Feather Artist Club DX Folding
DRmustafacelik Hocam ,tebrik ederim doğru adımlar atmışsınız.1 ay önce bendede küçük bir kaza oldu ,ama ne yapalım az hasarla atlattım,fakat feather usturanın imzası hala yüzümde durmakta Smile
Bu usturaların jiletini bulmakta sıkıntı çekmezsiniz,eğer çekerseniz destek sağlarım.
Daha dikkatli olun tıraşlarınızda bundan sonra Smile Bu tavsiyeyi veriyorum size, ama " kelin ilacı olsa, ilk kendi başına sürermiş" Smile
Saygılar
(05/08/2012, Saat: 22:12)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DRmustafacelik Hocam ,tebrik ederim doğru adımlar atmışsınız.1 ay önce bendede küçük bir kaza oldu ,ama ne yapalım az hasarla atlattım,fakat feather usturanın imzası hala yüzümde durmakta Smile
Bu usturaların jiletini bulmakta sıkıntı çekmezsiniz,eğer çekerseniz destek sağlarım.
Daha dikkatli olun tıraşlarınızda bundan sonra Smile Bu tavsiyeyi veriyorum size, ama " kelin ilacı olsa, ilk kendi başına sürermiş" Smile
Saygılar

Tavsiyeniz icin tesekkurler hocam, cok cok dikkatli olmak gerekiyor dediginiz gibi, ben connaughtshaving'ten bir paket proguard, bir paket de pro super almistim, sanirim ordan tedarik edebilirim, ama hocam size bir sorum olacak, siz bir Feather ustura jiletini kac tirasta kullaniyorsunuz, elbette bir cok faktore bagli, degisir bu ama bana sitelerde okudugum on tiras biraz iddiali geldi, siz toplam ne kadar kullanip atiyorsunuz bir jileti? Tekrar tesekkurler hocam, saygilar..
Bir defasında8 defa traş olmuştum, her tıraşın diğerinden farkı yoktu.Ama normalde 4 defa tıraş oluyorum.Kai lerde biraz daha uzun gidebiliyor.4 den sonrada aslında keskinlik bence aynı.Eğer tutuş açınızı iyi ayarlarsanız çok rahat 4 den fazla tıraş olursunuz.Yanağınıza dik halde tutmak jiletin kesmemesine neden oluyor,köreldi zannediyorsunuz.Yatay olarak hafif açı ile tıraş olunuz,mutlak yüzünüzü gerdirin ki ,yatay tuttuğunuz jilet derinizi toplayıp girmeye çalışmasın.
featherin da takliti var galiba.
bu da japon mali ama markasi jatai
http://www.ebay.de/itm/JATAI-Feather-Art...256f4bdc48
o jilet fiyatı
model secerseniz fiyatlar normale donuyor hocam
aynı ılanda aletler ve jıletler aynı anda sergılenmıs
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(12/08/2012, Saat: 04:15)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o jilet fiyatı

demek resme bakip siparis versek kargo gelincs sok olacagiz!
(12/08/2012, Saat: 04:23)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/08/2012, Saat: 04:15)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o jilet fiyatı

demek resme bakip siparis versek kargo gelincs sok olacagiz!

Zaten öyle direk sipariş veremezsin komşu, listeden birini seçmeni isteyecektir, fiyat o zaman hemen güncelleniyor zaten.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
RX olanlarinin princinin kaplamasi nedir? bir de son cikan SS modelinin metali hakkinda bilgisi olan var mi? fiyati RX civarinda seyrediyor da..
(16/08/2012, Saat: 15:51)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: RX olanlarinin princinin kaplamasi nedir? bir de son cikan SS modelinin metali hakkinda bilgisi olan var mi? fiyati RX civarinda seyrediyor da..

Merhaba Hocam
Benim bildiğim kadarı ile DX modeller ' 316 Stainless Steel ' denilen yüksek kalite paslanmaz çelik.

RG modeller ' Solid Brass ' denilen pirinç kaplamalı modeller.Tabi bunlarında kaliteleri yüksek pirinç.Mesela klasik metal Zippo çakmaklarda Solid Brass denilen pirinç kaplamadır.

SS modeline gelecek olursak.Bu modelin bildiğim kadarı ile sadece jilet tutucu kısmı paslanmaz çelik diğer kısımları yine pirinç diye biliyorum.İşin doğrusu gerçeği ile hiç karşılaşmadım.Fakat alanların memnun kaldığını duydum.
Aslında Dx modellerinin pahalı olmasının tamamının çelik olmasından öte bir artısı yok.Aradaki fiyat farkına değermi bilemem.Dx ile rg arasındaki fark çok.Dx ile SS modelini canlı karşılaştırmak lazım.Tıraş kaliteleri hepsinde aynı olsa gerek.Fakat malzeme farklı.
İyi günler.
(16/08/2012, Saat: 17:53)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/08/2012, Saat: 15:51)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: RX olanlarinin princinin kaplamasi nedir? bir de son cikan SS modelinin metali hakkinda bilgisi olan var mi? fiyati RX civarinda seyrediyor da..

Merhaba Hocam
Benim bildiğim kadarı ile DX modeller ' 316 Stainless Steel ' denilen yüksek kalite paslanmaz çelik.

RG modeller ' Solid Brass ' denilen pirinç kaplamalı modeller.Tabi bunlarında kaliteleri yüksek pirinç.Mesela klasik metal Zippo çakmaklarda Solid Brass denilen pirinç kaplamadır.

SS modeline gelecek olursak.Bu modelin bildiğim kadarı ile sadece jilet tutucu kısmı paslanmaz çelik diğer kısımları yine pirinç diye biliyorum.İşin doğrusu gerçeği ile hiç karşılaşmadım.Fakat alanların memnun kaldığını duydum.
Aslında Dx modellerinin pahalı olmasının tamamının çelik olmasından öte bir artısı yok.Aradaki fiyat farkına değermi bilemem.Dx ile rg arasındaki fark çok.Dx ile SS modelini canlı karşılaştırmak lazım.Tıraş kaliteleri hepsinde aynı olsa gerek.Fakat malzeme farklı.
İyi günler.

zippo gibiyse iyi dayaniklidir tabi az da olsa kirilma ihtimali var.
SS daha mild(bunda da mild kavrami cikardilar ya helal olsun)
9u7ts8.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,380 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  FEATHER ARTİST CLUB SS clone Tanfoglio 3 3,939 27/11/2020, Saat: 01:14
Son Yorum: TA1OZH
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,744 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Feather Artist Club 101 Umutakdag 10 9,372 10/02/2017, Saat: 22:42
Son Yorum: Umutakdag
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,527 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Koreli Feather CJB alikox 19 22,368 17/01/2015, Saat: 21:15
Son Yorum: emre-sti
  Feather artist club rg tugruldogan 72 80,235 27/07/2014, Saat: 02:26
Son Yorum: emre-sti
  KAI Captain Excelia (Folding) bossyje 64 75,635 27/07/2013, Saat: 23:06
Son Yorum: Delidumrul
  Parker'dan Feather'a linguist 5 9,539 14/06/2012, Saat: 01:04
Son Yorum: emiriko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: