Tıraş ve bel ağrısı
Herkese merhabalar,

Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim ama, artık yaş ilerleyince bu ikisi arasında kesin bir ilişki olduğuna eminim.

Bilirsiniz, yüzünüzü köpüklediniz, makineyi taktınız hazırsınız. Hooop o ayna doğru verilen 45 derecelik açı, kendinizi kastınız, arada lavabo da var.
Bir de keyif alıp işi uzatırsanız, o 45 derecelik açı size sabah bel ağrısı olarak dönebilir.

Rahmetli dedem gibi artık tası tarağı toplayıp masa sandalyede tıraş olma zamanım geliyor Big Grin

Benzer durumu yaşayan varsa aman dikkat !! Ergonomi önemli, sonra sabah doğrulamazsınız.

Hayırlı tıraşlar herkese.
İçi aynalı tıraş kutusu olursa faydalı olur. Tıraş takımları da her an elinizin altında bulunur. Eh gidi zalım ihtiyarlık.

YouTube Berberbey
youtube.com/Berberbey
Sizin çareniz bu ürün komşum, en uygun şuan ikea da bulabildim. Sizde araştırap daha uygununu bulabilirsiniz.

hXJwvQ.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
rJhtII.jpg

Mobil olmasından ve önlü arkalı çift taraflı kullanılabilmesi açısından öneririm. Bir aynası normal bir diğeri yakınlaştırmalı.
Öneriler için çok teşekkürler. Aslında benim amacım, tüm komşuları uyarmak.
Gerçekten üst üste yapıldığında, hele hele her gün tıraş olunuyorsa, farkında bile olmadan anatomiyi bozabilir.

Bu işin genci yaşlısı yok. Yoksa ben daha gencim Big Grin
@"belirlenemeyen" ayna iyiymiş harbiden. İhtiyacım olmamasına rağmen alasım geldi yeminle Big Grin
Bu bahsettiginiz direk degil ama uzaktan dolaylı olarak tırasla bagıntılı. Aslında olay masa bası çalısanları olarak genelde gun boyu oturma sonucu olusan zayıf bel kasları ve durus bozuklugu kaynaklı. Ayakta durmayı bilmiyoruz, kaslarımızı kullanarak korse gibi omurga ve sinirlerimizi korumamız lazım (annelerin otururken dik dur evladım dedigi gibi)

Ayakta dururken ve tıras olurken yabancının pelvic tilt dedigi olayı yapmak cok rahatlatıyor. Bunu internette bir aratın. Kısaca kalcanızı sıkarak midenizi one itiyormus gibi bir hissiyatı var. Bel bolgesine binen yuku azaltıyor. Benzer bel kuvvetlendirici egzersizlerinide sabah yapmanızın buyuk faydası olur.
https://www.youtube.com/watch?v=iFfota5Q88M

Ama fıtık vs. gibi zaten var olan sorunlar oldugunu dusunuyorsanız, uzman doktor veya Kayropraktike gozukmenizde fayda var.
Tişikkirlir Sipirmin.
Köpüğü koltukta yaptığım zamanlar vardı benim Big Grin berberbey ustamin dediği gibi dolap içi aynalar derin gösterdiği için düz duruş bozulmuyor.
@"almnym" komşum 45 derece malum çok agresif açı, 30 derece eğilmeyi deneyin bence, daha mild olur Smile

Şaka bir yana, lavabomun genişliğinden dolayı, benim de zaman zaman hissettiğim oluyor bahsetiğiniz ağrıyı. Omurgayı dik tutup kalçadan eğilmek lazım.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Tıraşta yaşamıyorum ama koşu esnasında tempolu koşudan sonra feci bir ağrı peydah oluyor.Bel boşluğunun sağ tarafı korkudan doktorada gidemiyoruz artik hayırlısı bakalim ot,et koyuyoruz şimdilik ilerde nolur Allah bilir Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,801 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,347 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,275 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 887 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,450 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,219 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,010 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,489 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,436 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: