Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ?
Bahsettiğiniz köpükteki kabarcıklar bence sabunu biraz az yüklediğiniz için oluyor. Su çok geldiğinde de kabarcık olur, ama sabun yeterli yüklendiyse 1 dakika fazla çevirirsiniz fırçayı köpük kıvama gelir. İlk başlarda bazı komşularım sudan çekinir bazıları sabun yüklemekten.
Komşumun dediği gibi fırçayı iyice ıslatın, yumuşayınca hafifçe silkeleyin. Normalde yüklediğinizden biraz daha fazla sabun yükleyin, yada yükleme ile ilgili sorun yaşıyorsanız, sabundan çay kaşığı vs. ile alıp doğrudan köpürtme kabına alın (aldığınız miktarı takip açısından ilk başlarda daha kolay olur). Yalnız dediğim gibi su ve sabunu harcarken çekinmeyin, kıvamı yakaladıkça zaten sabun ve su miktarı ile ilgili yavaş yavaş oynamaya başlayacaksınız.
Bol köpüklü tıraşlarınız olsun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sabunu 30 saniye yüklüyorsan 60 saniyeye çıkar daha fazla sabun yükleyin ve su az az sırasıyla verin eminim kısa sürede başaracaksınız özellikle proraso sabun çok hızlı ve kıvamlı bir köpük oluşuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şunu söyleyeyim özellikle yeni başlayan komşularım için, kaliteli köpük sadece fırçaya alınan malzemeye değil aynı zamanda su miktarına da bağlı. Sabunu fırçaya aşırı yükleyip hiç su vermezseniz de olmaz, az su verseniz de olmaz. Bunun için fırçayı sudan çıkardıktan sonra iyice silktikten sonra yuklemeye başlamak, kopurturken de az az ama sık su ekleyerek uygun köpük olusabilir, bir süre sonra el alışıyor. Tabi burada herkesin köpük tercihi farklıdır, ben cildim kuru olduğu için su miktarını biraz fazla tutuyorum, tamamen kişisel tercih.
Tamam beyler, teşekkür ederim. Bir de bu şekilde deneyim.
Ben biraz farklı bir teknik kullanıyorum ama gayet memnunum anlatayım sizlerede. Fırça olarak yaqi sagrada kullanıyorum. Fırçayı islattiktan sonra sadece suyunu birakmasina müsade ediyorum. Yani fırçayı kesinlikle sıkmıyor ve silkelemiyorum. Ardından abartmıyorum 4 - 5 saniyelik bir yükleme yapıyorum hafifçe baskı uygulayarak. Fircada sadece büyük hava kabarcıkları ve az miktarda sabun görünüyor. O kadar sulu bir yükleme oluyor ki yüzüme uyguladigimda sapır sapır dökülüyor. Sonra yaklaşık 1 dakika yüzde kopurtme yapıyorum. 1 dk sonunda gayet kıvamlı güzel üç perdelik bir köpük elde ediyorum. Çoğunlukla ustura kullanıyorum ama de makineler gayet geçerli bir köpük olduğunu tahmin ediyorum.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(26/02/2021, Saat: 20:39)gori06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben biraz farklı bir teknik kullanıyorum ama gayet memnunum anlatayım sizlerede. Fırça olarak yaqi sagrada kullanıyorum. Fırçayı islattiktan sonra  sadece suyunu birakmasina müsade ediyorum. Yani fırçayı kesinlikle sıkmıyor ve silkelemiyorum. Ardından abartmıyorum 4 - 5 saniyelik bir yükleme yapıyorum hafifçe baskı uygulayarak. Fircada sadece büyük hava kabarcıkları ve az miktarda sabun görünüyor. O kadar sulu bir yükleme oluyor ki yüzüme uyguladigimda sapır sapır dökülüyor. Sonra yaklaşık 1 dakika yüzde kopurtme yapıyorum. 1 dk sonunda gayet kıvamlı güzel  üç perdelik bir köpük elde ediyorum. Çoğunlukla ustura kullanıyorum ama de makineler gayet geçerli bir köpük olduğunu tahmin ediyorum.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel bir yöntem komşum. Zaten sentetik fırçalar suyu tutmadığı için çok silkelemek kuru köpük yapmaya neden olur. Sentetik fırçayı silkelemek hatasına  ben dahil birçok arkadaşımız
düşmüştür. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 865 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,774 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,399 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,393 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,061 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,750 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,175 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: