Şap Taşı / Alum Block
fiyatı uygun olduğu için ali bıyıklı'nın blok şaplarından alıyorum. diğer markalarla arada ciddi fiyat farkı var. hem pahalı ürünleri hem de ali bıyıklıyı deneyimlemiş komşularım aradaki farkı anlatabilir mi?
(23/03/2021, Saat: 15:49)gilette_abdi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fiyatı uygun olduğu için ali bıyıklı'nın blok şaplarından alıyorum. diğer markalarla arada ciddi fiyat farkı var. hem pahalı ürünleri hem de ali bıyıklıyı deneyimlemiş komşularım aradaki farkı anlatabilir mi?

Osma olan Fransa’daki bir madenden elde edilen taşlardan elde ediliyor. Zaza bu ürünü kendi markası üzerinden satıyor. Diğerleri sıkıştırma ile elde edilen ürünler. Gerçek taş olanlar daha yumuşak ve daha az yakıcı geldi bana.
(23/03/2021, Saat: 15:49)gilette_abdi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fiyatı uygun olduğu için ali bıyıklı'nın blok şaplarından alıyorum. diğer markalarla arada ciddi fiyat farkı var. hem pahalı ürünleri hem de ali bıyıklıyı deneyimlemiş komşularım aradaki farkı anlatabilir mi?
Ali bıyıklı biter eriyebilir nemden çabuk etkilenir tuzla buz olabilir. Ömrü kısadır. Yüzünüzü çizer. El kaymasın diye eli şaplamak için güzel üründür ama yüzde işler değişiyor.
Osma, zaza, proraso veya bunlar gibi tozdan sıkıştırma olmayan şaplar hem yüzünüzü çizmez hem de daha dayanıklıdır. Belki de aynı fiyata gelir uzun vadede.

https://beyfendi.org
https://beyfendi.org

Ali Bıyıklı'nın benzeri olan İHA yı kullanmıştım Zazayıda kullandım. İHA marka yarıya gelince yüzü çizmeye başlıyor. Bi noktadan sonra da parçalanıyor. Zaza ise çok güzel diğerlerinden az yakıyor çok daha güzel bir cilt bırakıyor. Bunlar zaten düşürüp kırmadığınız takdirde birkaç yıl giden malzemeler onun için kaliteli olanı almanızı öneririm
Şap oldukça uzun ömürlü olduğu için ucuza kaçılmamasını tavsiye ediyorum. Evet alibıyıklı çok ucuz olduğu için çok satılıyor ama bir düşünüp bakmak lazım kaç para veriyorsunuz ne kadar kullanıyorsunuz diye. Yukarıda arkadaşlar sıkıntılarını anlatmış. Ucuz ürünlerde malesef bu tip sorunlar olabiliyor. Normal şartlarda düzenli kullanımda bir şapı 2 sene ya da daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bu durumda maliyetinin önemi kalmıyor, o yüzden bence kalitelisini kullanmak lazım. Bu arada Organique şap sanki formundan dolayı koltukaltı ürünü gibi algılanıyor olabilir ama o da yüzde kullanılmaya diğer markalar kadar uygun ve gayet güzel bir ürün. Şimdi bir de Depot şap geldi o da irice, henüz deneyimlemedik, prorasonun şapını andırıyor tipi. Benim şu andaki favorim ise osma/zaza. Çok sıkı ve yüzde pürüzsüz bir ürün mermer gibi.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
teşekkür ederim değerli görüş ve bilgileriniz için
Ali Bıyıklı/ İha kullanıyorsanız tıraş öncesi ve sonrası şapı suya tutup ıslakken parmaklarınızla üzerine bir nevi polisaj yapar gibi birkaç tur ovalarsanız tortu kalmaz ve bu bahsettiğiniz yüzü çizme gibi problemleri yaşamazsınız. Atla deve bir süreç değil ömürden eksilmez saniyeler sürecek bir rutin. Tıraş sonrası ıslak bırakılmaması , üstündeki suyun bir peçete/kağıt havluyla silinmesi halinde düşürmezseniz dağılma gibi sorunlar da yaşamazsınız. Cilde etkisi bakımından bir farkı yok onu söyleyim. Zaza/Osma ' nın 10 tl ya satıldığı dönemlerde Ali Bıyıklı/ Iha 5 tl felandı. Dolayısıyla ben dahil birçok kullanıcı uzun ömürlü de olması nedeniyle Zaza tercih ediyordu. İha hala 5 tl Zaza 50 tl. Aradaki fiyat farkı epey açıldı ancak uzun ömürlü olması nedeniyle yine Zaza tercih edebilirsiniz. Ve evet daha uzun ömürlüdür ancak 10 kat uzun ömürlü değil tabi... Ne sıklıkla tıraş olduğunuza ve şapı ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak da değişir şapın ömrü. Sadece yüz için değil ustura için de kullanılıyorsa vs yine ömrünü azaltır ama ne olursa olsun en geç tükenen ürünlerden olduğundan tercih meselesi. Osma alabilirsiniz. Piyasada 250 tl ya satılan Mühle şapın hiçbir esprisinin olmadığını gönül rahatlığıyla belirtebilirim ancak...
herkese hayırlı geceler. ilk defa şap kullandım demin markası İHA. 5 liralık ürün olduğu için beklentim çok yüksek değildi fakat, yüzümü yaktı. bir de soğuk suyla uzun uzun yıkamama rağmen yüzüm kupkuru. ve sanki bir kimyasala maruz kalmışım gibi boğazım ağrımaya başladı. acaba yanlış kullandığım için mi böyle ya da ürün kalitesi düşük olan ürün olduğu için mi? sorulara şap değil de başka bir şey mi kullandım diye eklerdim fakat İHA cilt şapı yazdığına eminim. herkesin şimdiden bayramı kutlu olsun.

fotoğraf atabilsem çok net görünüyor. bıyık ve çene kıpkırmızı, yanak ve boyun bölgelerinde böyle irili ufaklı nokta şeklinde kızarıklıklar var.
Stay Sharp. Jilet
(13/05/2021, Saat: 01:43)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkese hayırlı geceler. ilk defa şap kullandım demin markası İHA. 5 liralık ürün olduğu için beklentim çok yüksek değildi fakat, yüzümü yaktı. bir de soğuk suyla uzun uzun yıkamama rağmen yüzüm kupkuru. ve sanki bir kimyasala maruz kalmışım gibi boğazım ağrımaya başladı. acaba yanlış kullandığım için mi böyle ya da ürün kalitesi düşük olan ürün olduğu için mi? sorulara şap değil de başka bir şey mi kullandım diye eklerdim fakat İHA cilt şapı yazdığına eminim. herkesin şimdiden bayramı kutlu olsun.

fotoğraf atabilsem çok net görünüyor. bıyık ve çene kıpkırmızı, yanak ve boyun bölgelerinde böyle irili ufaklı nokta şeklinde kızarıklıklar var.

Komşum şap sonrası yanma ve kızarıklık yaşıyorsan tıraşında bir şeyler yanlış gitmiş demektir. Şap taşı, tıraş sonrası dermatolojik faydalarının yanında bir de tıraşımızın nasıl geçtiği ile ilgili geri bildirim verir. Doğru teknikle yapılan bir tıraş sonrası şap kullanımında yanma olmaz. Yüz hazırlığına önem ver, doğru jileti seçmeye çalış ve bastırmadan tıraş olmaya özen göster. Ayrıca İHA şaplar yüzü çizebiliyor. Osma, proraso, depot gibi markalara yönelebilirsin.
(13/05/2021, Saat: 01:43)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkese hayırlı geceler. ilk defa şap kullandım demin markası İHA. 5 liralık ürün olduğu için beklentim çok yüksek değildi fakat, yüzümü yaktı. bir de soğuk suyla uzun uzun yıkamama rağmen yüzüm kupkuru. ve sanki bir kimyasala maruz kalmışım gibi boğazım ağrımaya başladı. acaba yanlış kullandığım için mi böyle ya da ürün kalitesi düşük olan ürün olduğu için mi? sorulara şap değil de başka bir şey mi kullandım diye eklerdim fakat İHA cilt şapı yazdığına eminim. herkesin şimdiden bayramı kutlu olsun.

İlk defa kullandığınız ve alışkın olmadığınız için şapın etkileri gözünüzü korkutmuş olabilir. İkinci olarak şap kullanımında çok kısa bir süre ısırma olur, tahrişli bölge varsa birkaç dakika yanma olur ve geçer. Ama uzun süre geçmiyorsa bu tıraşınızın sorunlu ve tahrişli bir tıraş olduğunu gösterir. Şapın cildin kurutmaya bir etkisi yoktur. Bu ancak çok yüksek miktarda şap sürülüp iyi durulanmazsa olur. Diğer durumlarda cildin kuru kalması

tıraşın çok tahrişli ve kazımalı bir tıraş olduğunu ve canlı hücrelere zarar verilmiş olduğunu
kullanılan sabunun çok kurutucu olduğunu ve cildin nemini fazla aldığını
kullanılan tıraş sonrası ürünün cilde yeterli nemlendirme yapmadığını

gösterir. Yukarıdaki durumlarıdan birisi ya da hepsi birlikte olabilir. Baştan sona doğru adımlarla ve ürünlerle tıraş olmaya başladığınızda bu kuruma, yanma vs problemleri kalmayacaktır.

Muhtemelen temiz bir tıraş için fazlaca agresif bir makine ve jilet kullandınız. Çok yakın tıraş olmaya çabalayarak cildinizi oldukça kazıdınız, epitele zarar verdiniz. Bitirirken balzam yerine losyon kullandınız ve sonuç olarak bunlar yaşandı diye tahmin ediyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 41,915 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,189 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: