Elektrikli Süpürge
(29/12/2020, Saat: 22:37)ZÜLFİKAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dyson dışındakiler hayal kırıklığı olabilir cunku sarjli makinalar aslinda compact urunler hızlı cozumler verebiliyor ama genel temizlik icin surekli kullanima uygun değiller.
Dyson V8 modelini 2 yıldır kullanıyoruz cok memnunuz bu sureçte cekim ve sarj gucunde azalma olmadı, 2 yıldır kablolu makinanin yuzune bakmiyoruz.100 m2 evde gundelik kullanima uygun sarj ve torba kapasitesi var.
Bazen dayanamayıp hanımdan alıyorum jet motoru gibi sesi var tetik mantığıyla calisiyor o kismi biraz yorucu cunku surekli parmak basılı halde oluyor.
Işyerinde Xiaomi alan bir arkadasim hic memnun kalmadigini söylemişti.
Dyson supurgeleri ustun kılan motor teknolojileri, govdedeki ana motor ve supurgenin başındaki apartlarda bulunan kuçuk motorlar ustun cekim gucu sunuyor.
Dyson alacaksaniz firmasnin resmi online sitesinden almanizi tavsiye ederim bazi saticilarinki paralel ithalat urunleri olabiliyor.

Bende o tetiğe basma kısmına gıcık oluyorum komşum. Aslında kesinlikle sana katılıyorum, dyson tek bu konuda ama hem fazla pahalı hemde sürekli düğmeye basmak işi küçük bir ayrıntı gibi ama bir süre sonra can sıkıcı olur ve parmak dayanmaz gibi geliyor. Hanım kullanacak daha çok zaten. İnternettede o sürekli basılı tutma gereği en çok yakınılan kısım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşum bir kere kablosuz eşittir kompakt. Kompakt eşittir küçük hazne ve filtre. Hem filtre, hem de hazne normal boyuttaki bir makineye göre çok daha kısa sürede dolar. Sürekli temizlemek gerekir bu da bir süreden sonra sıkmaya başlar. Özellikle hem hazne küçük olup, hem de toz hazneli olunca o filtreler anında tıkanmaya başlıyorlar marka fark etmeksizin. Ayrıca bataryaları da kısa ömürlü, 2 sene civarı ömürleri var. Eskidikçe süpürme süresi kısalacak. 10 dakikada bitecek. Sonra yeni bir batarya almak isterseniz giriş seviyesi bir elektirkli süpürge parası alıyorlar sizden. Misal Dyson batarya 900 lira civarı. 2 senede bir düzenli olarak böyle bir para vermek ister misiniz?

Bir diğer konu da çekim gücü. Hiç bir akülü cihaz elektrikten beslemeli makine kadar güçlü çalışmıyor. İster ev tipi olsun ister sanayi tipi herhangi bir ürün olsun. Sürekli şarj etme derdi var. Güçlü olanların motoru ve bataryası da ona göre ağır olduğu ve bunların hepsinin ağırlığı tek gövdede tek kolda olduğundan, kullanırken insanın kolu yoruluyor. Aman kablosuz olsun pratik her yere götürürüm derken bu sefer elde ağır makineyle iş yapmaya çalışıyorsunuz.

O yüzden ben dyson myson tavsiye etmiyorum kesinlikle. Alabileceğiniz en iyi makine toz torbalı bir miele olacaktır. Torbasız, sulu vs bunların hepsi pis sistemler. Hijyenik de değil, pratik de değil. Temizlikleri facia. Motor ve hepa filtreye kaçınılmaz olarak toz kaçıyor orta vadede. Halbuki torbalıda torbanın kendisi önemli bir filtrasyon elemanı. Tek gerçek temiz ve pratik sistem torbalı sistem. Evet onda da düzenli torba masrafı var ama Miele ve iyi başka makinelerin torbaları, haznelilere göre en az 2 kat fazla toz biriktirebiliyorlar. Örneğin Dyson kablosuz toz haznesi 0,75 litre. Miele toz torbalı klasik 4,5 litre. Yani 6 kat daha fazla.

Dyson da fena değildir ama pazarlaması ve tasarımıyla çok göz boyuyor. Özellikle yeni evli çiftleri tavlıyor ama bir süre kullanıldıktan sonra iş değişiyor. Biz 15 sene Dyson kullandık kablolu, genel anlamda orta karar bir makineydi. Bazı güzellikleri vardı evet ama misal bir philips marathon da çok güzel bir makine bakınca. 8 yıldır tık demiyor artık bıktım makineden ama pis işte torbasız olduğundan. Misal şikayetvar'da dyson kablosuzlar ile ilgili şikayetlere bakın derim. İlk alınan hevesle insanları güzel şeyler yazıyorlar ama batarya problemleri başlayınca kazın ayağının öyle olmadığı anlaşılıyor. Ki Dyson'dan bahsediyoruz yani bataryalılarda en güçlü marka, diğer markaları artık siz düşünün.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/01/2021, Saat: 10:08)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bir kere kablosuz eşittir kompakt. Kompakt eşittir küçük hazne ve filtre. Hem filtre, hem de hazne normal boyuttaki bir makineye göre çok daha kısa sürede dolar. Sürekli temizlemek gerekir bu da bir süreden sonra sıkmaya başlar. Özellikle hem hazne küçük olup, hem de toz hazneli olunca o filtreler anında tıkanmaya başlıyorlar marka fark etmeksizin. Ayrıca bataryaları da kısa ömürlü, 2 sene civarı ömürleri var. Eskidikçe süpürme süresi kısalacak. 10 dakikada bitecek. Sonra yeni bir batarya almak isterseniz giriş seviyesi bir elektirkli süpürge parası alıyorlar sizden. Misal Dyson batarya 900 lira civarı. 2 senede bir düzenli olarak böyle bir para vermek ister misiniz?

Bir diğer konu da çekim gücü. Hiç bir akülü cihaz elektrikten beslemeli makine kadar güçlü çalışmıyor. İster ev tipi olsun ister sanayi tipi herhangi bir ürün olsun. Sürekli şarj etme derdi var. Güçlü olanların motoru ve bataryası da ona göre ağır olduğu ve bunların hepsinin ağırlığı tek gövdede tek kolda olduğundan, kullanırken insanın kolu yoruluyor. Aman kablosuz olsun pratik her yere götürürüm derken bu sefer elde ağır makineyle iş yapmaya çalışıyorsunuz.

O yüzden ben dyson myson tavsiye etmiyorum kesinlikle. Alabileceğiniz en iyi makine toz torbalı bir miele olacaktır. Torbasız, sulu vs bunların hepsi pis sistemler. Hijyenik de değil, pratik de değil. Temizlikleri facia. Motor ve hepa filtreye kaçınılmaz olarak toz kaçıyor orta vadede. Halbuki torbalıda torbanın kendisi önemli bir filtrasyon elemanı. Tek gerçek temiz ve pratik sistem torbalı sistem. Evet onda da düzenli torba masrafı var ama Miele ve iyi başka makinelerin torbaları, haznelilere göre en az 2 kat fazla toz biriktirebiliyorlar. Örneğin Dyson kablosuz toz haznesi 0,75 litre. Miele toz torbalı klasik 4,5 litre. Yani 6 kat daha fazla.

Dyson da fena değildir ama pazarlaması ve tasarımıyla çok göz boyuyor. Özellikle yeni evli çiftleri tavlıyor ama bir süre kullanıldıktan sonra iş değişiyor. Biz 15 sene Dyson kullandık kablolu, genel anlamda orta karar bir makineydi. Bazı güzellikleri vardı evet ama misal bir philips marathon da çok güzel bir makine bakınca. 8 yıldır tık demiyor artık bıktım makineden ama pis işte torbasız olduğundan. Misal şikayetvar'da dyson kablosuzlar ile ilgili şikayetlere bakın derim. İlk alınan hevesle insanları güzel şeyler yazıyorlar ama batarya problemleri başlayınca kazın ayağının öyle olmadığı anlaşılıyor. Ki Dyson'dan bahsediyoruz yani bataryalılarda en güçlü marka, diğer markaları artık siz düşünün.

Lordum guzel analiz olmuş.
Abi vesile ile soylemek isterim ,sizin tiras videolarinizlan blog yazilarinizlan büyüdük, TR deki geleneksel tiraşa buyuk katkilarinin olduğunu dusunuyorum bircok kisi sizin yuzunuzden Smile geleneksel tiraşa heves etmistir. selam ve sevgiler.
(02/01/2021, Saat: 13:40)ZÜLFİKAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lordum guzel analiz olmuş.
Abi vesile ile soylemek isterim ,sizin tiras videolarinizlan blog yazilarinizlan büyüdük, TR deki geleneksel tiraşa buyuk katkilarinin olduğunu dusunuyorum bircok kisi sizin yuzunuzden Smile geleneksel tiraşa heves etmistir.  selam ve sevgiler.

Çok teşekkür ederim, sevgiler. Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Miele Elektrikli Süpürge dikdik_s 75 38,818 05/01/2021, Saat: 17:04
Son Yorum: 1905sss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: