Forum İmalatçıları
Tıraş dışında açtım konuyu ama aslında gayet "Tıraş içi" bir mevzu.

Bilmiyorum B&B'de filan nasıl işliyor bu tip şeyler ama geçen Mc'in kaplama yazısını okurken aklıma geldi. Keşke dedim forumumuzda hem ticari olarak gelir elde edecek şekilde hem de forumun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde imalatçılarımız, tedarikçilerimiz olsa...

mesela bir girişimcimiz olsa... fırça yapsa... bir diğeri sabun imal etse. bir diğeri scuttle yapsa. Başka biri Tornada makine sapları işlese.. biri ahşaptan fırça sapı yapsa...ne olsa denemeye gönüllü ve karşılıksız olarak Ar&Ge'sine yardımcı olacak insanlar var. Şunun da farkındayım bu iş zorlamayla olmaz. Yani "Ahmet sabun yapsın, ben fırça yapayım Mehmet de fırça sapı... " demekle olmaz biliyorum. benimkisi biraz temenni iyi niyet ve içinde azıcık girişimci ruh olanları cesaretlendirme... Başka bir şey değil.

Mesela düşünsenize geçen seferki scuttle işini birisi risk alıp yaptırıp satsaydı şu an abartmadan söylüyorum 60-70 scuttle satılmıştı. Ve bence byöle bir işe riske eden kişi böyle bir işten güzel para kazanmayı da sonuna kadar hakediyor. veya birisi allem etse kullem etse şu Voskhod'ları getirtseydi herhalde bir koliyi 2 günde tüketirdi bu forum...

Hislerim böyle işte... keşke olsa. Bilhassa şu sabun işi süper olurdu. Sabunu üreten kişi eminim yurtdışından yığınla sipariş alırdı... Biliyorsunuz forumumuz yurtdışından da takip ediliyor. Geçenlerde sırbistan'dan bir tıraş sever aramıza katılmış, yorum yazmasa bile yazılanları takip edeceğini söylemişti.

Daha da uzatmadan bitireyim... Arkadaşlar elinizde çok rahat memnun edebileceğiniz, size yardımcı da olacak bir müşteri kitlesi var. Keşke bizden birileri bunu değerlendirse..

Saygılarımla
Benzer şeyler yazacaktim ki eskiuye3315 ustad duygularima tercuman olmuş.
Bi ara ciddi ciddi bulldog benzeri sap yaptirma niyetindeydim ama sadece sap icin 50 tl civarı maliyet cikti ki 60 lira civarina satmak gerekecek. Kim alır o fiyata? Barley veya r89 parasi sadece sap o da kargo hariç. Yani bence su kadar forum ahalisi icin yapilacak yatirimlar ve alinacak riskler tamamen gereksiz gibi.
hocam sap hususunda haklisiniz belki ama sabun vs gibi komplex ekipman gerektirmeyecek, sadece hammaddeye bagimli imalatlar hususunda o kadar umitsiz degilim. yapacak kisi az hammadde alir atiyorum 100-200 liralik ki bunla da baya bi sabun olur. en kotu ihtimalle zarari yuksek olmaz. 2.si bu gibi urunlerin kaliteli yapildigi surece yurtdisinda alici bulacagini dusunuyorum. veya firca sap gibi isleri fason olarak da yaptiriabilir girisimcimiz. ama bunlara ugrasacak bir girisimci lazim iste. Risk kucultulebilir.
ben boyle dusunuyorum. inanin ugrasacak vaktim olsa bu ise girecegim... zararinda filan degilim,, ki zaten zarar edilecegini dusunmuyorum. belkki cok tatli bir kari olmaz ama zarar edilmez diyorum. sadece adim atilirken temkinli olmakta ve bir seferde 2000-3000 yatirim yapmamakta yarar var.
Bu ise girecek birisi varsa dostlarimizdan imalatci arastirma ve meblag yuksek olmadigi surece ortak olmak da dahil yardimci olabilirim.
Saygilarimla
herşeyden önce
şirket olmadan ticaret yapılamamayacağı için bu işlere kimse girmez.

Yurtdışındaki gibi alışverişimizi yapıp
gelirimizi beyan edip bunun vergisini ödememiz mümkün degil.
(şahıs olarak)

Adamlar şahıs olarak printer çıktısı fatura kesebiliyor.
Bunu gösterip vergilerinide ödüyorlar.
Biz ödemek isteyince:

Bizde durum söyle
Muhasebeci tutuma zorunluluğu (ayda 100 tl)
Ticaret odasına kayıt yapma zorunluluğu (üyelik aidatları)
Belediyeden işyeri açma belgesi alabilmek için ustalık belgesi alma
Belediyeden işletme ruhsatı
İsyeri olarak gösterilecek adres kiralama
Oranın kirasının ayrıca stopajını ödeme
Bağkur (min ayda 300)
Aylık vergi
Senelik vergi
Anlaşmalı matbaaya fatura bastırma
Yazar kasa kullanıyorsanız her gece z raporu alma zorunluluğu ...

iş sabun gibi şeyler olunca
analizler bakanlık izinleri...

Nerde yaşadığımızı unutmayalım Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
yurtdışında zeytinyağı katkılı iyi hazırlanmış sabun kremler beğeniliyor (mem, nivea sensitive)
önceden birikmiş sabunluk zeytinyağım vardı. ev yapımı zeytinyağlı el sabunu ilk iyi kayganlık veriyor ama çok hızlı kuruyup tıraşı imkansız yapyor.ortada forum yokken kendime yurtdışındakiler gibi iyi performans verecek hızlı kurumayacak zeytinyağlı tıraş sabunu yapabilirmiyim diye araştırdım. malzemeler dışardan bir şekilde bulunuyor ama doğru tarifi bulmak doğru oranı tutturmak mümkün görünmedi.yorumlardan verimli olmayacağını gördüm
insan kendisi için riske girerde yapıp satmaya gelince maliyet o kadar yüksek olur ki taçsız kral arkonun memleketinde hiç şansı yok.

yeri gelmişken, voskhodu en çok isteyenlerdendim. ihtiyacım olmadığı halde getirtebilmek için çok sayıda alacaktım ama birkaç kişi hariç talep olmayınca getirtemedik. fiyat 5 değil , hakkı olan 20-25 olsaydı eminim daha çok talip çıkardı Undecided
http://trasklavuzu.blogspot.com/
mamabear noldu? 150 cesit sabun yapiyordu kar etmedigim icin kapatiyorum dedi. zaten kolay is olsaydi mamabear gibi 150 kisinin websayfasi olurdu.
diger yandan mcorcoya katiliyorum. bireysel ticareti birakin ofissiz e-ticaret bile yapilamiyor. milletvekili tanidigi olan arkadaslara durumu anlattim adamlar ofissiz deposuz web sitesiyle yurtdisinda tum dunyaya satis yapip doviz getiriyor dedim vekillere soyleyin bir kanun cikarsinlar dedim. i-ih sonuc yok hala.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türkiye ye İnterneti Sevdiren 17 Unutulmaz Forum Sitesi mustbe 4 3,347 15/10/2019, Saat: 14:31
Son Yorum: onurcakmak
  Forum erkek dergilerine ne zaman reklam verecek? inceptum 50 51,215 20/08/2013, Saat: 14:32
Son Yorum: zorba58
  Forum çok donuk Lord Sparhawk 60 67,589 30/11/2012, Saat: 11:10
Son Yorum: burakoner0681

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: