Rex Envoy & Progress
Merhabalar. Rex Envoy ile dün akşam ilk tıraşımı oldum. Bir süredir progress kullanıyordum. Bu yazımda; Rex ile ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak ve kendimce progress ile karşılaştırmasını yapmak istedim. Progress ile ilgili düşüncelerimi daha önce yazmıştım ve yine progress ile ilgili jilet denemelerime ilişkin fikirlerimi de paylaşmıştım. Rex ile de jilet denemeleri yapacağım ve ilerleyen zamanlarda paylaşacağım. Rex ile ilgili ilk izlenimlerim şöyle: Tıraş aletini ilk elinize aldığınızda kalite hissini size yaşatıyor ve tok bir duruşu var. Ağırlığı ve dengesi güzel. Benim biraz kısa bulduğum progressden bir miktar daha kısa, bunu eklediğim fotoğraflarda da görebilirsiniz. Ancak, üç parmakla kullanılmaya uygun olduğu için bu kısalık beni rahatsız etmedi, hatta manevra kabiliyeti açısından daha kullanışlı bile geldi diyebilirim. Sapının tasarımından dolayı da elden kayma gibi bir sorun asla yaşamıyorsunuz. Tıraş kısmına gelecek olursam; öncelikle progressde memnun kaldığım o'clock yeşil jiletimi Rexe taktım. Jilet kenarları aletten dışarıya çıkmadığı için kenarlardan tutup aleti sıktım ve bu tasarımı çok hoşuma gitti. Ayrıca, jilet tutuşunun eşit olup olmaması gibi bir sorun bu tip aletlerde olmadığı için ayarlama yapmaya gerek kalmaması da bir avantaj oldu. Yüzümü her zamanki gibi güzelce köpükledikten sonra ilk perdeye geçtim. Rexi ilk yüzüme değdirdiğimde jileti hissettiren ama tedirgin etmeyen bir yapısı olduğunu anladım ve progress ile karşılaştıracak olursam agresiflik olarak progressin 2-3 ayarında gibi geldi bana. Tıraş hissiyatı çok hoşuma gitti, farklı bir alet olduğunu hissettiriyor. Tıraş olurken progress kadar sesli bir alet değil ama yine de inceden çıtır çıtır sakal kesme sesini duyuyorsunuz. Burun altında sorun yaşamadım, burun altında progresse göre biraz daha iyi diyebilirim. Boyun ve çene altında tersten almalarda ise çok başarılı. Bu bölgeleri daha temiz ve tahriş etmeden temizliyor. İki günlük sakalım vardı, tıraşımı 2 perde ve ufak düzeltmeler ile tamamladım. Toplu iğne başı kadar iki noktada kanama oldu ama yıkayınca geçti, sanırım ufak sivilce falan vardı orada. Favori düzeltmedeki performansı da eh işte, favoriler düz olsun diye uğraşırken istediğimden biraz daha fazla kısaltmak zorunda kaldım ama favori konusunda titiz çalışmıyorsanız iş görür. Tıraş sonrası şapı sürdüğümde hafif bir yanma oldu. Aynı şekilde arko tıraş sorası kolonyayı sürdüğümde de ilk önce bir yanma oldu ama hemen geçti. Alet sanırım jileti biraz seçen bir alet, bu nedenle tahminime göre tıraş sonrası konforu biraz yetersiz geldi. Progress ile bazı jiletler haricinde bu kadar yanma hissetmiyordum ama daha bu ilk tıraşım ve elim Rexe alıştıkça, ayrıca diğer jiletlerle de denedikçe çok daha konforlu tıraşlar çıkaracağıma da inanıyorum. Rex size bu hissi veriyor. Ben varken maceraya gerek yok, ben sana yeterim duygusunu bana verdi şahsen. Böylelikle aradığım aleti de bulduğumu düşünüyorum ama ek olarak progressi de elimde tutacağım. O da her zaman işini yapmaya hazır bir asker gibi bekleyecek. Eğer günlük tıraş olan birisi olsam Rex bana biraz agresif gelebilirdi, onu da belirtmiş olayım. Progress kullanan ve Rex veya GC 0.84 gibi çelik bir alet almak isteyen komşularım için şunu söyleyebilirim: Progress gerçekten işini yapan ve sizi genel anlamda memnun edecek bir alet. Tabii bu dediklerim yine söylemiş olayım ki benim gibi 2-3 günde bir tıraş olanlar için geçerli, günlük kullanımda progressin en düşük ayarı bile bazı kimselere agresif gelebilir. Eğer cildiniz hassas değilse Rex de Progress de günlük kullanılabilir. Ben progressden memnun olmakla birlikte Rexi kullanınca bana işte bu da dedirtti doğrusu. Çok mu fark var dersek hayır ama ben sürekli alet değiştirmek istemiyorum diyenler için ideal aletler. Şahsen çok uzun bir süre tıraş aleti arayışım vs olmaz diye düşünüyorum. Bundan sonrası uygun jiletleri bulmak ve kozmetik ürünlerdeki değişikliklerle tıraşa renk katmak. Sonuca gelecek olursak; özellikle boyun bölgesi falan hassas olmayan kişiler için illaki alınacak bir alet değil ama boyun bölgesini ve tersten alınan diğer yerleri daha rahat ve tahrişsiz almak istiyorsanız Rex özellikle burada farkını gösteriyor. Diğer türlü ufak tefek farklılıkları ve avantajları var. Benim diyeceklerim bu kadar. Benim gibi kararsız kalıp almak isteyen arkadaşlara umarım yardımcı olabilmişimdir.

A1zTBS.jpg
I558fQ.jpg
42adUd.jpg
GCBONR.jpg
U4a912.jpg
TemeT NoscE
İnceleme için teşekkürler. Progress rullzz derim her zaman  Cool  Cool   Big Grin
Sn. @sudüşleri Komşum ellerinize sağlık çok güzel bir karşılaştırma olmuş Smile
Emeğinize sağlık komşum, çok güzel bir inceleme olmuş. Son 2 gündür Rex ambassasor ile tıraş oluyorum. 2,5-3 ayarı günlük tıraş için bana ideal geldi. Ambassadorun 3. Ayarı Envoy diyor firma. Cidden kaliteli aletler.

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler çok güzel bi inceleme olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız, elinize sağlık @"sudüşleri" komsum.
elinize sağlık komşum güzel inceleme
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Faydalı olabildiysek ne mutlu...

(02/10/2020, Saat: 12:44)shaving nick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize sağlık komşum, çok güzel bir inceleme  olmuş. Son 2 gündür Rex ambassasor ile tıraş oluyorum. 2,5-3 ayarı günlük tıraş için bana ideal geldi. Ambassadorun 3. Ayarı Envoy diyor firma. Cidden kaliteli aletler.

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim komşum, dediğin gibi kaliteli aletler. Envoyun, Ambassadorun 3. ayarına denk geldiğini biliyordum. Bu agresiflikte bir alet benim için gayet yeterli oluyor. Bir de ayarlı tıraş aleti olarak progress var elimde. Ayrıca, ambassadorun fiyatı envoyun iki katı olduğu için de envoyu tercih etmemde bir etken. Önceye göre artık çok agresif kesimli aletleri de sevmiyorum. Sadece bir tıraş aletinde olmazsa olmazım etkin bir kesiminin olması. O da envoyda fazlasıyla var.
TemeT NoscE
Emeğinize sağlık. Gönül bu güzel incelemeyi okuyunca ambassador ile kıyaslamayı görmek istiyor. Envoy 3 ayar olarak düşünerek değerlendirmenizi okudum.

Progress denemelerim sonrası alacağım bir alet olmadığını farkettim. Beni tatmin etmeyecekti. Sağolsun [mention]İsmetaltan [/mention] yolladı. Denedim ara verdim abi kalsın bir şans daha dedi bir hafta daha denedim. Birbirimizden elektrik alamadık diye yollarımız ayrıldı. 68 model Slim Adjustable’da numara ayarını stabil yapabilirken progressde bunu yapamamak eksiklik diye düşündüm. Kendimi biliyorum ben ayarı yakalayım derken pense ile o havayı veren plastiği patlatacaktım.
Progress tam görev adamı. Ya çok seversiniz ya hiç sevmezsiniz diye kendimce iddaalı bir yorum bırakacağım.

Arada diğer alet denemeleri sonrası ambassodor ile yollar kesişti.

Ortak noktalarımızdan biri progress sonrası Rex’in kalitesi ağır abiliği
Jilet seçiyor ama bu jilet seçme başarısızlık değil performansı konforu arttırabiliyoruz diye yorumlamak istiyorum.
Envoy duruşu ile şu an popüler GC havası verdiğini de sizin fotoğraflara hissettim. Rex’i edindiğim dönem GC 0.84 denedim. Rex’in keyfini uzun süre sürmek adına Gc için pusuda yatıyorum.

Eski konulardan fikir almak için okumalar yaptığımda Merkür Kulübü mesajlarına denk gelmiştim.
Sanırım bu gidişle REX Kulüp olarak çoğalacağız.

Keyifli günlerde kullanın. Bu başlık geleneksel tıraşı seçip fikir almak için gelecek bir çok arkadaşa ilham olması temennisiyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,407 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Merkur Progress linguist 1,025 747,686 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,131 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,680 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
Question Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi? 40tansonra 39 15,277 07/03/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: 40tansonra
  Merkur progress ayar tavsiyesi Fatih 20 14,165 14/08/2019, Saat: 17:18
Son Yorum: dikdik_s
  Futur mu? Progress mi? transmehmet 61 66,003 18/07/2018, Saat: 00:14
Son Yorum: tirst
  Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C Efrasyab 32 18,467 19/03/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: astroid
  Merkür Progress Ayar Sorunu mkeskus 12 8,409 14/01/2017, Saat: 23:53
Son Yorum: mkeskus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: