Android kullanıcılarına bazı sorularım var
Arkadaşlar selamlar benim ufak bir sorunum var yeni konu açmak yerine buradan yazmayı daha uygun gördüm. Bugün durup dururken telefonuma bir haller oldu. Sony Xperia Sola kullanıyorum, Android işletim sistemli. Telefondan arama yapacağım zaman numarayı hiç çevirmeden direkman çağrı bitti diyerek kapatıyordu. Bu daha öncede başıma gelmişti ve telefonu kapatıp açtığımda düzeliyordu. Telefonu kapatıp açtım, bu kez sim kartı tanımamış gibi Hizmet Dışı uyarısı verdi. Telefon hiç çekmiyordu. Bikaç kez kapatıp açmayı denedim, kablosuz ve ağ ayarlarından mobil şebeke ayarlarını yeniden yapmayı denedim fakat nafile, sinyal var olarak göstermesine rağmen yine arama vs yapamıyorum. Sorun acaba telefonda mı yoksa sim kartta mı diye arkadaşımın sim kartını kendi telefonuma taktım fakat yine aynı sorun. İşin garibi benim sim kartı arkadaşımın telefonuna taktığımda o telefonda da aynı sorunu yaşadım fakat bir süre sonra kendiliğinden çözüldü. Sim kartı yeniden kendi telefonuma taktım ve bende de sorun çözülmüş olarak gözüktü. Mobil Şebekelerden Avea 2G'ye bağlanınca sıkıntı yoktu fakat Avea 3G'ye bağlanınca yine hizmet yok hatası aldım. Avea bayiisinde bazı ayarları sıfırladılar, bu sorun düzeldi. Bende daha önceki aşamalarda telefonu fabrika ayarlarına döndürmüştüm fakat o da kâr etmedi. Fakat şimdi daha enteresan bir sorun ortaya çıktı. Telefonun internetini kullanarak Tarayıcıdan internet sitelerini gezebiliyorum fakat Wi-Fi dışı Google Play Store'a bağlanamıyorum, ayrıca Whatsapp uygulamasından mesaj alışverişi yapamıyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, elim kolum bağlanmış gibi hissediyorum resmen Smile

Edit: Uzun uğraşlar sonucunda sorunu çözdüm arkadaşlar. APN'lerde sadece Wap gözüküyordu ve Wap'tan Google Play'e girmiyor, Whatsapp mesajlaşmasına izin vermiyor. Manuel olarak yeni APN ekledim ve sorun çözüldü.
tamerkamisli.blogspot.com
Elimdeki markasız ekonomik android tablete DLNA kurabilirmiyim ?
(13/12/2013, Saat: 00:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimdeki markasız ekonomik android tablete DLNA kurabilirmiyim ?

tabi hocam twonky beam ile mumkun
https://play.google.com/store/apps/detai...twonkybeam
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Teşekkürler başkan

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sabunculukta kullanılan bazı yağlar ve özellikleri ihtilaf 11 8,950 30/12/2017, Saat: 17:36
Son Yorum: pundoe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: