Fırçada çabuk çatallaşma normal midir?
Herkese merhaba komşular. Öncelikle umarım hepiniz iyisinizdir. Yaklaşık 1 hafta kadar önce almış olduğum Jaguar 1056 domuz kılı fırçam malum kokusundan mütevellit tıraşı imkansızlaştırıyordu. Bende her geleneksel tıraşa gönül vermiş komşular gibi fırçayı günlük olarak köpürtüp, bir kaç saat köpüklü bekletip sonra da kuruttum. Ve baktım ki fırçanın kılları 1 haftanın sonunda çatallaştı. Normal uzun zaman sonra olması gereken hale geldi yani. Bunda bir anormallik var mıdır yok mudur sizlere danışmak istedim. Daha Bismillah kokusu yeni düzeldi. Huh Fırça
(18/12/2020, Saat: 04:51)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba komşular. Öncelikle umarım hepiniz iyisinizdir. Yaklaşık 1 hafta kadar önce almış olduğum Jaguar 1056 domuz kılı fırçam malum kokusundan mütevellit tıraşı imkansızlaştırıyordu. Bende her geleneksel tıraşa gönül vermiş komşular gibi fırçayı günlük olarak köpürtüp, bir kaç saat köpüklü bekletip sonra da kuruttum. Ve baktım ki fırçanın kılları 1 haftanın sonunda çatallaştı. Normal uzun zaman sonra olması gereken hale geldi yani. Bunda bir anormallik var mıdır yok mudur sizlere danışmak istedim. Daha Bismillah kokusu yeni düzeldi. Huh  Fırça

Komşum bende de zaza fırça vardı ucuz diye ilk başlarda almıştım. Oda aynı şekilde 10 gün sonra ucu kılları ayrılmıştı.
Catallasmasi zaten istenilen bir durum domuz fircalarda Smile

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=21

Bunun gibi birsuru baslik var bibinceleyin derim koku icin de daha etkili yontemler bulabilirsiniz belki Smile
Anormal bir durum yok. Çoğu fırçayı almadan önce uçlarına bakarsanız belli oranda çatallanma görürsünüz. Kıl toptancıları üreticiye satmadan önce kılı çeşitli kimyasal işlemlerden geçirip , belli oranda da uçları zaten açarak üreticiye gönderiyor. Geri kalan kısım nihai tüketicinin kullanımına bağlı gelişiyor. Kimi fırçalarda daha uzun , kimi fırçalarda daha kısa sürebiliyor. Yerli fırçalar bu konuda hızlı netice verir. Fırçanızı güle güle kullanın.
(18/12/2020, Saat: 09:06)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende de zaza fırça vardı ucuz diye ilk başlarda almıştım. Oda aynı şekilde 10 gün sonra ucu kılları ayrılmıştı.

Aynen komşum bende de öyle oldu

(18/12/2020, Saat: 09:49)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Catallasmasi zaten istenilen bir durum domuz fircalarda Smile

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=21

Bunun gibi birsuru baslik var bibinceleyin derim koku icin de daha etkili yontemler bulabilirsiniz belki Smile

Evet evet ama bu kadar kısa sürede çatallaşması dikkatimi çekmişti ki anladım nedenini marv üstad yazmış sağolsun  Big Grin

(18/12/2020, Saat: 10:51)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anormal bir durum yok. Çoğu fırçayı almadan önce uçlarına bakarsanız belli oranda çatallanma görürsünüz. Kıl toptancıları üreticiye satmadan önce kılı çeşitli kimyasal işlemlerden geçirip , belli oranda da uçları zaten açarak üreticiye gönderiyor. Geri kalan kısım nihai tüketicinin kullanımına bağlı gelişiyor. Kimi fırçalarda daha uzun , kimi fırçalarda daha kısa sürebiliyor. Yerli fırçalar bu konuda hızlı netice verir. Fırçanızı güle güle kullanın.

Teşekkür ediyorum bilgi için  Jilet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Batmayan domuz firca var midir? Saltuk 29 21,051 26/08/2016, Saat: 17:37
Son Yorum: kral arthur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: