Yaqi Katana SE (Yarim Jiletli)
(05/10/2020, Saat: 11:45)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"kaanayhan"
@"tiffanygt" Komşularım katkılarınız için teşekkürler.
BEnzer fikirlerde olmamız güzel bundan sonra inceleme yapmaya cesaretli olacağım.
takdiriniz yeniyim acaba deneyimlerim bana göre mi ? yoksa genele hitap ediyor mu diye düşünüyordum Smile
Şafak hocam yazın siz de lütfen de okuyalım. İnceleme bir noktada yetenek işi (bende yok oradan biliyorum)
Hiç yoksa 50 sabun denedim şimdiye kadar yorumlarda yazan birçok kokuyu almadım daha da kötüsü kokulu olduğu halde benim alamadığım kokular oldu. Kokulu her 2 sabundan en az 1i kokusuz benim için. (:
Parfümde özellikle alt üst nota yazıyorlar ya öyle imreniyorum ki onlara. Smile
@"FearOfATG" hocam tekirdagin dogasindan kaynakli olabilir anason kokusu baskindir oralarda o yuzden herseyi bastiriyodur.

@"GecayS" Şafak abi sen yaz kalemini sevdigim derlermis, guncelleyelim klavyeni sevdigim yaz abi, okuruz farkli bakiş acisi iyidir bence.

@"kaanayhan" hocam, "Sonuç olarak bu " katana " kafayı beğendim. 2011 r41 kafalı günler geldi aklıma. Günlük tıraş için fazlasıyla agresif olduğunu düşünmem nedeniyle bilhassa hassas ciltli arkadaşlara, günlük tıraş olan kişilere önermiyorum. Birkaç günlük ve daha uzun süreli tıraş olan kişiler kullanabilirler. Ben keyifli buldum."

Bu r41 i kullanma gafletinde bulundum o urkme hala aklimda sonrasinda da devam etti beni terk edene kadar. Gunlukte zaten kullanamadim hic r41'i katana gunlukte kullanilmaz bencede, lakin 3 gun dinlenmis ciltte harikaydi hissiyat keyifli ve degisik bir tasarim olmus, gelistirilme konusuna bisey diyemedim, bu hali bile iyi gelisirse tabiki daha iyi, mild kafayi da yapsalar mesela.
Umduğumdan fazla agresifliğe sahip. En azından yaqi klasik kapalı tarak seviyesinde olmasını beklerdim. Diğer standart aletler gibi "jileti tak ve tıraş ol" rahatlığı yok, illa ki jileti takarken üst plakanın her üç pinine tam olarak yaslanmasını sağlamanız gerekiyor. Dikkat etmezseniz jiletin bir tarafı daha dışarıda kalabiliyor. Bunu sağlamak için jiletin iki dış yanına denk gelen iki çıkıntı yapılmış ama bu jileti takmayı kolaylaştırmak için işlevsiz. Bu dediğim duruma alışılabilir tabii ki.
Farklılığı ve temiz işçiliği ile iyi bir alet, sakalı dip noktasından kesiyor. Ama agresifliliğinin ucunu biraz kaçırdığı için sürekli kullanabileceğimi sanmıyorum.

Tasarım güzel ama:
20201013-194453.jpg
@sfenks bu sap daha hoş görünüyor görsel anlamda. Güzel günlerde kullanın.
(14/10/2020, Saat: 19:21)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sfenks bu sap daha hoş görünüyor görsel anlamda. Güzel günlerde kullanın.

Teşekkürler @kaanayhan
Elimde 4 tane paslanmaz çelik tıraş aleti varken hepsini bir kenara itip 1 aydır sadece yaqi katana kullanıyorum. Günlük tıraş için vazgeçilmezim oldu. Keskin jilet ler ile( perma sharp, feather) 2 perde yetiyor.
@marv ve @GecayS komşularım çok güzel özetlemişler, ellerinize sağlık.

Günlük tıraş olduğum için, sağ kulak altı-yanak bölgem tüm yüzüme göre çok hassas olduğundan ve aslen: tıraş olmak için gün saydığımdan dolayı çok agresif makinaları kullan(a)mıyorum. En fazla kullandığım Rimei ve Yaqi Mellon.

Yaqi Katana'yı Mert Samet komşum hediye etmişti, dün 5 günlük sakala girdim:

++ Yahu arkadaş, 2 perde olur diye düşünürken ilk perde de ne kıl kaldı ne tüy ne de kıl kökü,
++ O çıtırtılı sesin hastasıyım, çatır çatır dinletiyor,
++ Favori için nokta atışı: gez göz arpacık,

Rengi, duruşu, dizaynı çok güzel.
Sadece cilt yorgunsa, gerçekten daha fazla yorar diye düşünüyorum.

Resmen makinaya saygı duydum..
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnceleme: Yaqi Excalibur SE 50mm Tıraş Aleti marv 6 3,768 27/11/2021, Saat: 22:48
Son Yorum: ati19
  Yaqi SE 50mm (Vector kopyası) habaz 1 2,549 22/02/2021, Saat: 13:23
Son Yorum: sohayli
  Broman SE yarım jiletli tıraş aleti saintdumas 2 2,512 14/02/2021, Saat: 21:03
Son Yorum: saintdumas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: