Şap Taşı / Alum Block
(04/04/2019, Saat: 18:06)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraş ömrümde hiç kantaşı vb. hiç kullanmadım.
Ayrıca, tıraş olmadan önce de sanki bir yerler kesilecek ve kanlar akacak beklentisine çanak tutma gibi algılıyorum.
Eyyy kantaşı, hazır ol az sonra yüzümde kesikler oluşacak denilir gibi..

Diyelim ki, yine de bir kesik oluştu, yaptığım şey şu : kağıt mendilden minicik bir parça kopararak kanayan yerin üzerine yapıştırıyorum.
10-15 dakika geçtikten sonra da kesikten kan akışı tamamen duruyor ve hatta kuruyor, ardından da tahriş etmeden kağıt mendili alarak yerine krem sürüyorum ve olay bitiyor.

Bu yazdıklarıma tepki verenler de olabilir. Smile)

Daha eski yillarda gazete parcasi yapistirilirdi abi.
Eskileri hatirlattigin icin tesekkurler.
Ayrica seyahatte yanimda olmayip ve kullanma ihtiyaci dogunca bu yontemi bende yapiyorum Wink
Yazılanların hepsini, geçmiş dönemlerde bende yaptım, peçeteden minik bir parça, gazeteden minik bir parça hey gidi günler hey... Smile
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@ turkoglum13

@ Soner

Ben çok istikrarlıyım, hala aynı yöntemi kullanmaya devam ediyorum.
Demek ki burada en eski benim.
Bir de, ne bileyim, sanki savaşa giriyormuş gibi kantaşı vb. şeyleri hazır tutmanın alemi yok diyorum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Ben de çocukluğumda babamın tıraştan sonra yüzündeki kesiklere peçete parçacığı, gazete parçacığı yapıştırdığını anımsıyorum. Ben de bu anımsama ile bazen yüzümdeki tıraş kesiklerine peçete parçacığı uygulamasını yapıyorum Smile
So far so good..
Çocukluğumda berberde vukuatlı bir tıraşa şahit olduğumu hatırladım ben de okuyunca bunları. Magazin sayfasını abinin yüzüne monte etmişlerdi resmen.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Yaglı ciltler için şap faydalı bence.Ayrıca cildi gerdiginden gözenekleri sıkılaştırabilir.Şaptan sonra mermer gibi oluyor cildim.

Traş sonrası artan traş köpügü ile yüz iyice temizlenip komple şap kullanılabilir.

Bildiginiz cilt tonigi gibi.
Ben de gazete kağıdının mürekkepsiz yerinden bir parça koparıp kesiğin üzerine çok yapıştırdım. Kanama durup tamamen kuruyunca kendi kendine düşmesini beklemek lazım, erken sökerseniz tekrar kanama başlıyor.
Kesinlikle babalarımızdan görüp kullandığımız yöntemlerden. Bende kan taşım yokken bir kere uyguladım kağıt parçası yapistirmasini. Milyoncu gözüme çarptı geçen berberler için tek kullanımlık satilandan aldım bir tane attım dolaba belki kötü gün dostu olur diye.
Voskhod  Jilet adamdır!
Yaklaşık bir aydır tıraş sonrası ıslak yüze şap uyguluyorum Lord üstadımında belirttiği gibi cildimde oluşan hafif sivilce gibi sorunlara çözüm oldu. Cildim özellile boyun altı tahrişe dirençli hale geldi. Ne de olsa insanlık tarihinin ilk tıraş sonrası ürünü.
Şap kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. Sadece tıraş sonraları sürüp soğuk suyla duruluyorum. Öncesinde olucan küçük sivilce batık kıl dönmesi gibi problemler ortadan tamamen kalktı. Son perdyii tersten almama rağmen (batık, kıl dönmesi deneme amaçlı) bu tip problemlerle karşılaşmıyorum artık. Eğer siz değerleri komşularımın da böyle şikayetleri varsa şap kullanıp deneyebilirler.

Forumda yararı zararı çok tartışılmıştır ama benim problemimi çözümü açısındna kesinlikle çok faydalı oldu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 42,335 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,241 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: