Proraso Single Blade Serisi
Merhabalar

Proraso'nun single blade serisini incelemek istiyorum.Geçen sene berberler için 275 ml bizim için devasa boyutta sayılabilecek ambalajda piyasaya çıkartmıştı.Bekledim ve sonunda 100 ml tüp versiyonları çıktı.

1-)Wood and Spice
Bence serinin one çıkan en başarılı ürünü.Kokusu baskın.Sedir ağacının odunsu kokusu yoğun hissediliyor.İçeriğinde safran,kimyon,sandal ağacı,kayagülü(rockrose hiç duymadım) ve vanilya olduğu belirtilmiş.Sürpriz olarak mentol de var.Mentol sevmeyen arkadaşlar buna sevinmeyecek fakat üzülmesinler vetiver var.Mentol yeşile ve beyaza göre az.tam kararında olmuş.ben beğendim.Kokusu ve hafif mentolü ile kışlık bir krem.

2-cypress ve vetiver
İçeriğinde servi ağacı,kabe samanı,sedir ağacı,bergamot ve amber bulunmakta.Mentol yok.Wood and spice a göre kokusu daha hafif.Bu da ağırlıklı odunsu koku hissediliyor.Koku güzel.

3-)Azure lime
Koku çok hafif.Çok güzel limon kokusu var.Ayrıca hint nanesi ve misk de olduğu belirtilmiş.Korkmayın mentol yok :-) Koku biraz daha fazla olsa daha iyi olurumuş.Yazlık,ferahlık verecek bir krem.

Proraso ilk defa 3 ürün için de eu de cologna da üretmiş.Kremlerin kokuları çok başarılı,parfüm gibi.Eu de cologneler de başarılı olabilir.Denemek lazım. After shave losyon yok.Tıraş öncesi krem var.Kokuları çok beğendiğim için keşke after shave de olsaydı diye düşündüm.

Genel değerlendirme;
Klasik seride olduğu gibi doğal içeriğe sahip.Kokular doğal.SLS,paraben,silikon,yapay renklendirici yok.Başta wood and spice olmak üzere genel olarak seriyi başarılı buldum.Krem daha kıvamlı.Daha az kullanmak yeterli.Daha fazla su istiyor,köpük biraz daha kıvamlı oluyor.Sanki koruyuculuk performansı biraz daha artırılmış gibi.

Ben beğendim.tavsiye ederim.

Okuduğunuz için teşekkürler.Olumlu,olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

4cff37991c28479c9d1e86681038a88c.jpg
@"zorsakal" Eline sağlık hocam. Kalite olarak bahsedildiği gibi 3t ' ye yakın kalitede ürünler mi ? En kısa sürede edinmeyi düşündüğüm bir seri.
(07/02/2021, Saat: 23:55)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"zorsakal" Eline sağlık hocam.  Kalite olarak bahsedildiği gibi 3t ' ye yakın kalitede ürünler mi ?  En kısa sürede edinmeyi düşündüğüm bir seri.

Teşekkür ederim.3t'yi anlayamadım?
Mentol seviyorsanız en azından wood and spice'ı denemenizi isterim.mentol sevmiyorsanız vetriver.
Taylor of Old Bond Street, Trufett& Hill, Trumpers ' ın kısaltması Smile Mentol' ü yazın tercih ediyorum ancak zaten dominant mentol olmadığından kullanılabilir gibi algılıyorum. Benim de en merak ettiğim Wood and Spice. Sanırım tüm seriyi alır denerim elimdekiler bittikçe.
(08/02/2021, Saat: 00:03)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taylor of Old Bond Street, Trufett& Hill, Trumpers ' ın kısaltması Smile Mentol' ü yazın tercih ediyorum ancak zaten dominant mentol olmadığından kullanılabilir gibi algılıyorum. Benim de en merak ettiğim Wood and Spice. Sanırım tüm seriyi alır denerim elimdekiler bittikçe.

maalesef 3T deneyimim yok :-)
İnceleme için teşekkürler. Sadece Cypress-Vetiver olan modelini denedim henüz. Diğer ikisini de alıp almama konusunda sipariş verme butonuyla mücadelem sürüyor Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(08/02/2021, Saat: 00:03)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taylor of Old Bond Street, Trufett& Hill, Trumpers ' ın kısaltması Smile Mentol' ü yazın tercih ediyorum ancak zaten dominant mentol olmadığından kullanılabilir gibi algılıyorum. Benim de en merak ettiğim Wood and Spice. Sanırım tüm seriyi alır denerim elimdekiler bittikçe.

Benim 3t den sadece Tobs avokado kullanmisligim var. Koku Tobs kadar olmasa da güzel ve daha yoğun. Tek kullanımda bile fırçaya iyice sinmiş. Performansı ise Tobs dan aşağı değil. Köpük yapmak proraso da az daha uzun sürüyor.
İnceleme için teşekkürler komşum. Wood and Spice'ı ben çok beğenerek kullanıyorum. İncelemeniz ile birlikte Cypress and Vetyver modelini de deneyeceğim.
"Bu cihan sanki salaş bir sahne"
sağolun..maalesef incelemeyi düzenleyemiyorum..wood and spice serisi için sehven balsam yok demişim.After shave losyon yok diyecektim.
Balsamlar mevcuttur.
bilgilerinize..
Elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,075 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Proraso Sandalwood eggman 28 31,803 19/04/2023, Saat: 14:11
Son Yorum: layken
  Proraso Cypress and Vetiver Atafin 6 2,898 25/05/2022, Saat: 22:26
Son Yorum: Johny White
  Proraso Wood and Spice puchacz 22 13,113 04/03/2022, Saat: 22:57
Son Yorum: ekindgn
  Proraso Aloe ve E Vitaminli (Mavi) İzmirli 12 13,984 01/01/2022, Saat: 15:27