Şap Taşı / Alum Block
(16/08/2019, Saat: 21:36)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bir yıl önce satın almış olduğum Omega şap taşı kendiliğinden kırılıp dökülmeye başladı. Sizce buna ne sebep olmuş olabilir?

Gecmis olsun abi. Kotu olmus.
Osma alum alma vakti geldi abi. Al osmayi kefine bak abim.
(16/08/2019, Saat: 21:48)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @AbuzTech komşum, her kullanım sonrası havluyla kurulayıp kutusunda muhafaza ediyordum.
Bugün yine kullanmak istediğimde kırılmalar sonrasında resimde görülen hale geldi.

Çok geçmiş olsun komşum. Bende uzun zamandır Osma şap kullanırım böyle bir problemle karşılaşmadım. Her kullanım sonrası havlu/peçeteye kurulayıp kutusuna kaldırırım parçalanma olmadı.
Benzer bir durum benim İHA marka saptada olmaya başladı. Sanırsam aynı şey gibi görünse de osma sap ile diğerleri kalite olarak ayrılıyor benimde bir osma alıp deneyimlemem lazım.
Voskhod  Jilet adamdır!
(16/08/2019, Saat: 22:04)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gecmis olsun abi. Kotu olmus.
Osma alum alma vakti geldi abi. Al osmayi kefine bak abim.

Çok teşekkür ederim Mehmet.
Şap taşının kum gibi dağılma olayı bende dün başladı ama önemsemedim. Bugün tekrar kullanmak istediğimde kırılmalar ilerledi ve bu hale geldi.
Dediğin gibi ilk hedefim İmpa’dan Osma alum’u almak olacak Smile

(16/08/2019, Saat: 22:18)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok geçmiş olsun komşum. Bende uzun zamandır Osma şap kullanırım böyle bir problemle karşılaşmadım. Her kullanım sonrası havlu/peçeteye kurulayıp kutusuna kaldırırım parçalanma olmadı.

Teşekkür ederim @Sh@dow komşum. Bende aynı sizin gibi iyice kurladıktan sonra kaldırırdım. Demek olacağı varmış o da bana denk geldi. Tecrübe olması açısından sizlerle paylaşmak istedim.
Hocam osma yada prorasonun şapini aldiktan sonra butuun bu dagilma olayindan kurtuluyorsunuz.

Bir de onceleri surekli yuzumu ciziyordu şap bu iki markaninki kirilmadigi icin keskin kenar da olmuyor kullanimi daha konforlu ve en onemlisi ikisi de gercekten bitmiyor Smile
(16/08/2019, Saat: 21:36)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bir yıl önce satın almış olduğum Omega şap taşı kendiliğinden kırılıp dökülmeye başladı. Sizce buna ne sebep olmuş olabilir?

dbe07476edc4a70c9114e6df4ca13289.jpg

Aa simdi gordum resmi

Hocam iha gibi şaplar ufak parcalarin birlesmesiyle elde ediliyor kup seker gibi dusunun o yuzden de dagilma kolay oluyor dikkatli incelerseniz gorursunuz ozellikle kenar taraflarinda ama osma muhle proraso gibi şaplar blok mineralden kesilerek oreriliyor o yuzden daha dayanikli oluyor
(16/08/2019, Saat: 23:36)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aa simdi gordum resmi

Hocam iha gibi şaplar ufak parcalarin birlesmesiyle elde ediliyor kup seker gibi dusunun o yuzden de dagilma kolay oluyor dikkatli incelerseniz gorursunuz ozellikle kenar taraflarinda ama osma muhle proraso gibi şaplar blok mineralden kesilerek oreriliyor o yuzden daha dayanikli oluyor

Evet tam tarif ettiğiniz gibi @osaka23 Onur hocam. Benim için Omega şap taşı devri kapanmıştır bir daha tövbe Smile
Ben Ali Bıyıklı Şap kullanıyorum, hem ucuz hemde gayet iyi. Dayanıklı ürün arıyorsak bakacağımız yer berberler Smile
Volkan abi geçmiş olsun, şap olayı sanki birazda şans işi. Ben bu işe giriştiğimde aldığım Ali bıyıklı ile hala yola devam ediyorum, ne bir dökülme, nede tenimde çizicilik hissi yarattı şimdiye kadar.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(17/08/2019, Saat: 17:20)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Volkan abi geçmiş olsun, şap olayı sanki birazda şans işi. Ben bu işe giriştiğimde aldığım Ali bıyıklı ile hala yola devam ediyorum, ne bir dökülme, nede tenimde çizicilik hissi yarattı şimdiye kadar.

Çok teşekkür ederim Soner.
Ürün konusunda biraz şanssızım geçmişte Semouge 830'da sorun yaşamıştım şimdi de Omega şap taşında. O kadar şanssızım ki Güllüoğlu'ndan baklava alırım diliminde ceviz kabuğu çıkar Smile Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 42,276 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,232 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: