Proraso Single Blade Serisi
Çok merak ettiğim bir seri bu. İncelemeniz için teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
istemiyor gibi bu saat, istemiyor sanki...
İnceleme için sağolun. Prorasoda, kokular üzerinden yürümeye başladı, bunda başarılı olmayada başladılar diyebiliriz. Tıraş ürünleri, dünyada kalitesini kanıtlamış, ürünlere sahipler zaten.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@"zorsakal" komşum inceleme için teşekkür ederim. Merak etttiğimiz ürunlerdi.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@"zorsakal" komşum ellerinize sağlık, çok güzel bir inceleme olmuş. Açıkçası üzerine eklenecek pek de bir şey yok ama mazur görürseniz ben de naçizane görüşlerimi paylaşmak isterim.

Geçtiğimiz günlerde sevgililer günü indirimi kapsamında, razorus.com'da fiyatlarının normal seri kremlere yakın olduğunu görünce kendime bir iyilik yapıp (aynı zamanda da ücretsiz kargo bedelini tamamlamak için) Cypress & Vetiver ve Azur Lime modellerini almaya karar verdim. Açıkçası kullandığım farklı ürün sayısı iki elin parmaklarını geçmez, geleneksel tıraşa yeni başlamış biriyim; ancak kendi kısıtlı tecrübemden yola çıkarak oldukça beğendiğimi belirtmeliyim. Daha öncesinde Proraso'nun Sandal Ağacı ve Shea Yağı özlü tıraş sabununu kullanmıştım, köpük performanslarının oldukça benzediğini söyleyebilirim. İki kere kullandım, ikisinde de yüzde köpürtme yaptım. İlk denememde biraz cimri davranmışım zira 2 perde tıraştan sonra rötuşlar için geride kalan köpük, zayıf bir köpüktü. İkinci denememde kremi yüzüme çekinmeden sürdüm ve açıkçası 2 perdenin üstüne rötuş da attıktan sonra geride kalan köpük en az 1 perdeyi daha çok rahat çıkarırdı.

Cypress & Vetiver oldukça ormansı bir kokuya sahip ve çocukluğu Karadeniz'de geçmiş biri olarak bayıldım. Hatta tıraşın ortasında fırçayı anne babama götürüp onlara da koklattım Big Grin . Koku kalıcılığını da Sandal Ağacı özlü sabuna benzettim. Azur Lime ürünündeyse yine @"zorsakal" komşumun belirttiği gibi hafif bir limon kokusu var. Ben de yaz aylarına uyacağına düşünüyorum. Ayrıca razorus.com sağ olsun, değişik bir tecrübe yaşadım. Paketimin yanında gönderdikleri Mentollü Pre-Shave sample'ını denemek istedim. Mentolün ferahlatıcı ve yakıcı hissiyle limonun meyveli kokusu bence güzel bir sinerji sağladı. Pek anladığım bir konu değil ancak Proraso Mentol ve Okaliptüslü tıraş sabunuyla superlather yaparak denenirse güzel sonuçlar elde edilebileceğini düşünüyorum.
I never said it was a good joke! I'm just playin' along with the gag.
@zorsakal
Emeğinize sağlık @"zorsakal" diyecektim, uzun zamandır forumu kullanmadığım için boş göndermiş oldum Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
komşularım merhaba, yaklaşık 1.5 yıldır geleneksel tıraş ile tıraş oluyorum ancak son 2 aydır alın bölgemde çok yoğun sivilce ya da kızarıklık mevcut. (yaş 25) yaklaşık 1 aydır geleneksel tıraşı da kestim acaba sorun bu yüzden mi diye ama nafile. şimdi tekrar başlayacağım bu kremler cildin ph'ında ya da yağ dengesine olumsuz etkisi olur mu sizce, onda göre krem ya da sabun kullanacağım
@"ardaturco" Arko sabun dene komşum o cildi kurutmasıyla meşur ve balsam kullanıyorsan bir miktar kullanma eğer sivilceler azalıyorsa sabun kaynaklı. Artıyorsa dermatolojik bir durum olabilir. Benim cildim çok yağlıdır ve kaplamalara alerjim var alerjik bir cildim var bende yapmıyor.
(02/03/2021, Saat: 12:58)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ardaturco"  Arko sabun dene komşum o cildi kurutmasıyla meşur ve balsam kullanıyorsan bir miktar kullanma eğer sivilceler azalıyorsa sabun kaynaklı. Artıyorsa dermatolojik bir durum olabilir. Benim cildim çok yağlıdır ve kaplamalara alerjim var alerjik bir cildim var bende yapmıyor.

sağolun değerli bilginiz için komşum, deneyeceğim benim de böyle bir problemim yoktu yeni oluşmaya başladı ve yeni bir ürün de kullanmamıştım. belki de maskeler yüzünden terlediğim için olmuştur. en kısa zamanda deneyeceğim tavsiyenizi
@"ardaturco" evde kalma eğiliminden dolayı pek güneşte görmüyoruz komşum malum kış ayı ve suların dengesi derken vücudumuzun hormonal yapısı yaşayış biçimimize ayak uyduruyor ki maskenin denk geldiği noktalardaki sivilcelerden bahsetmiyorum bile. Ben yağlı bir cilde sahibim ve Arko Proraso sandal ve tabac sabun konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. Umarım istediğiniz konforda tıraşlar olursunuz komşum.
(02/03/2021, Saat: 08:58)ardaturco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşularım merhaba, yaklaşık 1.5 yıldır geleneksel tıraş ile tıraş oluyorum ancak son 2 aydır alın bölgemde çok yoğun sivilce ya da kızarıklık mevcut. (yaş 25) yaklaşık 1 aydır geleneksel tıraşı da kestim acaba sorun bu yüzden mi diye ama nafile. şimdi tekrar başlayacağım bu kremler cildin ph'ında ya da yağ dengesine olumsuz etkisi olur mu sizce, onda göre krem ya da sabun kullanacağım
Komşum koza marka kükürt sabununu öneririm, ergenliğimden beri yağlı cildim ne zaman sivilcelense porselen gibi yüze döndürür, iyi kurutuyor. Fırça veya elle sivilceli kısma uygulayıp 1 saat falan bekletiyorum ben.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,160 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Proraso Sandalwood eggman 28 31,807 19/04/2023, Saat: 14:11
Son Yorum: layken
  Proraso Cypress and Vetiver Atafin 6 2,899 25/05/2022, Saat: 22:26
Son Yorum: Johny White
  Proraso Wood and Spice puchacz 22 13,118 04/03/2022, Saat: 22:57
Son Yorum: ekindgn
  Proraso Aloe ve E Vitaminli (Mavi) İzmirli 12 13,986 01/01/2022, Saat: 15:27