Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem
Kargom geldi komşularım sandal ağacı ve acı bademli almiştım. Kokuları gayet güzel sabun baya sert ilk versiyonda komşularım yumuşak olduğundan bahsetmişlerdi. Boyut olarak ufak ama memnun kaldıktan sonra gerisi teferruat .Pazar günü deneyeceğim selamlar
Ortalık rengarenk oldu Smile
HvKBLn.jpg
Köpük performansı olarak başarılı görünüyor.
HvUpqP.jpg
Ürüne ve üreticiye haksızlık etmemek için görüşlerimi ürünlere biraz şans verdikten sonra açıklayacağım çünkü üretici formülasyonu geliştirdiğini iddia ediyor. Satın almayı düşünen arkadaşlar için kokularla ilgili spoiler vereyim. Bu arada hiçbir üründe donyağı esansı yok. Yine gliserin bazlı ürünler.

Mentol : Nane kokulu bir ürün. Ürün içeriğinde mentol yok.
Sandal : Ucuz bir parfüm kokusu var. Bilindik anlamda bir sandal ağacı kokusu değil . İçerik de de sandal yağı esansı yok.
Limon : Limon kolonyası kokusunu seviyorsanız alabilirsiniz.
Badem : Kesif ve sert bir acı badem kokusu. Cella, Vitos, Valobra, 3p vs kullananların alışageldiği türde bir badem kokusu yok. Daha sert ve acı.

Tüm ürünlerin kokusu köpükle birlikte yok denecek kadar azalıyor. Buram buram kokan bir koku yok. Seri de koku olarak mentol ve limonluyu diğerlerine nazaran daha çok beğendim
@"marv" komşum sabunlara dair nihai kanaatin nedir? Etraflıca deneme imkanın oldu mu? Benimkiler de geldi ama daha elimi süremedim...
Bugün acıbademli ile ilk tıraşımı oldum. 2 perde + düzeltmelerle sorunsuz gayet keyifli bir tıraş oldu. Koruyuculuğu ve kayganlığını tabac tan zayıf cella ve prarosalardan daha iyi buldum. Tıraş sonrası ise bu üç sabundan da başarılı. Cildim çok kuru olmasına rağmen kuruma veya gerilme yapmadı. Köpük yapması  basit ve oluşan köpükte sönme veya kuruma olmadı. Koku olarak ben en çok acıbademi beğendim. Koklandığınızda gayet güçlü bir acıbadem kokusu geliyor ama köpük yapıldığında veya tıraş esnasında koku iyice zayıflayıp tıraş sonrasında kokudan eser kalmıyor.
Özet olarak bence fabrikasyon yerli bütün sabunlardan daha kaliteli bir sabun olmuş alsancak.
HKbcbp.jpg
@"oguzhan5069" Maalesef Oğuzhan hocam. Henüz detaylı deneyemedim. Sadece kokulara baktım ve birer kez köpük yaptım ancak deneyen arkadaşlar Cella 'dan iyi olduğunu söyleyince merak etmedim değil. En kısa sürede detaylı deneyip tecrübelerimi paylaşırım.
Bektaşinin önüne 40 tane şarap koymuşlar,seç en en kötüsü ne diye.
Bektaşi ilk içtiğini ahan da bu demiş...Yahu 39 tane daha var.Bundan kötüsü olamaz demiş.
Bu da böyle bunun gibi bir kaç daha var...
**Eski sabuna gore daha sert,
**Köpük performansi ve kivami cok guzel,
**Kap: pidecinin getirdigi esantiyon mese kabi (sorun degil benim icin, yeterki sabun iyi olsun, plastik dunyamizda cok kap var bende, basarim)
**Mentol: Olips nane kokusu
**Sandal: Proraso veya TOBS ile cok farkli, şampuan kokuyor, sandal diyemem.
**Limon: Yesil limon ve hafiften kolonya kokulu

Tirasta kullanmadim ama domuz kili fircada kopuk yaptim, koku neredeyse uctu gitti.
Hemen yeni bir Arko actim, bastim kaba, hafiften limon ve temiz kokusu daha kaliteli geldi, Alsancak sentetik geldi...
Ben sabun/içerik/kimyasal vb konulari hakkinda komşularim kadar bilgi sahibi degilim ama sanki Alsancak daha iyi icerik kullanabilir diyesim geldi.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
ben de mentollü ve limonlu olandan sipariş verdim..merak ediyorum...
büyük beklentim yok...beklentim arkodan daha iyi olması.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,298 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 636 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,449 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,411 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,893 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,335 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,974 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,951 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: