Şap Taşı / Alum Block
Tıraştan sonra şapı uygulayıp 5 dk sonra balsam uyguluyorum, şaptan sonra yüzü yıkayıp mı yıkamadan mı balsam sürmeli ?
Katılma tarihi: 2011
(04/06/2016, Saat: 23:16)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraştan sonra şapı uygulayıp 5 dk sonra balsam uyguluyorum, şaptan sonra yüzü yıkayıp mı yıkamadan mı balsam sürmeli ?

Ben şapı sürüp 30sn sonra yıkamaya başlıyorum.Zaten hemen kuruyor ve sertleşiyor.

Sinekkaydı yada yakın tıraş olduğumda genellikle tektük de olsa bazı sakal köklerinin çıkamadığını görüyorum. Galiba bunun nedeni de şap kullanmam. Yaklaşık 7 aydır geleneksel yöntemlerle tıraş oluyorum. Tek değişmeyen şap, onun dışında ki bütün gereçler rotasyonda değişiyor.
Bundan sonra bir süre şap kullanmadan aynı şekilde tıraşlarıma devam edeceğim. Bakalım düşündüğüm gibi sorun şapta mı sakal köklerimde mi göreceğim.
Peki sizce neden olabilir bu durum?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
(04/06/2016, Saat: 23:16)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraştan sonra şapı uygulayıp 5 dk sonra balsam uyguluyorum, şaptan sonra yüzü yıkayıp mı yıkamadan mı balsam sürmeli ?

Bildiğim kadarıyla en fazla bir dakika içerisinde yüz yıkanmalı. Forumun neresinde okuduğumu hatırlayamıyorum bir komşum eğer daha fazla yüzde tutulursa şapın formülasyonu nedeniyle cildi yakmaya başlayacağını söylemişti. Mesela ben bir süre sonra şapın yüzümü gerdirdiği hissini kaybettim, sürüyorum ve bir dakika sonra yıkıyorum. As kullanıp kısa bir süre sonra balsam uyguluyorum gayet keyifli oluyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Geofatboy'da uyguladıktan sonra yıkıyor bugün gördüm, ben șapın uygulanan bölgedeki kıl köklerini etkilediğini sanmıyorum çünkü şapsız tıraşlarımdan sonra bende de bazen ufak daire şeklinde boşluklar 1 hafta sonra farkedilir hale geliyordu. O biraz da kıl kökünün kendini jilete kaptirmasiyla alakalı diye düşünüyorum.
Katılma tarihi: 2011
(05/06/2016, Saat: 01:04)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geofatboy'da uyguladıktan sonra yıkıyor bugün gördüm, ben șapın uygulanan bölgedeki kıl köklerini etkilediğini sanmıyorum çünkü şapsız tıraşlarımdan sonra bende de bazen ufak daire şeklinde boşluklar 1 hafta sonra farkedilir hale geliyordu. O biraz da kıl kökünün kendini jilete kaptirmasiyla alakalı diye düşünüyorum.

Bir ay kadar şap kullanmadan tıraş olacağım bakalım nasıl etkisi olacak

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben şap sürdükten yaklaşık 1 dk. sonra soğuk su ile yüzümü yıkıyorum. Sonrasında herhangi bir as. ürünü kullanıyorum.
Sürdükten 1-1.5 dakika sonra yıkayınca yüzde gerginlik hissi yaratıyor. Genelde tıraştan sonra sürer sonra fırçayı tası yıkar ondan sonda yüzümü durularım.
Birkaç kez daha uzun bekleyim dedim. Beklediğinde fazladan yanma hissi falan yarattığını görmedim fakat yüzü geç durulayınca o gerginlik hissi olmuyor.
şap taşı veya Alum Block adından da anlayacağınız üzere aluminyum içeriyor. Cilde sürüldüğünde az da olsa kana karışması mümkün. Bu nedenle çok uzun ve düzenli kullanılması tavsiye edilmiyor. İnternette ingilizce arama yaptığınızda çok araştırma buluyorsunuz, biraz tırstım açıkçası, kullandıktan sonra fazla beklemeden yıkamakta fayda var diye düşünüyorum.
(07/01/2015, Saat: 01:55)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada şap olarak Gratis'ten Crystal Body Deo almış olan arkadaşlar dış kapaktaki yazılar tek parça çıkartma ve kolayca iz bırakmadan sökülebiliyor. Haberiniz olsun. Sökünce hem daha güzel gözüküyor hem de her elinizi attığınızdaki deodorant yazısının yarattığı psikolojik irritasyondan kurtuluyorsunuz.

1eazp5.jpg

Bu koltuk altı deo roll değil mi? Ben öyle almıştım, aynı zamanda şap olarak mı geçiyor ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 41,895 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,188 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: