Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli?
(04/06/2018, Saat: 06:44)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alete fiziki bir zarar vereceğini düşünmüyorum ama aletin parlaklığını zamanla değiştirebilir.

Cevap için teşekkürler komşum.

(04/06/2018, Saat: 10:34)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alete önemli bir zarar vermemekle birlikte kolonya bir dezenfektan değildir. Saf alkol kullanmanız lazım. Kaldı ki saf alkol de özellikle eski tıraş aletlerinde olabilecek mantar türü organizmaları yoketmekte yeterli değil. Adamlar yurt dışında Barbicide'a o kadar parayı spor olsun diye vermiyorlar. Smile

Üstad sorum ikinci el aletler için değil, sıfır aldığım ve bir süredir kullandığım kendi Merkur Progress'im için.

Ucunda plastik olduğu için kaynatma işlerine girmek sakıncalı geliyor, hem renginin parlaklığını koruyacak hem de zamanla oluşan mikrobu, kiri kıracak basit ve çok da pahalı olmayan bir yöntem soruyorum esasında.
Hiç bilmiyorum ki
(04/06/2018, Saat: 12:22)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevap için teşekkürler komşum.

Üstad sorum ikinci el aletler için değil, sıfır aldığım ve bir süredir kullandığım kendi Merkur Progress'im için.

Ucunda plastik olduğu için kaynatma işlerine girmek sakıncalı geliyor, hem renginin parlaklığını koruyacak hem de zamanla oluşan mikrobu, kiri kıracak basit ve çok da pahalı olmayan bir yöntem soruyorum esasında.

Nasıl temizlenir bilmiyorum ama nasıl temizlenmeyeceği burada

Merkür nasıl temizlenmez
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_f...are_type=t
Sirkeyi sıcak su uygulamaları icine katmayın derim. Elma sirkesi vs. degil kullanacaksanız soguk su pril icinde, beyaz sirke kullanın.

Makine sadece kendinizin kullandıgı yeni bir makine ise cok detaylı biseye gerek yok. Hangi konuydu bulamadım, kaba kirler kirecler icin kadir abinin listerine gargara onerisi vardı, bende dis macunu ve fırca kullanıyorum.

2ci el bir makine aldıysanız, kaynamıs suda tutma yontemi yine en iyi yontem. Cok kafaya takarsanız, progress gibi plastiklerde dahil kullanabileceginiz tıbbı alet temizlik solusyonları var, 5-10 dakikalık banyo yeterli gelecektir.
http://www.tipkimsan.com/derdevice-plus-...-2-aldehit-

Aslında devrim abiyle bir bulustugumuzda, bidonla su dezenfektanlardan alıp bulusmada dagıtacaktık da, sohbete dalıp unutuyoruz gidip bakmayı. Belki onumuzde yeni katılımcıların gelecegi bir bulusma olursa, efrasyap komsumun sabun muhabbeti dolayısla orada hazır eder komsulara veririz.
Sabun + kolonya ile 2-3 dakika kadar güzelce köpürtüp ovalıyorum yeterlimidir bilmiyorum ama iyi gıcırdıyor Big Grin
Bazı kütüphanelere kitap temizliği için UV aletler gelmiş, kütüphane yönetimlerinden izin almak denenebilir diye düşünmekteyim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://muehle-shaving.com.tr/jiletli-ti...emizlenir/ adresinde Muhle için yazılmış ancak fikir verebilir.
Hiç bilmiyorum ki
Komşular, burada pas görebiliyor musunuz? Ben emin olamadım. Sevgiler, selamlar.c834ad8f33cee9033e7ffefe97f52830.jpg17785a3af0fdefd52abaa5262da6a3de.jpg

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Selamlar

Geleneksel tıraş işine yeni başlıyorum. Daha doğrusu yeniden başlıyorum diyelim.

Uzun yıllar önce ilk tıraşımı da olduğum babama ait Gillette Fatboy'u temizleyip tekrar kullanmak istiyorum. Biraz solmuş ve pis kalmış ama pas yok.

1- Beyaz sirkeli suda bekletme(kireç lekeleri mevcut.)
2- Sabun ile yıkama
3-Diş fırçası ve macunu ile fırçalama (beyazlatmak ve fırça ile kalan kirleri sökmek için)
4- Alkolde bekletme ??
5- Klorda bekletme ??

Önerilere açığım. Özellikle metal polish gerekir mi bilemedim ?

4 ve özellikle 5'i yapmama gerek var mı bilemedim. ( Hastanede çalıştığım için alkol ve klora ulaşmada sorunum yok ama sirkeli su bile düzgün yüzeyde günlük kullanım için yeterli dezenfeksiyon sağlayacağı için biraz agresif geldi bana.)
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
@ziyak komşum sirke metali karartabilir ,ben 10 dk.bulaşık deterjanı eklediğim suda kaynatıp diş fırçası ile ince temizlikten sonra metal parlatıcı uygulayıp daha sonra metal parlatıcı kalıntılarını tekrardan fırça ile temizliyorum.Kolay gelsin.
(28/11/2018, Saat: 11:14)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyak komşum sirke metali karartabilir ,ben 10 dk.bulaşık deterjanı eklediğim suda kaynatıp diş fırçası ile ince temizlikten sonra metal parlatıcı uygulayıp daha sonra metal parlatıcı kalıntılarını tekrardan fırça ile temizliyorum.Kolay gelsin.

metal parlatıcı olarak ne kullanıyorsunuz acaba?
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,361 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,740 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,296 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,338 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,829 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,657 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,864 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,893 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş Aletinin Agresiflik Seviyesini Artırma (Shimming) pars 45 50,513 08/10/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Fermanbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: