"Berkant" Tanışma Başlığı
Shocked 
Merhaba Abiler,

Yaşım 16 yaklaşık 5 aydır traş olmaktayım size bir sorum var ilk başlarda 0 alan traş makinemiz var onla traş oluyordum sonra mach3 denemek istedim gillete geçtim
sorum şu 0 makineyi ilk başlarda kullandığımda oha dedim gerçekten 0.5mm bile sakal yoktu yüzümde sakal bana hiç yakışmıyor sakalsız bebek gibi oluyorum bütün yüzüm çıkıyordu gerçekten iyi sonuç almıştım. ama  4 aylık bir kullanımdan sonra sakalım böyle traştan sonra hafif grimsi ton almaya başlıyordu sakallarım tamamen gidiyor ama grimsi beyaz hafif bi ton aldı bazı yerleri yakından belli oluyordu hani yeşil renk alır ya sakal o şekilde değil benim gri bi ton alıyor hafif acaba bunun nedeni deriyi çok yorduğu için ve hiç güneş görmediği için mi ertesi gün sakal kökleri hafif çıkmaya başlayınca bu sorun gidiyor ortadan acaba makineyemi devam etsem jilet mi dedelerim vallahi bi traş oluyor adamda ne beyazlık var ne farklı bir şey sinek patinaj çekiyor

Teşşekkürler.
Yaşınızla birlikte sakallarınız da gürleşiyor. Dolayısıyla artık sakal kökleriniz tıraş olsanız dahi görünür olmaya başlıyor. Teninizin beyaz olduğundan bahsetmişsiniz, durum hem bundan kaynaklı hem de yaşınız gereği cildiniz gergin olduğundan dolayı dedeniz gibi yüz derisindeki gevşeklik olmadığı için sakal kökleriniz çok belirgin. Tıraş için ister makine kullanın ister jiletle tıraş olun, bundan pek kurtulamazsınız. Yaşınız ilerleyip yüz hatlarınız olgunlaşınca göze batan bir durum olmaz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(03/01/2021, Saat: 16:15)Berkant Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Abiler,

Yaşım 16 yaklaşık 5 aydır traş olmaktayım size bir sorum var ilk başlarda 0 alan traş makinemiz var onla traş oluyordum sonra mach3 denemek istedim gillete geçtim
sorum şu 0 makineyi ilk başlarda kullandığımda oha dedim gerçekten 0.5mm bile sakal yoktu yüzümde sakal bana hiç yakışmıyor sakalsız bebek gibi oluyorum bütün yüzüm çıkıyordu gerçekten iyi sonuç almıştım. ama  4 aylık bir kullanımdan sonra sakalım böyle traştan sonra hafif grimsi ton almaya başlıyordu sakallarım tamamen gidiyor ama grimsi beyaz hafif bi ton aldı bazı yerleri yakından belli oluyordu hani yeşil renk alır ya sakal o şekilde değil benim gri bi ton alıyor hafif acaba bunun nedeni deriyi çok yorduğu için ve hiç güneş görmediği için mi ertesi gün sakal kökleri hafif çıkmaya başlayınca bu sorun gidiyor ortadan acaba makineyemi devam etsem jilet mi dedelerim vallahi bi traş oluyor adamda ne beyazlık var ne farklı bir şey sinek patinaj çekiyor

Teşşekkürler.
Hoşgeldiniz, @onurcakmak komsumun dediklerine katılmakla beraber bende aynı sorunu yaşıyorum , yaklasık 15 yıldır ıslak tıraş oluyorum beyaz tenliyim kalın ve sert bir cilt yapım var sakallarım da siyah, gür ve sert yapıda çok yakın tiraşta bile sakal köklerim belirgin bir sekilde goruluyor.Sinek kaydı tiraşta bile kirli sakallıymış gibiyim yani Smile
Cilt sakal yapısından kaynaklı bu durumu değiştirmeniz zor gibi keyif almaya bakın.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşşekkür ederim değerli yanıtlarınız için

(03/01/2021, Saat: 16:59)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşınızla birlikte sakallarınız da gürleşiyor. Dolayısıyla artık sakal kökleriniz tıraş olsanız dahi görünür olmaya başlıyor. Teninizin beyaz olduğundan bahsetmişsiniz, durum hem bundan kaynaklı hem de yaşınız gereği cildiniz gergin olduğundan dolayı dedeniz gibi yüz derisindeki gevşeklik olmadığı için sakal kökleriniz çok belirgin. Tıraş için ister makine kullanın ister jiletle tıraş olun, bundan pek kurtulamazsınız. Yaşınız ilerleyip yüz hatlarınız olgunlaşınca göze batan bir durum olmaz.

Doğru söylüyorsun abi, zaten favori kısmı sadece bu şekilde siyahımsı kökleri çok yakından görünüyor uzaktan sorun yok sadece favoriler Babam normal gür sakalın çıkması 25 i bulur diyor bende korkuyorum traş oldukça gürleşir kalınlaşır diye ama hep aynı uzunlukta kalıyor psikolojik olarak böyle düşünüyorum.
Merhaba abiler,

17 yaşına basmak üzereyim, sorum var yanaklarımda sakal olmasada gillete ile traş oluyorum ve sinekkaydı bir traş oluyorum

Temiz bir traş olsamda yaklaşık 2 gün sonra sakallarım hemen ucunu 2 gün sonra göstermeye başlıyor yani tersten elime batmaya başlıyor sakallarım neden bu kadar hızlı uzuyor uçlarını hemen gösteriyor yani birazda açık tenliyim bunun ben hormonların bu yaşlarda daha fazla çalıştığı için düşünüyorum ilerki yaşlarda biraz yavaşlar mı yoksa bu hep böyle kalır mı ?

Yanıtlarsanız teşekkürler yanıtlarınız için.
(01/02/2021, Saat: 00:27)Berkant Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba abiler,

17 yaşına basmak üzereyim, sorum var yanaklarımda sakal olmasada gillete ile traş oluyorum ve sinekkaydı bir traş oluyorum

Temiz bir traş olsamda yaklaşık 2 gün sonra sakallarım hemen ucunu 2  gün sonra göstermeye başlıyor yani tersten elime batmaya başlıyor sakallarım neden bu kadar hızlı uzuyor uçlarını hemen gösteriyor yani birazda açık tenliyim bunun ben hormonların bu yaşlarda daha fazla çalıştığı için düşünüyorum ilerki yaşlarda biraz yavaşlar mı yoksa bu hep böyle kalır mı ?

Yanıtlarsanız teşekkürler yanıtlarınız için.

Merhaba delikanlı komşum,
Kartuşlu makineler ile çok yakın bir traş olabilirsin ama sakalların tekrar cildin yüzüne çıkana kadar böyle anlattığın gibi batabilir. Eline gelen sakalların aslında ciltaltında yer alıyorlar, sen tersinden sıvazlayınca ortaya çıkıp eline sürtüyorlar. Çok uğraşırsan kızarıklık olabilirsin, cildini rahatsız edebilirsin, sakalını çok deriden kesip bu sefer yolunu kaybettirirsin, kıl dönmesi olmasına sebep olabilirsin.
Hormonların yerli yerinde, senin gençken su oranın yüksek. Benim senin yaşlarındayken berberim cildinde gençlik parlaklığı var derdi. Senin de traş makinenle dikkatli olmanı öneririm, yoksa cildini kurutursun. Sakallarının ciltaltından çıkarken kaşıntı yapmaması için bir miktar daha uzun olmaları seni rahatlatabilir.
Berkant kardeşim merhaba, 2 gün zaten yeterli hatta uzun bi süre, ilerleyen yaşlarda sakalların daha da gürleşip serleştikçe ertesi gün bile eline gelmeye başlayacak.

2 gün de sakalını hissetmen normal kardeşim, keyifli tıraşlar dilerim

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kiminin tıraştan sonra bile tıraş olmamış hissi / görüntüsü vardır. 2 gün oldukça uzun bir süre. Biraz daha büyüyünce 1 güne düşebilir. Her şey yolunda sorun yok
(01/02/2021, Saat: 00:39)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba delikanlı komşum,
Kartuşlu makineler ile çok yakın bir traş olabilirsin ama sakalların tekrar cildin yüzüne çıkana kadar böyle anlattığın gibi batabilir. Eline gelen sakalların aslında ciltaltında yer alıyorlar, sen tersinden sıvazlayınca ortaya çıkıp eline sürtüyorlar. Çok uğraşırsan kızarıklık olabilirsin, cildini rahatsız edebilirsin, sakalını çok deriden kesip bu sefer yolunu kaybettirirsin, kıl dönmesi olmasına sebep olabilirsin.
Hormonların yerli yerinde, senin gençken su oranın yüksek. Benim senin yaşlarındayken berberim cildinde gençlik parlaklığı var derdi. Senin de traş makinenle dikkatli olmanı öneririm, yoksa cildini kurutursun. Sakallarının ciltaltından çıkarken kaşıntı yapmaması için bir miktar daha uzun olmaları seni rahatlatabilir.

Özel mesaj attım bi bakarmısın teşekkürler

(01/02/2021, Saat: 00:48)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kiminin tıraştan sonra bile tıraş olmamış hissi / görüntüsü vardır. 2 gün oldukça uzun bir süre.  Biraz daha büyüyünce 1 güne düşebilir. Her şey yolunda sorun yok

Teşekkürler Smile) benim 23 24 e kadar bu şekilde gideceğini düşünüyorum çünkü 10 gün sakallarımı kesmesem bile hala aynı ölçüde uzamıyor genetiğimded öyle çok kıllı değil

(01/02/2021, Saat: 00:43)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Berkant kardeşim merhaba, 2 gün zaten yeterli hatta uzun bi süre, ilerleyen yaşlarda sakalların daha da gürleşip serleştikçe ertesi gün bile eline gelmeye başlayacak.

2 gün de sakalını hissetmen normal kardeşim, keyifli tıraşlar dilerim

Abi peki mesala 2 gün sonra çıktığında sert oluyor ama 3 4 gün hafif uzuyor ya sakallar yumuşamaya başlıyor bu sakallarımın sert olduğu anlamına mı gelir bence sert sakallarım yok uzayınca yumuşuyor çünkü 23 24 e kadar böyle gideceğini düşünüyorum
(01/02/2021, Saat: 00:57)Berkant Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi peki mesala 2 gün sonra çıktığında sert oluyor ama 3 4 gün hafif uzuyor ya sakallar yumuşamaya başlıyor bu sakallarımın sert olduğu anlamına mı gelir bence sert sakallarım yok uzayınca yumuşuyor çünkü 23 24 e kadar böyle gideceğini düşünüyorum

Bizim de ayni kardeşim, ilk uzamaya başladığında daha sert ve batıcı gelir eline. Uzadıkça haliyle direnci azalır ve daha yumuşak hissedersin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,385 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,350 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 5,947 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,342 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,421 25/04/2021, Saat: 12:38