Krom Oksit Paste Uygulama
Elimde daha onceden aldigim DOVO paddle strop var. Bir yuzu russian leather bir yuzu ise Dovo Green ile kapli. Ben bu yesil tarafi krom oksit saniyordum fakat cok daha fazla asindirici birseymis. 6micron civarinda ve touch up icin yapilmis dovo paste iceriyor.

Simdi soruma gelecek olursam bu yesil yuzeye elimde bulunan "puma paste extrafein no3" isimli pastayi uygulamak istiyorum. Bunu islatip yuzeye mi surecegiz? Sanirim tebesir gibi bir yapisi var. Yoksa yaglayacak miyiz? Birde al katmandaki dovo paste sanirim uzun zamanli kullanimdan dolayi oldukca parlak bir hale geldi. Bunun uzerine uygulasak sorun olur mu? Son soru olarak toz krom oksiti nereden bulabilirim ayrica bu toz krom oksit illaki neatsfoot oil ile mi kullanilmali? Bu neatsfoot oil bizim ayakkabilara surdugumuz badem yagi degildir herhaldeSmile

Puma Extrafein No3
691_0.jpg

Strop:
j42.jpg
Alttaki eski pastayı kazıyarak iyice temizleyin. Sonra bunu normal sürerek uygulayın, fazla olmasın.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Normal surmekten kastiniz su vb. kullanmadan dogrudan bu pastayi surmek midir? Kazimak icin kullanilacak yonetim deriye zarar vermez mi?

(23/06/2013, Saat: 03:19)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alttaki eski pastayı kazıyarak iyice temizleyin. Sonra bunu normal sürerek uygulayın, fazla olmasın.
(23/06/2013, Saat: 04:40)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normal surmekten kastiniz su vb. kullanmadan dogrudan bu pastayi surmek midir? Kazimak icin kullanilacak yonetim deriye zarar vermez mi?

(23/06/2013, Saat: 03:19)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alttaki eski pastayı kazıyarak iyice temizleyin. Sonra bunu normal sürerek uygulayın, fazla olmasın.

Bir kahvanltı bıçağının sırtı veya benzeri ince bir metali sistire gibi kullanarak kazımak yeterli olur zarar vermez. Evet su falan kullanılmayacak.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Toz krom oksıtı boya uzerıne calısan kımyacılarda bulabılırsınız kg mı 100tl
Fazla para vermeyın tavsıyem 100 gr cıvarı alın bayabı gıdıyor
Sorun su ki boya uzerine calisan kimyacilar Istanbulun neresindedirSmile
(23/06/2013, Saat: 23:12)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Toz krom oksıtı boya uzerıne calısan kımyacılarda bulabılırsınız kg mı 100tl

Dun koctastan balsa agaci aldim ve uzerini bir daha zimparalayip bu puma paste i uyguladim. Kurumaya biraktim. Aksam deneyecegim. Umarim ise yarar.
(24/06/2013, Saat: 08:31)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun su ki boya uzerine calisan kimyacilar Istanbulun neresindedirSmile
(23/06/2013, Saat: 23:12)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Toz krom oksıtı boya uzerıne calısan kımyacılarda bulabılırsınız kg mı 100tl

Dun koctastan balsa agaci aldim ve uzerini bir daha zimparalayip bu puma paste i uyguladim. Kurumaya biraktim. Aksam deneyecegim. Umarim ise yarar.

google nin bilmediği bi beş vakit nazmaz bence ona sorun Smile
Bazı derilerde yağ önerilmiyor. Yağın ne olduğu önemli değil makine yağı da olur zeytinyağı da olur. Tozu daha iyi yaymak için de kullanabilirsiniz kuru da sürebilirsiniz. Yağı bakım amaçlı sertleşmiş kayışı yumuşatmak için de kullanabilirsiniz. Sadece kayış içinse arasıra avuç içinizi birkaç kez kayışa sürerek elinizle doğal olarak da yağlamış olursunuz.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Balsa agaci uzerindeki puma paste i birgun beklettikten sonra deneme amacli yeni biledigim ve kayislamadigim bir ustura uzerinde denedim. Oldukca keskinlestirdi. Fakat 3-5 tur fazlasi bence fazla asindirma yapiyor. Kararinda kullanilirsa son keskinligi cok arttiriyor diyebilirim. Tabi bu soylediklerim puma paste icin gecerli. En kisa zamanda krom oksit tozu edinip birde onunla denemem gerekiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kırmızı demir oksit(Fe2O3) simyager 5 2,717 22/02/2022, Saat: 23:07
Son Yorum: mertyılmazer
  Krom oksit temini ynspektas 24 21,540 30/10/2017, Saat: 20:49
Son Yorum: protti
  krom oksit ve kayış error... 23 34,415 29/12/2012, Saat: 13:41
Son Yorum: error...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: