Baili 171 Tıraş Makinasi
Öncelikle, ekipmanı denemem için ileten @DelikanliTiras komşuma teşekkürü borç bilirim,

Baili 171, daha önceden gözüme çarmayan bir ekipmandı, ta ki Ankara Buluşması’nda Selman Bey’in  denemem için bana ekipmanı vermesine kadar: Rimei benzeri bir alet yorumuyla.

Baili 171, benim ve pek çok komşumun komşumun kullandığı ve agresif olarak tabir edilen Rimei’ye çok benzer yapıda (malzeme, sap tasarımı, boyut). Buna karşın Rimei gibi agresif değil; tam tersi, günlük kullanımda harikalar yaratabilen bir makina. “ED89 kadar mild olmasın, ama Rimei gibi de agresif olmasın” ‘ın tam karşılığı Baili 171. Kendimden örnek vermek gerekirse günlük tıraş olan birisi olarak ED89 bana çok mild gelirken Rimei günlükte agresif (min. 2-3 günlük sakalda kullanılmalı) agresif geliyor, Baili bunun tam ortası diyebiliriz: jileti hissettiren, cildi yormayan, güven veren, dengeli bir ağırlığa sahip ve sağlam yapıda bir makina. Diğer Baili modelleriyle kıyaslamak gerekirse Baili 176’ya göre belirgin bir agresifliğe sahip, ki ben Baili 176 ile tıraş olurken mac3 kullanıyormusum gibi hissettim (bu durum tabi ki cilde göre değişebilir.) Bir diğer makina ile karşılaştırmak gerekirse Timor 1353’e göre çok daha temiz bir tıraşı var Baili 171’in, Haward’a göre ise çok daha keyifli ve güvenli bir tıraş veriyor. Şu ana kadar pek çok farklı jiletle denedim, hepsinden harika sonuçlarla çıktık..

Baili 171’in diğer güzel bir yanı da kafa kısmının çok şişkin olmaması nedeniyle burun-bıyık bölgesine çok rahatlıkla girebiliyor ve işini hakkıyla görüyor. Ayrıca Rimei gibi katı plastik bir kutuda değil, şık ve sağlam bir plastik kutu ile birlikte geliyor.

Bana göre en büyük eksisi jiletin yanlardan taşması ki bu durum Baili 176’da bu durum yok. Buna karşın Rimei ile karşılaştırmak gerekirse jiletin kesin uçlarını çok taşırmıyor. Ben yine de makinadan jileti sökerken havlu kullanıyorum fakat bu durum Rimei’ye göre çok daha güvenli.

Ürün sadece Çin’de değil, Türkiye’de de internet sitelerinde (Bonherre, Hepsiburada, Trendyol vb) satışta ve fiyatı uygun. Kimi komşularıma belki yüksek gelebilir ama yaptığı işi göz önüne alırsak iyi bir fiyata sahip. Cildimin anlaşamadığı jiletlerden olan Derby Usta ile bile ilk defa Baili 171 ile harika bir tıraş olabildim..

Baili 171: tam anlamıyla bir f/p ürünü, “ED89 kadar mild olmasın ama Rimei gibi de agresif olmasın” diyen tüm komşularıma tavsiye ederim.

Z7JUkl.png

hFvP9Z.png

asJAMT.png

LIkmVX.png
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Güzel inceleme için teşekkürler
00111101
Elinize sağlık. Online alışveriş sitelerinde 2 yıldır sürekli denk geliyordu.
İnceleme için teşekkürler. Tam arada olması güzel.
İnceleme için teşekkürler Ekin komşum, merak ettiğim bir üründü.
So far so good..
Komşum elinize sağlık. Haward De89 klonu olarak merak ettiğim bir aletti. Bu yorumunuz onun önüne geçirdi bailiyi Smile
Güzel inceleme olmuş komşum, eline sağlık. Kenarlardan jilet taşma olan aletler benden eksi puan alır, buna çok dikkat ederim. Bu duruma takılmayanlar için uygun fiyatlı bir alet. Fakat benim gibi takıntılı iseniz Baili nin diğer modellerine göz atın.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ben de baili 176 var ve malesef kullanamıyorum. Aşırı mild geliyor. Özellikle yatık kılların olduğu boyun bölgesinde tam bir işkence. Hatta 1 yıldan beri kullandığım, yuma marka, artık kullanmaktan rengi değişmiş olan aleti kullanıyorum. Baili yi kullanamıyorum. Farklı jiletlerle defalarca denedim olmadı bir türlü. Hep tahriş yaşadım. Malzeme kalitesi fiyatına göre çok iyi. Ağırlığı, tutuşu vs çok güzel. Jileti de yanlardan taşırmıyor.

Yeni bir alet alma konusunda cesaretim kırıldı. Alıp da Baili gibi memnun kalmazsam ev alet dolacak. Aslında istediğim şey yuma agresifliğinde, jileti düzgün ve simetrik tutan, malzeme kalitesi iyi bir ürün. Bilgisi olan, tavsiye vermek isteyen olursa memnun olurum.
(16/10/2020, Saat: 20:54)Dentraş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de baili 176 var ve malesef kullanamıyorum. Aşırı mild geliyor. Özellikle yatık kılların olduğu boyun bölgesinde tam bir işkence. Hatta 1 yıldan beri kullandığım, yuma marka, artık kullanmaktan rengi değişmiş olan aleti kullanıyorum. Baili yi kullanamıyorum. Farklı jiletlerle defalarca denedim olmadı bir türlü. Hep tahriş yaşadım. Malzeme kalitesi fiyatına göre çok iyi. Ağırlığı, tutuşu vs çok güzel. Jileti de yanlardan taşırmıyor.

Yeni bir alet alma konusunda cesaretim kırıldı. Alıp da Baili gibi memnun kalmazsam ev alet dolacak. Aslında istediğim şey yuma agresifliğinde, jileti düzgün ve simetrik tutan, malzeme kalitesi iyi bir ürün. Bilgisi olan, tavsiye vermek isteyen olursa memnun olurum.

Denemediyseniz rimei yi tavsiye ederim komşum. Ama ne alırsanız alın eliniz yuma ya gidecek uyarmadı demeyin Cool
güzel bir inceleme olmuş. iyi günlerde kullanın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,244 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 35,969 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,559 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,190 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,693 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,984 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,924 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,130 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: