YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's
(18/03/2022, Saat: 00:49)ismailg74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlarım katılmadığım noktalar olduğunu görünce bende birşeyler yazmak istedim.
İşim gereği hergün tıraş oluyorum. Salih Bey’in üretmiş olduğu bütün sabunlardan ducken ve anseris hariç aldım ve denedim. Sabun konusunda piyasada bulabileceğiniz hemen hemen bütün sabun markalarını, en ucuzundan en pahalısına kadar (arko, cella, proraso, tobs,edwin jagger, panna crema, mdc vb.) tecrübe etmiş birisiyim. Sabun konusundaki beğenilerin kişiden kişiye değişeceğini düşünüyorum. Örneğin, bazılarımızın hatta çoğumuzun çok beğendiği mdc sabunu ben çok beğenmemekteyim. Sebebi ise şu, mdc ile tıraş olduğum zaman gün içerisinde cildimin daha fazla yağlandığını hissetmekteyim. Yani tıraş sonrasını beğenmiyorum. Salih Bey’in sabunlarından en beğendiklerim sırasıyla fougere,gio,panna,sandal,combi çeşitleri. Bu sabunların hepsiyle tıraş olduğum gün içerisinde cildimde farklı bir rahatlık hissetmekteyim. Özellikle fougere ve gio sabunun hayranıyım. Beğenmediğim sabunu ise terre. Terre sabunun tıraş esnasında koruyuculuğu iyi fakat bana kokusu ağır geliyor ayrıca tıraş sonrasını da çok beğenmediğimi ifade edebilirim. Ayrıca tüm sabunlar bence f/p ürünü.
Salih Bey’in bedava sabun göndermek konusundaki samimiyetine ben inanıyorum çünkü daha önceden bana gönderdi.
Salih Bey’in üslubu konusunda ben bir sıkıntı görmüyorum. Eleştiren arkadaşlara gayet kibar cevap vermekte. Ayrıca Salih Bey tekelleşmiş değil başka seçeneklerin olduğunu da hepimiz biliyoruz. Son olarak Salih Bey, Osman Bey gibi artisan sabun üreticilerinin desteklenmesi gerektiğini düşünmekteyim, ben bu iki sabun üreticisinin üretmiş olduğu sabunları kullanıyorum.

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Tecrübe ettiğiniz hususlar mutlaka sabunlarımı geliştirmemde çok etkili olacak.
Bu vesile ile de GÜL sabunun yeni partisini yaptığımı ve beyfendi.org sitesinde satışa açtığımı belirtmek isterim. Herkese sıhhatler olsun.

https://beyfendi.org/haylis-gul-tiras-sabunu/

f5caab2d4b7102913207bc922ae28661.jpg
bf4b050f940d5ae1c222b36f34f952c2.jpg

beyfendi.org
https://beyfendi.org
Salih bey den aldığım olea sabunu bugün denedim. Doğal yağlardan oluşan bu sabun kokusuyla da ben doğalım diyor. Tiraş esnasındaki kayganligi ve yastıklamasi gayet yerinde. Bana göre bu sabun tiras sonrasında ben buradayım diyor resmen. Yumuşacık ve nemlendirilmis bir cilt bırakıyor.
Ben buradan kendisine teşekkür ediyorum. Hammadde fiyatlarının bu denli yükseldiği bir dönemde, arko stick sabunun 12 TL olduğu bir zamanda sabun bana göre fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/03/2022, Saat: 20:26)Mansell Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Salih bey den aldığım olea sabunu bugün denedim. Doğal yağlardan oluşan bu sabun kokusuyla da ben doğalım diyor. Tiraş esnasındaki kayganligi ve yastıklamasi gayet yerinde. Bana göre bu sabun tiras sonrasında ben buradayım diyor resmen. Yumuşacık ve nemlendirilmis bir cilt bırakıyor.
Ben buradan kendisine teşekkür ediyorum. Hammadde fiyatlarının bu denli yükseldiği bir dönemde, arko stick sabunun 12 TL olduğu bir zamanda sabun bana göre fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zahmet edip sabun ile ilgili görüşünüzü yazdığınız içim teşekkür ederim. Sağlıklı tıraşlarda kullanmanız temenni ediyorum.

beyfendi.org
Merhabalar hocam. @"sohayli" ürünlerinizin kokularıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz bir kaç adet sabun almak istiyorum. Mentol kokusu dışında ve çok ağır olmamak kaydıyla her kokuyu deneyebilirim.
(22/03/2022, Saat: 22:19)Clytias Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar hocam. @"sohayli" ürünlerinizin kokularıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz bir kaç adet sabun almak istiyorum. Mentol kokusu dışında ve çok ağır olmamak kaydıyla her kokuyu deneyebilirim.

@Clytias Merhabalar. https://beyfendi.org sitemizden sabun açıklamalarında kokuları ile ilgili ufak bilgileri alabilirsiniz.
Daha sonra https://www.instagram.com/haylisartisan instagram adresimden mesajlarınıza biraz daha hızlı cevap verebilirim.

Ancak kısaca izah etmek gerekirse koku olarak ağır kokan sabunumuz yok.

GÜL tıraş sabunu yoğun kokuya sahip bir sabun ancak ağır diye tarif edemeyiz çok hoş bir kokusu vardır. Gül yağı baskın olmak üzere 13 farklı uçucu yağdan kokusunu alır.

PANNA tıraş sabunu kokusunu paçuli, sedir, sandal, lavanta, günlük yağı, limonotu gibi birçok uçucu değerli yağdan alır ve keskin erkeksi bir kokusu vardır.

OLEA tıraş sabunu karanfil, paçuli, gül, sedir, ve adaçayı esansiyel yağılarından alır, odunsu hafif bir kokusu vardır.

FOUGERE TIRAŞ sabunu ferah bir kokuya sahiptir içinde az miktarda mentol vardır ancak mentol kokmaz mentol hissi vardır.

Koku deneyimlemek isterseniz GÜL tıraş sabununu öneririm. Diğer sabunlarımın kokusundan ziyade tıraş hissiyatı ve tıraş sonrası bakımı daha ön plandadır.

Sıhhatler Olsun.
Yeni donyağı bazlı formül ile yaptığım Tütün kokusu, kakao ve badem yağı içeren formülü ile lüks bir sabundur.
Bu formül ile çok kalın yastıklaması ve kayganlığı çok iyi bir köpük elde ettiğimi söyleyebilirim.

İçeriğindeki tütün kokusu bildiğimiz geleneksel tütün kokularının aksine odunsu, isli ve aromatik bir yeniden derlemedir.

Herkese sıhhatler olsun.

https://beyfendi.org/haylis-tobacco-arti...as-sabunu/

8d993f747d66f65096d608cb5fb8f3b9.jpg
86fa586ae6e2efb57ef634c2f7e66721.jpg
Daha önce fiyat konusunda bir eleştiri yapmıştım. Bu konuyu tekrar açmayı hiç istemiyorum. Kendimce bazı haklı sebeplerim olsa da herşeyimizle dışa bağımlı olduğumuz bir ortamda, ülkenin mevcut şartlarını önemsemeden, üretmeye çalışan bir insanı sadece fiyat yönünden eleştirmeyi bir tıraş sever olarak kendime yakıştıramadım.

Bu bakımdan site üzerinden alışveriş yaptım, Çeşitli sabunlar aldım.
Sabunları denedikce incelemelerini yapacağım. Bugün gül sabununu denedim;

Hayli's Gül

Öncelikle dış görünüşünden başlayalım, sonra ruh güzelliğine bakacağız;
Ürünü ele aldığımızda plastik bir kap ile karşılaşıyoruz, eski paylaşımlarda ki o güzel metal kaplar gitmiş. Sanıyorum bu bir mecburiyetin ürünü. İddiası kaliteli doğal içerik kullanan bir artisan sabun üreticisi için nacizane tavsiyem bu kalite iddiasının ambalaja da yansıması; örneğin İkea da satılan paslanmaz çelik " Grudtal " kaplar, 3 adeti 100 tl gibi bir fiyata parekekende satılıyor. Toplu alımlarda uygun fiyat alınabilir yada yerli çelik/emaye ureticilerinden cok daha uygun teklifler alınabilir. Bunun gibi aynı sabunun plastik kapta olanı 100 tl celik kapta olanı 130 tl gibi bir satış alternatifi olabilir. Üzerinde güzel baskılar olan bu kaplar hem müşteri aidiyetini arttırır hemde kalite hissini...
Tabac porselen ürününü herkes bilir, güncel kurla 125gr lik paketi 250 tl ye satılıyor, ayni sabunun yedek olarak kağıda sarılı satılani tam yarı fiyatı 125 tl.
Yinede hali hazırda ki kapak tasarımı/logo ve koyu seffaf plastik kap beni rahatsız etmedi. Kullanımı etkilemediği sürece bence ambalaj cokta önemli degil, 1000 tl lik sabunlar bile plastik kutuda satılabiliyor, no problem ..

Neyse sabun orta/ orta-yumusak bir kıvamda, prorasodan bir tık daha sert.

Kapağı acar açmaz yoğun bir koku banyoyu sarıyor, bu yoğunluk rahatsız edici bir yoğunluk değil. Ama yayılımı cok iyi, alttan alttan tatlı tatlı geliyor.
Peki bu nasıl bir koku;
Gül temalı unisex parfümler kullanmış birisi olarak kesinlikle baskın bir kokusu olduğunu düşünmüyorum. Gül suyu kokusu değil, Evet gül kokusu var, ama tarif edemeyeceğim pek çok esansta var, hiçbiri diğerine baskın olmayan bir çok çiçeğin kokusunu ayni anda aliyormussunuz gibi düşünün.
Chanel deuvelle kokusuna benziyor. Kesinlikle doğal bir koku, en ufak yapaylık yok. Bu açıdan parfüm yada kolonya kokusundan ayrılıyor.
Şahsen bir tıraş sabunu incelemesinde hele de artisan ise en az önem verdiğim şey kokudur. Bu yüzden bunu geçiyorum

Sentetik fırçami alıyorum, ve başlıyorum soğuk su testine. 20 sn fırçayı besleyip kopürtmeye başlıyorum.
Sunu söylemek durumundayim ki diğer artisanlar gibi endüstriyel sabunlar kadar kolay köpük elde etmek mümkün değil. Doğal hammadde kullanılan sabunların genel zayıflığı budur bence Yinede çok caba harcamadan bir miktar ekstra çaba ile oldukça güzel, kıvamlı bir köpük elde ettim. Kesinlikle suyu seven bir sabun bu. Su verdikçe dahada istiyor, verdikçe banamısın demiyor. Denediğim sabunlar içinde bu kadar su seven sabuna pek az rastladım. Kötü bir şey mi? Bence değil, hatta iyi bir şey .Sabunun çabuk bitmeyeceği anlamına gelir bir yandan Smile
Yoğun, güzel kokan, kaygan bir köpük elde ettim. Namı diğer krem şanti. Başladım yüzüme sürmeye...

Yüze sürerken fırça ile dairesel hareketler ile başlayıp kısa süre sonra painting dediğimiz badana fırçası tekniği ile kullandığımda daha güzel bir yüz kaplaması elde ettim.

Tıraş performansı; kayganlık, koruyuculuk oldukça iyi. Hazır tıraş köpükleri gibi hacimli ama fıs bir köpük degilde daha ziyade ince ama krema gibi bir katman bırakıyor. Bu gösterişsiz ama işini iyi yapan bir köpük. suyu iyi ayarlamazsaniz kuru kalabiliyor, böyle bir durumda fırçayı bir iki damla ilave su ile zenginleştirip yüzde kopurtmeye devam ederseniz kendine geliyor. Bu anlamda bayılmasamda, beğendiğimi söylemek istiyorum.

Tıraş sonrası performansı;
Kasıtlı olarak aftershave kullanmadim ki ayrımı net yapabileyim. Yaklaşık 30 dakika boyunca nemli bir cilt bırakıyor. Kuru ve zor ciltler için ilave nemlendirici ister ama normal ciltleri kurtarır diyeyim.

Bir daha alır mıyım, evet elimdeki haylis ler biterse alırım.

Son bir eleştirim, sadece değerli yağları değil içerisindeki tüm içeriği yazarsanız cok daha iyi olur, alerjisi olan arkadaşlar , bazı maddelere çekimser yaklaşanlar olabilir.
Mevcut şartlar bize yerli üretimin değerini her anlamda bir kez daha hatırlattı.

Sabun ihtiyacım pek olmasa da alayım dursun modunda bakıyordum. İkinci el ürünler bile ateş pahası şu an.

Bu anlamda, yerli üreticiyi desteklemek için hiç bilmediğim bir marka olmasına rağmen 1 veya 2 paket sipariş geçeceğim. Ancak çok az çeşit stokta görünüyor. Üretim maliyeti ve satış durumları ile ilgili olabilir.

İlk denemede yorum yazmaya çalışırım.

Başarılar ve kolaylıklar diliyorum.
Hiç bilmiyorum ki
(24/03/2022, Saat: 23:37)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce fiyat konusunda bir eleştiri yapmıştım. Bu konuyu tekrar açmayı hiç istemiyorum. Kendimce bazı haklı sebeplerim olsa da herşeyimizle dışa bağımlı olduğumuz bir ortamda, ülkenin mevcut şartlarını önemsemeden, üretmeye çalışan bir insanı sadece fiyat yönünden eleştirmeyi bir tıraş sever olarak kendime yakıştıramadım.

Bu bakımdan site üzerinden alışveriş yaptım, Çeşitli sabunlar aldım.
Sabunları denedikce incelemelerini yapacağım. Bugün gül sabununu denedim;

Hayli's Gül

Öncelikle dış görünüşünden başlayalım, sonra ruh güzelliğine bakacağız;
Ürünü ele aldığımızda plastik bir kap ile karşılaşıyoruz, eski paylaşımlarda ki o güzel metal kaplar gitmiş. Sanıyorum bu bir mecburiyetin ürünü. İddiası kaliteli doğal içerik kullanan bir artisan sabun üreticisi için nacizane tavsiyem bu kalite iddiasının ambalaja da yansıması; örneğin İkea da satılan paslanmaz çelik " Grudtal " kaplar, 3 adeti 100 tl gibi bir fiyata parekekende satılıyor. Toplu alımlarda uygun fiyat alınabilir yada yerli çelik/emaye ureticilerinden cok daha uygun teklifler alınabilir. Bunun gibi aynı sabunun plastik kapta olanı 100 tl celik kapta olanı 130 tl gibi bir satış alternatifi olabilir. Üzerinde güzel baskılar olan bu kaplar hem müşteri aidiyetini arttırır hemde kalite hissini...
Tabac porselen ürününü herkes bilir, güncel kurla 125gr lik paketi 250 tl ye satılıyor, ayni sabunun yedek olarak kağıda sarılı satılani tam yarı fiyatı 125 tl.
Yinede hali hazırda ki kapak tasarımı/logo ve koyu seffaf plastik kap beni rahatsız etmedi. Kullanımı etkilemediği sürece bence ambalaj cokta önemli degil, 1000 tl lik sabunlar bile plastik kutuda satılabiliyor, no problem ..

Neyse sabun orta/ orta-yumusak bir kıvamda, prorasodan bir tık daha sert.

Kapağı acar açmaz yoğun bir koku banyoyu sarıyor, bu yoğunluk rahatsız edici bir yoğunluk değil. Ama yayılımı cok iyi, alttan alttan tatlı tatlı geliyor.
Peki bu nasıl bir koku;
Gül temalı unisex parfümler kullanmış birisi olarak kesinlikle baskın bir kokusu olduğunu düşünmüyorum. Gül suyu kokusu değil, Evet gül kokusu var, ama tarif edemeyeceğim pek çok esansta var, hiçbiri diğerine baskın olmayan bir çok çiçeğin kokusunu ayni anda aliyormussunuz gibi düşünün.
Chanel deuvelle kokusuna benziyor. Kesinlikle doğal bir koku, en ufak yapaylık yok. Bu açıdan parfüm yada kolonya kokusundan ayrılıyor.
Şahsen bir tıraş sabunu incelemesinde  hele de artisan ise en az önem verdiğim şey kokudur. Bu yüzden bunu geçiyorum

Sentetik fırçami alıyorum, ve başlıyorum soğuk su testine. 20 sn fırçayı besleyip kopürtmeye başlıyorum.
Sunu söylemek durumundayim ki diğer artisanlar gibi endüstriyel sabunlar kadar kolay köpük elde etmek mümkün değil. Doğal hammadde kullanılan sabunların genel zayıflığı budur bence  Yinede çok caba harcamadan bir miktar ekstra çaba ile oldukça güzel, kıvamlı bir köpük elde ettim. Kesinlikle suyu seven bir sabun bu. Su verdikçe dahada istiyor, verdikçe banamısın demiyor. Denediğim sabunlar içinde bu kadar su seven sabuna pek az rastladım. Kötü bir şey mi? Bence değil, hatta iyi bir şey .Sabunun çabuk bitmeyeceği anlamına gelir bir yandan Smile
Yoğun, güzel kokan, kaygan bir köpük elde ettim. Namı diğer krem şanti. Başladım yüzüme sürmeye...

Yüze sürerken fırça ile dairesel hareketler ile başlayıp kısa süre sonra painting dediğimiz badana fırçası tekniği ile kullandığımda daha güzel bir yüz kaplaması elde ettim.

Tıraş performansı; kayganlık, koruyuculuk oldukça iyi. Hazır tıraş köpükleri gibi hacimli ama fıs bir köpük degilde daha ziyade ince ama krema gibi bir katman bırakıyor. Bu gösterişsiz ama işini iyi yapan bir köpük. suyu iyi ayarlamazsaniz kuru kalabiliyor, böyle bir durumda fırçayı bir iki damla ilave su ile zenginleştirip yüzde kopurtmeye devam ederseniz kendine geliyor.  Bu anlamda bayılmasamda, beğendiğimi söylemek istiyorum.

Tıraş sonrası performansı;
Kasıtlı olarak aftershave kullanmadim ki ayrımı net yapabileyim. Yaklaşık 30 dakika boyunca nemli bir cilt bırakıyor. Kuru ve zor ciltler için ilave nemlendirici ister ama normal ciltleri kurtarır diyeyim.

Bir daha alır mıyım, evet elimdeki haylis ler biterse alırım.

Son bir eleştirim, sadece değerli yağları değil içerisindeki tüm içeriği yazarsanız cok daha iyi olur, alerjisi olan arkadaşlar , bazı maddelere çekimser yaklaşanlar olabilir.

Zahmet edip fikirlerinizi yazdığınız için teşekkür ederim.
Koku hususunda bir bilgi vermem gerekir ise sabunların kokularını bilinçli olarak belirli bir formüle bağlı kalmadan biraz el yordamı ile hazırlıyorum. Temelde kullandığım gül yağı miktarı hep aynı kalıyor ancak onun yanına eklediğim esansiyel yağları karıştırarak koklayarak deniyorum. Her seferinde yeni yağlar denemekten de çekinmiyorum.

Mesela son parti GÜL sabunun koku profilinde Limonotu da bulunuyor önceki versiyonlarda yoktu.

Bununla beraber sabunun içerisine eklediğimiz sabit yağların oranlarında ve çeşitlerinde de ufak değişiklikler yapıyorum.
Bunun sebebi birinin iyi diğerinin kötü olması değil sadece farklı deneyimi olan farklı karakteri olan yeni bir sabun yeni bir karakter oluşturma isteği.
Mesela ilk parti GÜL sabunda Jojoba yağı bulunuyordu son Parti GÜL sabunda ise Aynısefa yağı bulunuyor.
Fabrika gibi hep aynı sabunu aynı formül ile aynı koku ile yapmaktan hoşlanıyorum.

Kutu konusuna gelince, ilk kullandığım metal kaplar çok güzeldi ancak içindeki gıda lakı suya karşı pek dayanıklı değildi. Daha sonra ilk GÜL sabunun metal kapaklı plastik
kaplarını yurtdışından aldım, bu kutu MDC sabunun kutusu ile aynıydı ve çok güzeldi ancak artık artan fiyatlardan ve yeni gümrük politikalarından dolayı bu kutuyu almam pek mümkün değil. Farklı ambalajlar ile farklı miktarlarda satmak doğru bir politika olabilir ancak bizim ülkemizde maalesef herkes mecburiyetten bulabildiğinin en ucuzunu almak istiyor. Yine de seçenek sunabiliriz.

Sıhhatler Olsun.
(24/03/2022, Saat: 23:53)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mevcut şartlar bize yerli üretimin değerini her anlamda bir kez daha hatırlattı.

Sabun ihtiyacım pek olmasa da alayım dursun modunda bakıyordum. İkinci el ürünler bile ateş pahası şu an.

Bu anlamda, yerli üreticiyi desteklemek için hiç bilmediğim bir marka olmasına rağmen 1 veya 2 paket sipariş geçeceğim. Ancak çok az çeşit stokta görünüyor. Üretim maliyeti ve satış durumları ile ilgili olabilir.

İlk denemede yorum yazmaya çalışırım.

Başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

@krub Desteğiniz için teşekkür ederim.
Biraz zaman problemim olduğu için bazı çeşitleri yapamıyorum son zamanlarda. Ancak bugünlerde birkaç çeşit sabun daha ekleme fırsatı buldum envantere.
Umarım ilginizi çeken bir tür bulabilirsiniz mevcut çeşitlerin içerisinde.
Sıhhatler olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 172 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,497 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 811 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
Son Yorum: sohayli
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,200 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,453 03/05/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: sohayli
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,469 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,421 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,647 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,275 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: