Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu
(09/11/2019, Saat: 10:40)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onur7 sıhhatler olsun komşum. Tobs sandalwood kremi ben de yeni denedim. İbra35 komşumdan denemelik almıştım. Kıvam,kayganlık ve korumada gerçekten üst düzey bir krem ama kokusu proraso sandaldan sonra berbat geldi bana. Kas gevşetici krem kokusuna benzettim Smile derby premium jileti ben de seviyorum. Bir kartela var, ancak kutu içerisindeki tüm jiletler aynı değil maalesef. Bazı jilet çok konforlu tıraş veririken, bazısı da cildimi çiziyor. Hepsi aynı karakterde değil Sad
Teşekkürler hocam Smile evet TOBS'un koku biraz ağır ve bayıcı olabilir. Biraz da zengin bir aromadan çok tekdüze bir koku olduğu için bir süre sonra sıkabilir gibime geliyor. Hayırlısı.

Premium'da bir kutuyu bitiremedim daha, dün 3.jileti açtım. Aynı konforu devam ettiriyor şimdilik. Umarım dediğiniz gibi her partide farklı bir jiletle karşılaşmam.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Elimde yaklaşık 3 senelik refil var. Uzun zamandır da kullanmıyorum. Ikea kabında basılıydı. Biraz sertleşmiş ve kurumuş durumdaydı. İlk kullanımda yeteri kadar ve stabil köpük olmadı ama Omega 10066 ve 11126 ile biraz su ekleyip bekledikten sonra köpük coştu. Tabi Arko tipi bir köpük beklememek lazım. İngiliz sabunu köpüğü diyebiliriz. Beni etkileyen günlük tıraşta 3 perde ve zorlayarak tıraş olsam da ciltte hiç rahatsızlık olmadı. Özellikle sorunlu olan sakalın bittiği boyun bölgemde.
Bir sürü yeni sabun çıkıyor ki bu güzel birşey. Ama TOBS, Tabac, Cella, MWF, Proraso gibi yılların klasik eski sabunlarını unutmamak lazım. Boşuna kült olmadıklarını kullandıkça insan anlıyor.
Birader Londra daydi. Tobs un mağazasına gitmiş. Bi tane sandal sabun aldı. Bakalım gelince bi deneyeceğim. Umarım güzel çıkar
(10/04/2023, Saat: 02:14)Mecanica Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birader Londra daydi. Tobs un mağazasına gitmiş. Bi tane sandal sabun aldı. Bakalım gelince bi deneyeceğim. Umarım güzel çıkar

Sandal Ağacı kokusu denince aklınıza gelen ilk şey Kırmızı Proraso ise bilin ki ikisinin alakası yok. TOBS içinde Sandal Ağacı kokusu barındırsa bile en baskın olan koku Sandal Ağacı değil.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!
(10/04/2023, Saat: 20:25)Shavettin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sandal Ağacı kokusu denince aklınıza gelen ilk şey Kırmızı Proraso ise bilin ki ikisinin alakası yok. TOBS içinde Sandal Ağacı kokusu barındırsa bile en baskın olan koku Sandal Ağacı değil.

Evet öyle olduğunu söylüyorlar. Ben proraso sandali çok seviyorum. Ama denemeden edemezdjm. Umarım bunu da beğenirim. Bunun Refil olan soap plastik kasede olan cream diye geçiyor. Bunlar farklı sanırım. Çünkü kardeşim Taylor dükkanından görüntülü aradı oradaki satıcı ile görüntülü görüştüm ge sabun istediğimi söyledim o da ahşap kasede olan yada refil olani gösterdi. Digeri krem dedi. Hangisi daha iyidir bilmiyorum ama sabunu denemek istedim.
Tobs sandalwood refill elime ulaştı. Kendi dükkanından kardeşim 11 pounda almış.
Koku @Shavettin beyin dediği gibi proraso ile alakası olmayan bir koku. Biraz daha hacı yağı yönünde tütünsü bir koku olmuş. Tabac gibi bu da kesinlikle çok hoşuma giden tarzlardan ancak sanırım alışılmışlıktan olsa gerek sandal ağacı proraso gibi olmalı diyor insan.
Alt tarafı oval kendi kasesine göre yapıldığından refill için orjinal harici bişeyi tam denk getirmek çok kolay değil. İadereten bir kaba oturdu bende.
Yaqi barberpole tuxedo sentetik ile köpürtme çok hızlı oldu. Bir miktar yükledikten sonra kasede az az su ekleyerek çevirmeye devam ettim. Çok kısa sürede krema gibi oluyor zaten. Korkum şikayetlerde çokça yer alan çabuk sönmesi yönünde idi. Ancak 3 dakika da yüzümde köpürtme ve sakal yumuşatma yaptım daha da güzel oldu. İkinci perde için herhangi bir sönme de olmadı. Hatta kaseden takviye almadan nerdeyse fırçadaki köpük ikinci perde için tamamen yetti diyebilirim.
Kayganlık, koruyuculuk ve tıraş sonrası çok iyiydi. Fiyatına göre çok başarılı buldum ben. Uygun fiyatlı alabilirseniz kesinlikle öneririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,284 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,417 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,234 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,865 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,333 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,727 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,950 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: