Barbarossa Brothers - The Ottoman Collection
ingliz barbarossa brothers fiması 2018 yılından beri the ottoman collection adı ile 3 farklı kaplama seçeneği ile ottoman stubby adını koyduğu bir traş aleti üretip satıyormuş.
https://barbarossabrothers.com/collectio...collection
benim dikkatimi çeken diğer  konu ise kaplama fiyatlandırması oldu. krom ve mat siyah kaplama seçnekleri 30 pound ile fiyatladırılırken, 24 karat altın kaplama 40 pound fiyatı ile sunuluyor. bu kadar büyük bir traş aleti 24 kart kaplama farkı 120 türk lirası ise bendeki kaplaması hasar görmüş traş aletlerini nikel kaplama yerine altın kaplama yaptırmak daha cazip olur. altın kaplama maliyetleri veya nerde yaptırabieceğim konusunda hiç araştırma veya tecrübem olmadı. bu konuda forumda deneyimli veya bilgili arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. mesela bendeki kaplaması hasar görmüş bir slim adjustable aleti 24 değil de 14 karat altın kaplama yaptırsam maliyeti ne olur ve nerede yaptırabilirim?
ben altın kaplama olayını çok daha pahalı düşündüğümden hiç araştırmamıştım. eğer  bahsedilen kadar uygun fiyatlara yaptırabilirsem bendeki vintage traş aletlerinin çoğunu altın kaplama yaptırırım. altın kaplama dayanıklılığı benim için ikinci planda kalır çünkü aktif kullanmadığım koleksiyon amacıyla birktirdiğim traş aletleri çoğunluğu.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: