Slant deneyimi
#1
Merhaba komşularım 3 bıçaklılardan sonra 2 yıl önce geleneksel traşa mühle R89, yaqi silvertip porsuk fırça, semogue domuz ve yaqi sentetik fırçalar ile geçiş yaptım bu 2 yıl içinde yaklaşık 5 farklı kaliteli popüler makinalar sabunlar yaprak jiletler denedim. Makina olarak R89 dan jilet olarak gillette silver blue dan çok memnun kaldım. Bir arkadaşım sayesinde 1 hafta önce RazoRock German 37 Slant denedim ilk slant makina deneyimimdi ve çok memnun kaldım ve parker 55sl almaya karar verdim ama öncesinde sizlerin slant deneyimini ve makina önerilerini merak ettim yorumlarınız bekliyorum.2ef628293d789a3072962404e415ae5a.jpg


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla
#2
Sıhhatler olsun , bende parker slant kullanıyorum tavsiye ederim tıraşı olsun işçiliği olsun çok başaralı
Hava atmak için yemek yapılmaz ama yemek yapmak havalı bir iştir    Cool
Cevapla
#3
Slant aletler kendi içinde güzel bir mühendislik ve mantık barındıran aletler. Temiz tıraş sunarlar. Kullanacağınız alete göre belki biraz keyif eksikliği yaşayabilirsiniz ancak ortaya çıkan netice bunu fazlasıyla tölere eder. Benim kullandığım slantler Merkur 37c, 39c ve birkaç vintage Alman slant aletti. Yakın zamanda bir dostumun denemem için gönderdiği İkon X3, Fatip Lo Storto ve Razorock German 37 ' yi de tecrübe ettim. Tüm bu aletler içinde en az agresiften , agresife doğru sıralamam İkon X3- 37/39C- Fatip - German 37. Aralarından tek alet seçecek olsam 37c yi seçerdim. Hem tıraşı temiz , hem efektif kesim sunuyor. Hem günlük hem de daha uzun periyotlarla gayet güzel netice alabildiğim bir alet. RR German Slant beklediğimden daha az agresif bir alet olmasına karşın jilet hissettiriyor. Günlük tıraşta benim cildim için problem yaratmayacak agresiflikte ancak genele çok hitap etmeyebilir. Parker' ı kullanmadım onu @Oldstyle Cihan kardeşim kullanıyordu. Birşeyler yazar ama ben şu yukarda yazdığım aletlerin arasında 37c yi tavsiye ederim.
Cevapla
#4
@marv Orkun komşum kadar alet tecrübem olmasa da PArker semi slantı 2 ay kadar kullanıyorum. Kesinlikle çok yakın tıraşlar veriyor. 1 perde artı düzeltme bile yetiyor genelde. Fakat boyun altı bölgesinde girdap şeklinde birden çok farklı yöne sakal çıkışı olanlarda günlük kullanıma tavsiye etmem çünkü gerçekten çok yakın alıyor. Tam temizlemek için ilk başlarda çok hafif tahrişler yaşadım. Tabi birde ilk slant tecrübemdi. Ben 2 perde 1 çıkış yönü 1 çapraz olmak kaydıyla 2 güne bir kullanım yapıyorum. Boyun kısmımı çok zorlamadan favorilerimi düzelttiğim ustura ile rötüşlüyorum tek çekişlerle. Günlükte 1 veya 2 perde perdelerin hepsini çıkış yönünde sakal azaltarak yapıyorum. Jilet seçmiyor alet. Fakat Parker aletlerin karakteristik özelliği jileti hissettirmeden baya agresif olmaları. Hissettirmiyor diye düşünüp ilk tıraşımda şapı sürene kadar hiç bişe fark etmemiştim. Özet olarak kesinlikle memnun kalırsınız komşum.
Cevapla
#5
Ben Merkur 37C, Razorock German Slant, Ikon B1 Slant, Ikon X3 Slant, Maggard Slant ve Parker Semi Slant'ı kullanıyorum.

@marv komşumuzun da belirttiği gibi bunlar içinden Ikon X3 Slant'ı tavsiye ederim. Orta keskin jiletlerle harika sonuçlar veriyor. Slant alacaksanız agresif aletlere hiç bakmayın bence, jileti büktüğünden çok etkili kesim yapıyorlar.

Benim sakallarım biraz sert ve yoğundur. Buna rağmen Ikon X3 ile 3 günlük sakalı neredeyse tek perdede tıraş ediyordum.
Cevapla
#6
(01/03/2021, Saat: 10:26)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Slant aletler kendi içinde güzel bir mühendislik ve mantık barındıran aletler. Temiz tıraş sunarlar. Kullanacağınız alete göre belki biraz keyif eksikliği yaşayabilirsiniz ancak ortaya çıkan netice bunu fazlasıyla tölere eder. Benim kullandığım slantler Merkur 37c, 39c ve birkaç vintage Alman slant aletti. Yakın zamanda bir dostumun denemem için gönderdiği İkon X3, Fatip Lo Storto ve Razorock German 37 ' yi de tecrübe ettim. Tüm bu aletler içinde en az agresiften , agresife doğru sıralamam İkon X3- 37/39C- Fatip - German 37. Aralarından tek alet seçecek olsam 37c yi seçerdim. Hem tıraşı temiz , hem efektif kesim sunuyor. Hem günlük hem de daha uzun periyotlarla gayet güzel netice alabildiğim bir alet. RR German Slant beklediğimden daha az agresif bir alet olmasına karşın jilet hissettiriyor. Günlük tıraşta benim cildim için problem yaratmayacak agresiflikte ancak genele çok hitap etmeyebilir. Parker' ı kullanmadım onu @Oldstyle Cihan kardeşim kullanıyordu. Birşeyler yazar ama ben şu yukarda yazdığım aletlerin arasında 37c yi tavsiye ederim.


Tavsiye ve açıklayıcı yorum için çok teşekkür ederim. Benimde kararsız kaldığım yer 37c mi 55sl mi arasında çok gidip geliyorum deneme şansım olursa ikisinide gözden geçirmek istiyorum ama gönlüm bi tık daha parker da


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(01/03/2021, Saat: 04:05)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun , bende parker slant kullanıyorum tavsiye ederim tıraşı olsun işçiliği olsun çok başaralı


Teşekkürler komşum güzel yorumun tavsiyen için.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(01/03/2021, Saat: 13:46)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @marv Orkun komşum kadar alet tecrübem olmasa da PArker semi slantı 2 ay kadar kullanıyorum. Kesinlikle çok yakın tıraşlar veriyor. 1 perde artı düzeltme bile yetiyor genelde. Fakat boyun altı bölgesinde girdap şeklinde birden çok farklı yöne sakal çıkışı olanlarda günlük kullanıma tavsiye etmem çünkü gerçekten çok yakın alıyor. Tam temizlemek için ilk başlarda çok hafif tahrişler yaşadım. Tabi birde ilk slant tecrübemdi. Ben 2 perde 1 çıkış yönü 1 çapraz olmak kaydıyla 2 güne bir kullanım yapıyorum. Boyun kısmımı çok zorlamadan favorilerimi düzelttiğim ustura ile rötüşlüyorum tek çekişlerle. Günlükte 1 veya 2 perde perdelerin hepsini çıkış yönünde sakal azaltarak yapıyorum. Jilet seçmiyor alet. Fakat Parker aletlerin karakteristik özelliği jileti hissettirmeden baya agresif olmaları. Hissettirmiyor diye düşünüp ilk tıraşımda şapı sürene kadar hiç bişe fark etmemiştim. Özet olarak kesinlikle memnun kalırsınız komşum.


Detaylı yorum için teşekkür ederim komşum. Benimde boyun altlarım biraz sıkıntılı ilk bi kaç traş olup parker’ın agresif degerini kendi cildimde görüp boyun altlarını farklı bi makina ile tamamlayı düşünüyordum. İnşallah yakın zamanda alıp yorumlarımı paylaşacağım.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(01/03/2021, Saat: 16:57)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Merkur 37C, Razorock German Slant, Ikon B1 Slant, Ikon X3 Slant, Maggard Slant ve Parker Semi Slant'ı kullanıyorum.

@marv komşumuzun da belirttiği gibi bunlar içinden Ikon X3 Slant'ı tavsiye ederim. Orta keskin jiletlerle harika sonuçlar veriyor. Slant alacaksanız agresif aletlere hiç bakmayın bence, jileti büktüğünden çok etkili kesim yapıyorlar.

Benim sakallarım biraz sert ve yoğundur. Buna rağmen Ikon X3 ile 3 günlük sakalı neredeyse tek perdede tıraş ediyordum.


Öneri için teşekkür ederim. Günlük kullanımda parker için çok olumlu yorumlar alıyorum. Niyetim mühle R89’u uzun süre kullanmamak günlük traşımı daha keskin ve keyifle slant bir makina ile olmak istiyorum sanırım bu durum içinde bana en yakın ve sıcak baktığım makinalar parker 55sl ve 37c sanırım parker dolabımdaki boşluğu dolduracak gibi


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla
#7
Forumdan edindiğim bilgiye göre 37 c ile RR german aynı kafayı kullanıyorlardı, fakat german biraz daha agresif diyorlar.
Ben bir süredir rr german 37 slant kullanıyorum , gerek ağırlığı gerekse kesim hissiyatı benim sakal ve cildime gsb gilet ile inanılmaz keyifli ve konforlu bir tıraş sundu.
Elimde slant varken başka aletlere yonelesim gelmiyor Smile
Cevapla
#8
(01/03/2021, Saat: 19:28)Yilmazde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumdan edindiğim bilgiye göre 37 c ile RR german aynı kafayı kullanıyorlardı, fakat german biraz daha agresif diyorlar.
Ben bir süredir rr german 37 slant kullanıyorum , gerek ağırlığı gerekse kesim hissiyatı benim sakal ve cildime gsb gilet ile inanılmaz keyifli ve konforlu bir tıraş sundu.
Elimde slant varken başka aletlere yonelesim gelmiyor Smile


RR deneyimim oldu bana boyun altında sıkıntılar yaşattı 37 c hiç denemedim ama yorumlar ve öneriler doğrultusunda parker ile kıyaslamada parker biraz daha öne çıktı bende hem görsel hem malzeme hem fiyat olarak ama olurda bir gün 37 c görürsem onuda deneyimlemek isterim


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla
#9
Yaqi agamemnon, parker slant, Merkür 37 c ve  rr german 37 slant arasında kalmıştım...aslında en merak ettiğim yaqi agamemnon idi, fakat aletleri forumlarda incelediğimde  Razarock kalitesi bu fiyata bana daha cazip geldi.aAyrica  mild alet olarak feather popular ve rimei var agresif ve slant bir alet istedim yaqi agamemnon da karar kıldım çok şık bir alet renk olarak , fakat kaplaması beni tedirgin etti Razarock agresiglikte ona yakın sayılırdi bende sansimi Razarock ta kullanmış oldum Smile
Cevapla
#10
@Yilmazde Tam olarak öyle değil. Merkür 2011 ve 2016 sonrası kalıplarını yeniledi ve kafa modelleri değişti. Sizin elinizde bulunan German Slant eski Merkür kafasından esinlenilerek üretilen bir tasarım. Baz aldığı kafa tasarımı güncel 37c değil. Kesim olarak 37c den agresif olsada eğer aşırı hassas ciltli değilsek çok uç noktada bir agresiflik sergilemiyor. Bundan dolayı da cildiniz elveriyorsa kullanabilirsiniz.

@trooper_gs x3 'ü ben de beğendim. Son derece temiz tıraşı veriyor. Hissiyat geri planda kaldığından herkesin sevmeyeceğini düşünsem de beğendiğim ancak satın almayacağım bir alet. Bu arada uç farklılıklar yaratmasa da başlığın iki tarafının agresiflik seviyesi aynı değil. Bir taraf diğerine nazaran daha agresif. Minör düzeyde tabi... Hata affedici bir alet dediğim gibi beğendim ancak tercihim yine de 37c.

@Dorukbey Yorumlar da ön plana çıktığı yok. Sadece kullananlar memnuniyetini belirtmişler. Sizin sorunuza cevap verebilecek başlıkta gördüüüm tek kişi @trooper_gs. Çünkü hali hazır da elinde 37c de Parker Ss de mevcut. Eğer iki alet arasında kaldıysanız iki aleti de kullanan kullanıcı yorumlarını takip edin. Yok ben Parker Ss yi sevdim diyorsanız şimdiden hayırlı olsun. Gelince bir inceleme bekleriz.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yıllar Sonra Bir Berber Deneyimi ekindgn 21 3,070 08/06/2019, Saat: 12:31
Son Yorum: dr_green

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: