Tıraş Malzemelerinin Bakımı
Temizlik konusunda evdeki malzemelerle uygulanabilir parlatma yöntemleri geçmişti. burada parlatma için üretilmiş malzemelerden hangilerinin jiletli aletlere uygun olduğunu paylaşalım.
henüz parlatma ve ayrıca koruma için pasta/cila almadım. bu malzemeleri araştırırken silahla ilgili bir forumda 2 kısma ayırmışlar.aşıdırarak çizikleri silip parlatan pastalar ve mevcut parlaklığın üstünü kendi katmanıyla kaplayarak parlaklığı koruyan cilalar(wax)

yabancı forumlarda çok beğenilen hafif aşındırıcı maas,flitz,mothers chrome ürünleri burada yok.
ülkemizde bulunanlardan internette gördüklerim metylan,met-par,vikaul gibi ürünler aşındırıcı parlatıcı olarak geçiyor,bunlardan hangilerini aletler için uygun buluyorsunuz. kullanan bilen arkadaşlar bunları hafiften ağır aşındırıcıya doğru sıralayabilirmi? en uygunu hangisi

parlattıktan sonra koruyucu cila olarak kullanılan ürünlerde ülkemizde mevcutmu?
bu tür koruyucu cila bulabilirsek, kullandığımız eski aletlerin kaplamasını korumak için kullanabilirmiyiz?

ben birkaç yerde parlatıcı bulamayınca kaplamasız pirinç-bakır bir aletimde diş macunu kullandım (çizici kürecikler içermemeli).sonuç şaşırtıcı derecede iyiydi,oksit kir renk değişimi bırakmadı tertemiz yaptı ama mevcut kılcal çizikleri tamaen giderip ayna parlaklığına ulaşamadım.
bu işlemi en az aşındırmayla yapabilecek ürün tavsiyeleriniz nelerdir?

ekleme:çok beğenilen autosol parlatıcılar ülkemizde bulunuyormuş ,kullanan var mı?
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Benim slimin döndürme mekanizması zor açılıyor bazen.Yani havluyla sıkıştırıp açıyorum.Slim'in içini açıp temizleyesim var ama güzel bir anlatım bulamadım.

WD40 mı kullansam ne yapsam kolay açılması için ?
tepedeki delikten bir kac damla yag damlatinca alttaki cevirme dugmesinden akiyor ve cok rahat donmeye basliyor.
Makine yağı değilmi ?

ben pas giderici cok ince sprey yag kullanmistim ama makine yagida olur. biltkisel yaglar tikanma yapar.
Benim slimi aslında açasımda varda işte zor tutuyorum kendimi Big Grin
(07/04/2012, Saat: 14:29)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim slimi aslında açasımda varda işte zor tutuyorum kendimi Big Grin

geri birlestirmek problem olabilir. birkac kisinin basina gelmis.
Oda doğru.

Bu arada el sabununu köpürtüp alttaki boşluktan içeri tıktım biraz çeivirp kapatınca baya rahatladı mekanizma.
metal cilalarının aşırı aşındırıcı olacagı
wax tipi ürünlerin hiç aşındırıcı olmayacağı düşüncesi ile

ben metalde plastik cilası kullanıyorum

kullandığım ürün tab olarak bu ürün

pembe kil dedikleri çok ince aşındırıcı ihtiva ediyor

bunu polisaj başlığı ile metale uyguladıgımda küf lekeleleri vs illaki çıkıyor

yaglamada wd 40 sprey yağ kullanıyorum
makine yağına oranla çok daha fazla kalıcılığı var

wax türü ürünlerdede gözüm var fakat arastırma halindeyim
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
detaylı anlatım için teşekkür ederim hocam.metylan veya biraz daha yumuşak gibi anlatılan polisil alıp deneyeceğim.
parlatıcı uygun olursa alet ilk resimdekinden ikinci resimdeki hale rahatlıkla getirilebiliyormuş. diş macunuyla ilk resme benzer görüntüyü yakaldım. aleti kaplatıncaya kadar 2. resimdeki gibi yapmaya çalışacağım

attachment.php?attachmentid=233297&d=1333458683
DSC_0748.JPG

ttonun kolay açılması için makine yağı kullandım,ilk başta biraz zorladı sonra aleti yıkayınca zorlama kalmadı.tavsiye ederim.
slim söküp toplamayı anlatan 1-2 fotoğraflı konu var ama toplarken en alt parça aşınırsa yazık olur
http://trasklavuzu.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,762 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,273 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: