji denize nazir yazarken 2 gun sonra olacagim hesabini yapiyorum aslinda...

Diger bir keyif ise sabunun fircaya yuklenmesi, ki taze bir Arko sabunun tam da krem santi kivamini alinca ki sesine deli oluyorum diyebilirim, mest ediyor sabahin 6'sinda...

@ahbap komsumun belirttigi gibi, diger bir asama ise bicagin catir catir kesme sesi ki ben bunu en fazla Haward + Derby Premium'da aliyorum, Yaqi Mellon'da da hayran kalmistim, ayna catirdamisti resmen kesme sesinden..

En son kisinda ise sanirim tum tiras bittikten sonra ayna da yuzume dokunma bolumu, insanin her sabah belki de kendisine yaptigi ilk bakim, ilk merhaba, boyle iyi oldu demesi ve daha bir ozenli olmaya calismasi, daha kendine iyi davranabilmesi,

Bir de kocaman bir aileye mensup olmak, Geltir ve Geltir Ankara Ekibi'ne mensup olmak isin nefes boyutu sanirim...

Tum komsularima simdiden sihhatler olsun.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Ne kadar büyürsek büyüyelim, içimizdeki o çocuk halen duruyor. Şuan için değişen; renkli renkli misketlerin yerini renkli renkli jilet kutularının alması, ınnn ınnnn diye ses çıkarıp yerde gezdirdiğimiz oyuncak arabanın yerini yüzümüzde gezdirdiğimizde çıtır çıtır ses çıkararak kesen tıraş aletinin alması, deniz kenarında oynadığımız kumun yerini tasta kıvam vermek için uğraştığımız köpüğün alması.... Daha bir çok şey söylenebilir. Bizim de yetişkinlere özel oyuncaklarımızdan birisi geleneksel tıraştır. Umarım ki bu keyfimizi yitirmeden ömrümüzün geri kalanında da yaşımıza uygun yeni yeni oyuncaklar bulabiliriz. Ne kadar çok keylifle yapılan iş varsa hayat o derece değerli ve güzeldir. Ayrıca, geleneksel tıraşın farkı; mecburi ve keyifsiz olan bir şeyi sıklıkla yapmak istediğimiz keyifli bir şeye dönüştürmesidir. Bu arada tıraş vakti de geldi Smile
TemeT NoscE
Jiletin cildi kesdiği "an" dır.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
youtube.com/Berberbey
@"sudüşleri" ne güzel tarif etmişsiniz öyle... Gerçekten de öyle; küçük bir çocuğun oyuncaklarıyla oynadığı gibi oynuyoruz, seviyoruz onları.
Sabah alarmın çalıp uyandığımda tıraş zamanının geldiğini anladığım anda hissettiğim heyecanı seviyorum.
Yeni aldığım bir ürünü denediğim an
yeni bir tıraş sabunu ya da kremi denediğim an
ne mutlu türküm diyene !

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,112 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Geleneksel Tıraşın Sevmediğimiz Yanları arandur 58 33,650 15/01/2018, Saat: 10:07
Son Yorum: aliyuksel
  Klasik tıraşın cilde zararı var mı? magna 6 4,993 02/09/2016, Saat: 04:32
Son Yorum: magna
  Bir tıraşın maliyetinden ne olur ki ? Cevap: 40.000 lira kaybedebilirsiniz martin 28 24,054 22/05/2015, Saat: 23:51
Son Yorum: eggman
  Geleneksel Tıraşın Tarihinde Ustura Kullanımı m y r 27 25,481 18/03/2015, Saat: 23:20
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: