YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's
Fiyatı görünce çok şaşırdım doğrusu, piyasanın temek kuralıdır, yeni ise kendini ispatlaman gerekir, bu kendini ispat surecinde ise en önemli şey rekabetçi fiyattır. Proraso bitince ayni fiyata bir tane alırım demiştim ama yok, denemek bike nasip olmayacak muhtemelen
(26/02/2022, Saat: 21:06)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatı görünce çok şaşırdım doğrusu, piyasanın temek kuralıdır, yeni ise kendini ispatlaman gerekir, bu kendini ispat surecinde ise en önemli şey rekabetçi fiyattır. Proraso bitince ayni fiyata bir tane alırım demiştim ama yok, denemek bike nasip olmayacak muhtemelen

Merhabalar. Maalesef sabunlarımı prorasso sabunlarla aynı fiyata alamazsınız. Artisan sabunlar ile endüstriyel sabunlar arasındaki farkı anlayabilmek için yeterince ürün denemiş olmak gerekiyor.

beyfendi.org
https://beyfendi.org
(26/02/2022, Saat: 21:23)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Maalesef sabunlarımı prorasso sabunlarla aynı fiyata alamazsınız. Artisan sabunlar ile endüstriyel sabunlar arasındaki farkı anlayabilmek için yeterince ürün denemiş olmak gerekiyor.

beyfendi.org

Yabancı üretici kendi ülkesinde asgarî ücreti 1200 dolara çalıştırdığı personeli ile üretim yapıyor, üstüne bir miktar kâr ile satıyor. üstüne ihrac edeceği zaman ülkeler arası lojistik depolama gümrük giderleri ekleniyor. İthal ettik diyelim, Bizim buradaki tedarik Zinciri bayii kari ekleniyor. Malum bilinen markaların fiyatları oluşuyor.
Bizim üreticiler ise isim dahi yapmadan, marka imajı oluşturmadan hemen hemen ayni fiyatlara satışa sunuyor.
Yerli üretici de en az yerli tüketici kadar fedakârlık yapmadan bu ülkeden dünya markası çıkmayacak

Neyse piyasadaki hemen hemen tüm sabunları sample da olsa denemiş biri olarak kapasite ve deneyim eksikliğim için kusura bakmayın o halde .
(26/02/2022, Saat: 22:35)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yabancı üretici kendi ülkesinde asgarî ücreti 1200 dolara çalıştırdığı personeli ile üretim yapıyor, üstüne bir miktar kâr ile satıyor. üstüne ihrac edeceği zaman ülkeler arası lojistik depolama gümrük giderleri ekleniyor. İthal ettik diyelim, Bizim buradaki tedarik Zinciri bayii kari ekleniyor. Malum bilinen markaların fiyatları oluşuyor.
Bizim üreticiler ise isim dahi yapmadan, marka imajı oluşturmadan hemen hemen ayni fiyatlara satışa sunuyor.
Yerli üretici de en az yerli tüketici kadar fedakârlık yapmadan bu ülkeden dünya markası çıkmayacak

Neyse piyasadaki hemen hemen tüm sabunları sample da olsa denemiş biri olarak kapasite ve deneyim eksikliğim için kusura bakmayın o halde .

Artisan sabun fiyatlarından haberiniz olmadığını varsayıyorum.

Bu ülkeden tabi ki dünya markası çıkmaz. Çünkü bu ülkede emeğin bir değeri yok.
Malzeme yok. Sabunu üretiyorum koyacak kap bile yok ülkede. Kabın tanesini 30 Liraya Çin’den alıyorum.%15 trendyola komisyon ödüyorum %18 KDV ödüyorum. Kargosuna 18.8 lira ödüyorum. Etiketine ayrı para veriyorum. Marka imajı yaratmak gibi bir kaygım yok. Evde sabun üreten butik bir üreticiyim.

Ufak bir hesap yapın. Yine de sabunun fiyatı çok geliyor ise ben size ücretisiz de gönderebilirim. Daha önce çok kişiye gönderdim. Ancak size ücretsiz göndereceğim sabunun kargosunu ödemek yerine bence marketten bir Arko sabun alın. Size göre hepsi aynı sabun neticede.

beyfendi.org
Öncelikle artisan sabunla seri üretim yani fabrikasyon sabun arasındaki farkı bilmek gerekiyor. Yoksa Arko da sabun hatta bazılarına göre Hacı Şakir de güzel bir tıraş sabunu. Ama kıymetini bilene de MDC ayarında ve kalitesinde hatta daha güzel artisan sabunlar üreten bir butik sabun üreticimiz var. MDC sabunlar ne kadardı bu arada? Her neyse…

Yeni sabunu trendyolda gördüm, diğer sabunlar gibi bunu da umarım deneme imkanım olur. Başarılar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
(26/02/2022, Saat: 23:04)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MDC ayarında ve kalitesinde hatta daha güzel artisan sabunlar üreten bir butik sabun üreticimiz var.

Artizan üreticiyi desteklemniz konusunda hemfikirim. Ama MdC ayarında ve hatta daha güzel demek biraz absürd olmuş.
(26/02/2022, Saat: 22:57)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artisan sabun fiyatlarından haberiniz olmadığını varsayıyorum.  

Bu ülkeden tabi ki dünya markası çıkmaz. Çünkü bu ülkede emeğin bir değeri yok.
Malzeme yok. Sabunu üretiyorum koyacak kap bile yok ülkede. Kabın tanesini 30 Liraya Çin’den alıyorum.%15 trendyola komisyon ödüyorum %18 KDV ödüyorum. Kargosuna 18.8 lira ödüyorum. Etiketine ayrı para veriyorum. Marka imajı yaratmak gibi bir kaygım yok. Evde sabun üreten butik bir üreticiyim.

Ufak bir hesap yapın. Yine de sabunun fiyatı çok geliyor ise ben size ücretisiz de gönderebilirim. Daha önce çok kişiye gönderdim.  Ancak size ücretsiz göndereceğim sabunun kargosunu ödemek yerine bence marketten bir Arko sabun alın. Size göre hepsi aynı sabun neticede.

beyfendi.org

Tüketiciden geri dönüş almaya dahi tahammülünüz yok. Akıllı insan en cahilden bile birşeyler öğrenir. Dahası üslubunuz da cok kötü. Siz sattığınız ürünlere emek veriyorsanız, bizlerde o ürünlere ulaşmak için ödediğimiz paraya emek veriyoruz. En küçük eleştiriye sen git arko sabun kullan demekte nedir.

Ücretsiz herhangi bir şey kimseden istemedim, sizden hiç istemem. Eksik kalsın.

Neyse uzamasın, ticari hayatınız da başarılar dilerim
(26/02/2022, Saat: 23:18)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artizan üreticiyi desteklemniz konusunda hemfikirim. Ama MdC ayarında ve hatta daha güzel demek biraz absürd olmuş.

Hangi sabununu kullandınız bilmiyorum ancak MDC sabunlar ile esans konusunda ulaşmak mümkün değil gerçekten. Onların ulaşabildiği esansiyel yağlara bizim bu ülkede ulaşmamız mümkün değil.
Ulaşsak dahi yerli olduğu için o esansın maliyetini karşılayacak fiyatlara kimse bu sabunu almak istemez.

Mümkün mertebe doğal ve kaliteli malzemeler ile yaptığım bir sabuna bile bu paraları vermek ülkemiz insanı için zor geliyor.

Sabun ile ilgili her türlü eleştiriye ve fikire açığım ancak yapılan şey eleştiri değil ahkam kesmek olunca müdahale etmek zorunda kaldım.

Herkese sıhhatler olsun.

beyfendi.org
(26/02/2022, Saat: 23:18)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artizan üreticiyi desteklemniz konusunda hemfikirim. Ama MdC ayarında ve hatta daha güzel demek biraz absürd olmuş.

Bence hiç absürt değil. Elimde iki çeşit mdc sabun var. Kullandığım Hayli’s sabunların özellikle de güllü olanın mdc sabunlardan aşağı kalır bir yanı yok demiyorum f/p olarak değerlendirdiğinizde on basıyor. Denemediyseniz özellikle de güllü sabunu tavsiye ederim. Absürt diyebilmeniz için mdc=1000 TL, Hayli’s=1000 TL olup Hayli’s daha iyi dersem bu durum oluşur. Ha bu genellemeye diğer yabancı sabunları da koyuyorum. Zingari sabunlar deseniz eyvallah diyeceğim, parasının karşılığını daha iyi verebilen yabancı bir sabun daha görmedim. Ama bu konuda absürt kelimesi nahoş olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
(26/02/2022, Saat: 23:43)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi sabununu kullandınız bilmiyorum ancak MDC sabunlar ile esans konusunda ulaşmak mümkün değil gerçekten. Onların ulaşabildiği esansiyel yağlara bizim bu ülkede ulaşmamız mümkün değil.
Ulaşsak dahi yerli olduğu için o esansın maliyetini karşılayacak fiyatlara kimse bu sabunu almak istemez.

Mümkün mertebe doğal ve kaliteli malzemeler ile yaptığım bir sabuna bile bu paraları vermek ülkemiz insanı için zor geliyor.

Sabun ile ilgili her türlü eleştiriye ve fikire açığım ancak yapılan şey eleştiri değil ahkam kesmek olunca müdahale etmek zorunda kaldım.

Herkese sıhhatler olsun.

beyfendi.org

Size en ufak lafım yok. Aksine uğraşınıza ve emeğinize ciddi saygı duyuyorum. Sizi en başından beri takip ediyorum ve ticari olarakta çok rahat anlayabiliyorum.

Ancak ilgili üyenin MdC örneği vermesi biraz talihsizlik olmuş. Bu benzetmenin size zarar vereceğini, potansiyel alıcıları yanlış beklenti içine sokabileceğini gördüğüm için o mesajı yazmak zorunda kaldım.

Konuyu daha fazla kirletmemek için ve yanlış anlaşılmalara daha fazla mahal vermemek için burada konunun kapatılması ve tekrar üretmiş olduğunuz o güzel sabunlara odaklanılması gerekli.

Herkese saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 172 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,501 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 811 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
Son Yorum: sohayli
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,202 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,453 03/05/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: sohayli
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,470 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,421 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,647 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,277 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: