Double Edge Keskinlik ve Genel Puan Tabloları (refinedshave.com)
(23/01/2021, Saat: 18:26)drog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piyasadaki Jilet çeşitliliği, keskinlik, konfor, hangi jileti almalıyım vb. kafamı kurcalayan bir soruydu.
Genel olarak TR de bulunabilirlik açısından,
1- Gillette 7 O’Clock SharpEdge (Sarı)
2- Gillette Silver Blue
3- Gillette Platinum arasında kalmıştım.

Gillette 7 O’Clock SharpEdge (Sarı) nın Eski Üretimleri Efsaneymiş gerçekten,
üzerinde Arapça yazı yazan Orta Doğu üretiminin eskisi kadar iyi olmadığı, 1-2 tıraş fire verdiği,
gene Gillette Silver Blue ve Gillette Platinumların "nokta" işaretinin yuvarlak olmadığı Yeni Üretimlerinin
1-2 tık kalite düşüklüğü olması üzücü oldu.

Araştırmalara devam ederken refinedshave.com da Keskinlik-Genel Puanlama da yapıldığını gördüm.
Keskinlik Tablosu olarak Nette bir çok yerde var, fakat Puan Tablosu pek yok.
Bu nedenle oaradaki bilgilerle birkaç Tablo oluşturdum.
Tabii ki Puanlama tamamen Refined Shave deki Moderatör arkadaşın şahsi fikirleridir.
Onun Sakal ve Cilt yapısına göre düzenlenmiştir.
Fakat gene de Tabloları paylaşayım.
Belki yeni başlayan Komşulara yol gösterici olur.

Son olarak hem Sakal-Cilt özelliği hem de F/P olarak Gillette Silver Blue da karar kıldım.
Ve sağlam bir stok yaptım.

ME12VX3V_o.jpg

ME12VX3W_o.jpg

ME12VX3X_o.jpg

ME12VX3Y_o.jpg

Güzel paylaşım komşum teşekkür ederim.
Derby Extra ile Kai nin ayni puani aldigi tablolama.

Yeni baslayan arkadaslar icin ozetle yazayim.

Islak tiras matematiginin en buyuk degiskeni jilettir. Herkesin seruveni bu degiskende ayrisir.

Sakin ama sakin baskalarinin tablosuna fikir vermesi acisindan dahi bakmayiniz. Hele Kai nin derby ile ayni puani aldigi tabloya Tuik in enflasyon tablosu muamelesi yapiniz.

Cok jilet deneyiniz, kendi tablonuzu kendiniz yapiniz.
(17/03/2022, Saat: 00:02)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby Extra ile Kai nin ayni puani aldigi tablolama.

Yeni baslayan arkadaslar icin ozetle yazayim.

Islak tiras matematiginin en buyuk degiskeni jilettir. Herkesin seruveni bu degiskende ayrisir.

Sakin ama sakin baskalarinin tablosuna fikir vermesi acisindan dahi bakmayiniz. Hele Kai nin derby ile ayni puani aldigi tabloya Tuik in enflasyon tablosu muamelesi yapiniz.

Cok jilet deneyiniz, kendi tablonuzu kendiniz yapiniz.

Evet komşum kesinlikle haklısınız. Kendinize uygun jileti bu tablodan seçemezsiniz belki ama Tuik benzetmesi biraz abartı olduğu kanaatindeyim. Sadece keskinlik konusunda kullanılabilir. Denenmiş bir jiletin biraz daha keskinini bulmakta referans olabilir.

Sizin keskinlik puanları dediğiniz aslında puan değil. Kesici aletlerin bir direnci ne kadar ağırlıkta kestiğini belirten kütle ölçüm birimi, yani gram.

Söz konusu keskinlik ise bunu ölçebilen bir alet ve terim yok. Olsaydı muhtemelen her jilet kutusunda veya bıçakta ne kadar keskin olduğunu belirten bir ibare olurdu.

Tıraş sever dostlar bu jiletleri bilimsel olarak incelemek istemişler keskinlik denilen şeyin göreceli ve kişiden kişiye değişecek bir yapı olmadığını kanıtlamak istemişler. (Bence de kesinlikle haklılar)

Bir deney yapmışlar. Tabi isviçre bilim adamları değiller neticede bir kanıya da varmışalar.

https://www.youtube.com/watch?v=pAfO9nI45JY

Bu bir deneydir. Dünyamız teknik ve deney üzerine gelişmiştir. Jilet konusundaki karmaşayı elle tutulur bilgilerle aşmak istiyorsak çaba harcamak şart. Vidoyu izlemenizi ve fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.
Ben keskinlik demedim. Yazdiklarimda keskinlik diye bir kelime ya da ima yok. Belirtilen tabloda ki overall puanlar uzerinden Kai ve Derby Extra nin ayni puani almasini elestirdim.

Tuik in enflasyon tablosuna yaptigim teşbihi abarti bulmussunuz. Buna yorumum hic olmaz.
(17/03/2022, Saat: 01:26)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben keskinlik demedim. Yazdiklarimda keskinlik diye bir kelime ya da ima yok. Belirtilen tabloda ki overall puanlar uzerinden Kai ve Derby Extra nin ayni puani almasini elestirdim.

Tuik in enflasyon tablosuna yaptigim teşbihi abarti bulmussunuz. Buna yorumum hic olmaz.

Hayır Tüik enflasyon tablosu kadar, bu tablonun kötü olmadığını söylüyorum. Bu konundaki daha önceki yorumları dikkate alındığında jiletin kişinin kendisine göre olanı seçmesi gerektiği, kişiden kişiye göre farklılıklar gösterildiği açıkça belirtili. Zaten bunu da bilmeyen olduğunu sanmıyorum. Jilet konularında fazlasıyla uyarı mevcut.

Tabloda Extra ve Kai ilk keskinlikleri 53, toplamda 53 olan 3 marka varken 4 er puan verilmiş 12 marka var. kai ve extraya odaklanmanızı geçtim tecrübeli dostların o sütunu dikkate alınmasını bile doğru bulmuyorum.

saygılarımla
Siz neden uzerinize bu kadar alindiniz?

Neden baskasinin (forum disi kastedilmektedir) tablosunu bu kadar savunuyorsunuz?

Kaldi ki bunlar sizin ilk mesajlariniz, daha sizi tanimiyoruz bile. Geleneksel tirasa yeni mi basladiniz? Daha once tecrubeniz var mi? Hangi makineleri ve jiletleri kullandiniz? Kendinizi tanitmaniz yerinde olurdu.
(17/03/2022, Saat: 02:28)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz neden uzerinize bu kadar alindiniz?

Neden baskasinin (forum disi kastedilmektedir) tablosunu bu kadar savunuyorsunuz?

Kaldi ki bunlar sizin ilk mesajlariniz, daha sizi tanimiyoruz bile. Geleneksel tirasa yeni mi basladiniz? Daha once tecrubeniz var mi? Hangi makineleri ve jiletleri kullandiniz? Kendinizi tanitmaniz yerinde olurdu.

Aslında ben de sizin alınganlık gösterdiğinizi düşünmüştüm. Önemli değil ortam yanlış da anlaşılmaya gayet müsait. Gönüller bir olsun diyerek sonuca bağlayacağım. Konu dağılıyor amacının dışına da çıkıyor. Diğer sorularınız için size mesaj atacağım dilerseniz okuyabilirsiniz.

Sevgiyle...
Su bolume tanisma basligi acmaniz daha dogru olur:

http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27
(17/03/2022, Saat: 03:08)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su bolume tanisma basligi acmaniz daha dogru olur:

http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27
Ben sizin geçmiş mesajlarınıza baktım, tanışma başlığınız yok. Ayrıca kullandığınız ekipmanları gösteren, günün tıraşı gibi paylaşımlarınız da yok. Sizin tanışma başlığınız nerde acaba okumak isterdim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/03/2022, Saat: 08:46)Usturaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben sizin geçmiş mesajlarınıza baktım, tanışma başlığınız yok. Ayrıca kullandığınız ekipmanları gösteren, günün tıraşı gibi paylaşımlarınız da yok. Sizin tanışma başlığınız nerde acaba okumak isterdim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim tanisma basligim ve bircok incelemem 2016 da geltir e yapilan ddos saldirilarinda maalesef yesek alinmadigi icin gitti. Hatta o donem sagolsun McOrco kurtarabilmekm9cin cok ugrasti ama kurtaramadi.

Peki sizin tanisma basliginiz nerede? Igne cuvaldiz hesabi bunlari yazarken size de aynisinin soru;acagini dusunmediniz mi? Hakikaten enteresan isler ve uyeler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,067 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  DE Jiletlerin Keskinlik Sıralaması ynspektas 31 22,945 02/08/2022, Saat: 22:16
Son Yorum: Cillop
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 291,987 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  Treet Classic Double Edge koolandgang 5 5,830 22/07/2020, Saat: 14:37
Son Yorum: ahbap
  Gillette Stainless Double Edge (Kırmızı Paket) koolandgang 9 11,779 19/09/2018, Saat: 18:56
Son Yorum: laktik
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,796 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  Treet New Double Edge DarthVader 2 3,606 26/09/2016, Saat: 10:38
Son Yorum: DarthVader
  VIKING`S DOUBLE EDGE RAZOR BLADES totan35 6 10,568 12/07/2014, Saat: 01:05
Son Yorum: 1912
  COBRA Hi-Tech Double Edge İzmirli 6 9,134 23/10/2012, Saat: 21:42
Son Yorum: emiriko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: