Yeni uyarı sistemi
Exclamation 
Profillerinizde göreceğiniz

Uyarılma Oranı: 0%

yazan alan sitemize yeni eklenen uyarı sisiteminin kontrol alanıdır. Site üzerinde yaptıgınız kural ihlallerinde yöneticilerimiz tarafından 1-25 arasında bir uyarı puanı alabilirsiniz. Uyarı puanlarınız %100 olursa uzaklaştırma cezası alabilirsiniz.

Bu önlem son zamanlarda site işleyişine zarar vermeye çalışan girişimlerin artması sebebi ile mecburen alınmıştır.

hiçbirimizin %100 ü görmemesi dileklerimle.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Mc aklıma iki soru geliyor.

* bu ceza puanları zamanla sıfırlanacak mı? O kadar dikkat etmeme rağmen ben bile ceza puanı alırım gibi geliyor. ee bunlar da birikir eninde sonunda 100 eder. Ne bileyim yani son 1 sene içinde ceza puanıgibi bir şey mi? hani trafikte var ya onun gibi...

* İkincisi de alınan ceza puanı ile ilgili. diyelim ki ben bir ceza puanı aldım. Ama sonra durumumu izah ettim ve hatam yokmuş (öyle bir durum oldu mesela) veya o kadar yüksek puanı hakedecek kadar bir hatam yok... acaba puanın geri alınması veya indirim gibi bir şey sözkonusu mu?

Saygılarımla
Uyarı puanları geçiçi yada kalıcı olarak verilebiliyor.
Bu uyarıyı veren yöneticinin insiyatifine ve uyarı almanıza sebep olan eyleme bağlı.

1 haftalık 10 uyarı puanı aldığınızı varsyalım
1 hafta sonra uyarı puanınız yine 0 gözükecektir

kalıcı uyarı puanlarınız ise toplanıp
100 oldugunda uzaklaştırma alacaksınız

site düzenini bozmaya yönelik art niyetli kişiler dışında endişe edilecek bir uygulama değil.

ACES HIGHT düzenlemeleride diyebiliriz kısaca Smile
uyarı puanı verecek olan yöneticilerin de profillerinde uyarı puanına sahip olmaları bambaşka olmuş. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(23/07/2012, Saat: 17:53)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uyarı puanı verecek olan yöneticilerin de profillerinde uyarı puanına sahip olmaları bambaşka olmuş. Big Grin

düzeltildi Smile
Hakimler suç işlemez mi? Wink

(23/07/2012, Saat: 18:48)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/07/2012, Saat: 17:53)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uyarı puanı verecek olan yöneticilerin de profillerinde uyarı puanına sahip olmaları bambaşka olmuş. Big Grin

düzeltildi Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
mancho üstada katılıyorum sorusunu güzel sordu
güzelde cevap alalımCool

(23/07/2012, Saat: 18:51)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hakimler suç işlemez mi? Wink

(23/07/2012, Saat: 18:48)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

düzeltildi Smile
en azından kendilerine ceza vermeyecekleri çok açık Smile
yaşayıp göreceğiz
Idea

(23/07/2012, Saat: 19:04)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: en azından kendilerine ceza vermeyecekleri çok açık Smile
Şu an için gayet yerinde bir sistem.Ancak ilerleyen zaman içinde forum üye sayısı ve buna bağlı mod sayısı artınca sistemin suistimal edileceği kanısındayım.
Kişisel kanaatim;müsait bir zamanda şu tutumun cezası şu kadar,bu bu kadar diye eklenmeniz yerininde bir karar olur.Böylece ilerki zamanlarda oluşabilecek olan suistimallerin,yolun başında iken önüne geçmiş olursunuz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni üyelerimize uyarı linguist 0 6,029 27/05/2014, Saat: 22:04
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: