Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem
Ben de birer adet sipariş geçtim yeni ürünlerden, daha önce kullanmamıştım alsancak, umarım gelişerek devam eder.
En çok merak ettiğim sandal ağaçlı olana geleneksel tıraşa bizzat alıştırdığım bir arkadaşım kargo gelir gelmez el koydu. Ben de limonlu olanla ilk tıraşımı oldum. Daha önce proraso, tabac, cella, haslinger, vergulde deneyimlemiş biri olarak diyebilirim ki köpük performansı harika. Arkonun da köpüğüne diyecek birşey yok tabi ama Alsancak sabun, kokusu ve tıraş sonrası ciltte kuruluk yapmaması nedeniyle benden tam puan aldı. Yaqi porsuk fırçaya yüklemesi oldukça kolay ve hızlı oldu. 2 perdeden sonra bir kişiyi daha tıraş edebilirdi kesinlikle.
Bir tıraş sabunundan kalıcı koku ve nemlendirici etki beklemek bence yanlış, yoksa balsam veya losyon kullanmazdık değil mi? Tıraştan bir süre sonra ya da kapak açıkken banyoda kokusu hissedilsin yeter.
Kap meselesine gelince; iki tanesini Neutrogena krem kabına, iki tanesini de Ikea mıknatıslı metal kaba bastım, gayet de şık ve kullanışlı oldu. Kendi kabından çıktığında sert gibi görünse de kaplara basmakta zerre zorlanmadım.
Bizden gelecek geribildirimlerle üst segment sabunlarla kafa kafaya yarışacağına, hatta dünya çapında bir marka olacağına gönülden inanıyorum.
Tabactan vazgeçmem ,o benim için bir klasik, haslinger ve proraso sandal da numunelik durur belki dolabımda ama bundan sonra vergulde, cella ve Arko almam sanırım.
Tebrikler Alsancak

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bademli olanı kullandım fazla söze gerek yok fiyat oranına göre gayet güzel 10/9 veriyorum . Yerli firmalar vereceğimiz destekle gelişim sürecini hızlandırmak elimizde veya adamlar yapmış abi modunda devam ederiz. tercih bize kalmış
Bu fiyata bu gramajda ve benim fikrimce bu kalitede ürün yaptıkları İçin teşekkür ediyorum kendi adıma. İlk çeşidi dahil bütün çeşitlerini aldım. Köpük denemesi yaptım. Hepsi de muazzam. Yemişim kabını da kutusunu da. Bana cafcaflı kutu değil güzel tıraş lazım. Bunu da bedavadan biraz fazlaya sunabildikleri için tebrik ediyorum. Her çeşitten birer tane alana zaten bir sene yeter.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Az önce geldi kargom. Bir tane sandal ağacı versiyonunu sipariş etmiştim. Açtığımda ucuz parfüm kokusu gibi bir koku geldi ve kap çok küçük. Fırça sığmıyor.

Daha önce proraso sandal ağacı kullanmıştım. Bu sabunun onunla koku olarak en ufak bir benzerliği yok. Ya proraso sandal ağacı değil ya bu. Kokukuz sade versiyonunu daha çok beğenirim diye düşünüyorum.

Not: Henüz tıraş olmadım sadece köpürtüp yüzüme sürdüm ve sabun konusunda çok tecrübem yok.

meizu X8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(03/02/2021, Saat: 18:01)Ftatar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce geldi kargom. Bir tane sandal ağacı versiyonunu sipariş etmiştim. Açtığımda ucuz parfüm kokusu gibi bir koku geldi ve kap çok küçük. Fırça sığmıyor.

Daha önce proraso sandal ağacı kullanmıştım. Bu sabunun onunla koku olarak en ufak bir benzerliği yok. Ya proraso sandal ağacı değil ya bu. Kokukuz sade versiyonunu daha çok beğenirim diye düşünüyorum.

Not: Henüz tıraş olmadım sadece köpürtüp yüzüme sürdüm ve sabun konusunda çok tecrübem yok.

meizu X8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her markanın sandal ağacı kokusu farklı komşum. Haslinger ile proraso da bir değil örneğin.
Çoğu çeşidini denedim beğendim hatta dün klon futuru 6. ayarda sıfır perma ile denedim 2 perdede gayet temiz tıraş oldum. kayganlık koruyuculuk hoşuma gitti yakın zamanda eş dost için yine sipariş vereceğim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar minnak olduğu belli olsun diye bu resmi çektim 85 gr Alsancak tıraş sabunu pttavm üzerinden satılıyor aslında tüm sabunlar böyle olsa azar azar alıp denesek süper olur.
Firma gelen talepler üzerine farklı çeşitleri yapmış. Limonlu krem kolonya da sipariş ettim o da gelsin deneyeceğim.
Sabun 12 tl, krem kolonya 15 tl

https://www.pttavm.com/magaza/alsancakkimya

https://www.pttavm.com/ossion-krem-tras-...p-90946929b1e47b3556600d2f630de72011dbf22b.jpg

SM-G770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1970 doğumlu, 15 Eylül 2019 da geleneksel tıraşa gönül vermiş, Öğretim Üyesi
Sakal yapısı:Yumuşak
Cilt yapısı:Karma cilt yanaklar kuru
Tıraş sıklığı-şekli:İki günde bir
Benim minnoşlar da geldi az önce :-)
Mentollü olips şeker gibi kokuyor.limonun kokusu çok az..
405c7e4c4a49997b392e8f67e673767e.jpg
Geçen hafta her çeşidinden satın aldım . En son sandal ağacını denedim köpük kalitesi ve yastıklaması yerindeydi. Koku sebebiyle sandal ağacını tekrar almayabilirim. Lİmon , mentol ve acıbadem daha çok tercih edileceği kanaatindeyim. Eğer ki forumu okuyup geri dönüşleri merak ediyorlarsa farklılık konusunda cesur olduğunuz teşekkür ederiz. Kap konusuna çok takılmadım , her bir sabunu farklı kapta kullanıyorum . Yastıklaması arkodan iyi tabac sabundan altta kalır benim görüşüm . Koku olarak çok arada bıraktı beni kıyaslama yapmam hatalı olacaktır.
Tekrar alınır hatta içinden bir iki tanesini seçip sürekli sabunum olarak kullanabilirim yinede sıralamak gerekirse ;
1- Misket Limon
2- Alsancak sabun
3- Mentol
4- Acı badem
5- Sandal Ağacı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,259 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 633 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,367 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,230 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,792 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,968 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
  hayli's PANNA Tıraş Sabunu sohayli 10 4,949 27/03/2023, Saat: 23:31
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: