Lea classic wooden bowl shaving soap
Üstadım,
Sabunda mentol varmış. O özelliğinden bahsedebilir misiniz biraz? Yoğun bir mentol hissi mi, yoksa hafif bir esinti mi?
İçeriğindeki maddelere bakınca, hem iyi bir koruma ve cilt bakımı; hem de hassas ciltlerin tıraş sonrası yangınını azaltmak için Mentol... Aslında iyi bir sabuna benziyor. En kısa zamanda alıp denenmeli...
(28/04/2017, Saat: 03:46)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım,
Sabunda mentol varmış. O özelliğinden bahsedebilir misiniz biraz? Yoğun bir mentol hissi mi, yoksa hafif bir esinti mi?
İçeriğindeki maddelere bakınca, hem iyi bir koruma ve cilt bakımı; hem de hassas ciltlerin tıraş sonrası yangınını azaltmak için Mentol... Aslında iyi bir sabuna benziyor. En kısa zamanda alıp denenmeli...

Komşum mentol orani çok fazla degil hafif bi ferahlık veriyor,proraso gibi dondurmuyor Smile kesinlikle şans verilmesi gereken bir sabun biraz süre geçince hoşunuza gidiyor.ilk bastaki fikrim biraz değişmeye başladı
(27/04/2017, Saat: 18:10)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler komşum. Smile

Rica ederim üstadım çok profesyonel bi inceleme olmadı ama almayı düşünen arkadaşlara belki yardımcı olmuştur Smile
(28/04/2017, Saat: 14:23)Gkn17 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum mentol orani çok fazla degil hafif bi ferahlık veriyor,proraso gibi dondurmuyor Smile kesinlikle şans verilmesi gereken bir sabun biraz süre geçince hoşunuza gidiyor.ilk bastaki fikrim biraz değişmeye başladı

Değerli dostum Smile
Fikrim değişmeye başladı dediniz, güldürdünüz beni...
İşi takıntı boyutundan çıkarıp, böyle sakin sakin bir süre kullandığımız zaman, arko sabun bile "aslında bir ömür yeter" sabununa dönüşüyor. Bir ara 3-5 ay arko kullandım. Hani kurutuyordu dedim kendime... Smile
Zaten sağ olsun İmpa Ticaret Mustafa Bey bir ürünü getirmeden önce düşünüyor, araştırıyor bizler için ve hoşumuza gideceğine inandığı ürünleri getiriyor.
(28/04/2017, Saat: 14:57)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli dostum Smile
Fikrim değişmeye başladı dediniz, güldürdünüz beni...
İşi takıntı boyutundan çıkarıp, böyle sakin sakin bir süre kullandığımız zaman, arko sabun bile "aslında bir ömür yeter" sabununa dönüşüyor. Bir ara 3-5 ay arko kullandım. Hani kurutuyordu dedim kendime... Smile
Zaten sağ olsun İmpa Ticaret Mustafa Bey bir ürünü getirmeden önce düşünüyor, araştırıyor bizler için ve hoşumuza gideceğine inandığı ürünleri getiriyor.

Haklısınız komşum biraz zaman tanımak gerekli Smile kullandıkça farklı izlenimler bırakabiliyor her ürün için böyle.Zaten ilk kullandiktan sonra da dediğim gibi kötü bir sabun kesinlikle değil,beklentim çok yüksekti o yüzden biraz eleştirdim.Örneğin bir TABAC değil ama bir tık altı gibi.Yabancı forumlarda okudum yeni formülize edilmiş olani var o daha iyiymiş fakat bende ki eski olan sanırım,siz almayı düşünüyorsaniz yeni formül olanı bir deneyin derim komşum
(28/04/2017, Saat: 15:40)Gkn17 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız komşum biraz zaman tanımak gerekli Smile kullandıkça farklı izlenimler bırakabiliyor her ürün için böyle.Zaten ilk kullandiktan sonra da dediğim gibi kötü bir sabun kesinlikle değil,beklentim çok yüksekti o yüzden biraz eleştirdim.Örneğin bir TABAC değil ama bir tık altı gibi.Yabancı forumlarda okudum yeni formülize edilmiş olani var o daha iyiymiş fakat bende ki eski olan sanırım,siz almayı düşünüyorsaniz yeni formül olanı bir deneyin derim komşum

Gökhan Bey iyigünlerde kullanın.
Aldığınız yeni formül Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(28/04/2017, Saat: 15:55)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gökhan Bey iyigünlerde kullanın.
Aldığınız yeni formül Smile

? Yabancı forumda ki fotoğrafta kutusunun sağ üst köşesinde "nuovo", "new" gibi turuncu bir yazi görmüştüm oyüzden benim ki eski kanısına vardim.Bilgilendirme için sağolun üstadım Smile
Bizdekilerin dış karton kutusunda da NUOVO FORMULA yazıyor, ayrıca içindekiler bölümünü başka bir etiketle revize etmişler.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Geçenlerde elimde biriken sample ları bitirmek maksadıyla bakınırken , gözüm bu sabuna çarptı. Takriben 5-6 gram kadar olduğunu düşündüğüm bu sert yapılı sabunu çelik tasa parçalayarak bastım. Sabun tallow ve lanolin içerikli MWF gibi sert bir sabun. Tasa basmak için de parçalayarak basmam icab etti. Sert yapılı olması nedeniyle de çabuk bitmeyen bir sabun.  Bu sert formülasyondan ötürü öncelikle sabunu yüklerken tıpkı MWF' de olduğu gibi fazladan yükleme yapmak icab ediyor. Çünkü porsuk-domuz - sentetik ayırt etmeksizin sabun kaldırması diğer sabunlara nazaran daha zor. (Yükleme esnasında suyla karışan sabunun kenarlara yayılan köpüğü bu noktada sizi yanıltmasın. Göz kontrolüyle fırçanızı kontrol ederek yeterince sabunun düğümün içine sirayet edip etmediğini kontrol etmek de fayda var. )

Sabunu hem sıcak , hem soğuk tıraş rutinleriyle denedim. Hem porsuk ( 2band , silvertip ) , hem domuz hem de sentetik fırçalarla da tecrübe ettim. İdeal köpük için MWF gibi biraz efor sarfetmek gerekiyor.  En iyi neticeyi sentetik fırçayla aldığımı belirteyim ki bu benim kullanımım da çok nadir görülen bir durumdur. Herkes sentetik fırçayla hızlı köpük yapabildiğini zanneder ancak aslında çoğu zaman ortaya çıkan içi boş , koruyuculuğu düşük, sulu hacimsiz bir görüntüden ibarettir. Sentetikle dahi ideal köpük kıvamını yakalayabilmek için diğer sabunlara nazaran uğraşıyorsunuz. Da Vinci silvertip le de sentetiğe benzer-yakın netice aldım. Domuz ve 2band porsuk bunlara nazaran nispeten geri planda kaldı. Az önce belirttiğim üzere bu sabun diğer sabunlara nazaran ideal köpük kıvamı için fazladan efor istediğinden  hassas ciltli arkadaşlar ve yüzde köpürtme yapanlar tahriş sorunu yaşayabilirler. Ayrıca tas da yaptığım köpürtmede de yine yüzde köpürtmeye nazaran daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Köpük aşırı yoğun- kıvamlı bir köpük değil. Yani  tallow bazlı olmasına karşın köpük kıvamı olarak çok katı kıvamlı olduğunu söyleyemem. Bu anlamda koruyuculuk-yastıklama üst düzey sabunlara nazaran geri planda diyebilirim. Kayganlık ve lanolinin de etkisiyle tıraş sonrası nemlendirmesi tatmin edici düzeyde. Ürün içeriğindeki mentolün çok çok diplerde olduğunu ve yüzünüzde mentolün patlamasını hissetmek isteyen kullanıcıları tatmin etmeyecektir. Kokusuna gelince... Bu konuda yorum yapabilmek zor çünkü elimdeki ürün sample olduğundan ötürü her ne kadar küçük plastik sos kabı bir kapta muhafaza edilmiş olmasına karşın hava teması olması ihtimali vardı. Dolayısıyla kokunun uçup azalmış olabileceğini belirterek çok hafif , dipten gelen sandal ağacı kokusunu alabildiğiniz temiz bir kokusu var. Yine de dediğim gibi kase versiyonda koku daha dominant olabilir.

Özet olarak toparlamam gerekirse sabun çubuk versiyona göre performans olarak başarılı olmasına karşın , ideal köpük formunu yakalayabilmek için tecrübe gerektiren bir sabun. Bu yönüyle yeni başlayan kullanıcılara önereceğim bir sabun değil. Sabunun dilinden anlayacak tecrübede kullanıcılar için de ekstra efor sarfettirecek bir sabun olması dolayısıla vakit nakittir diyen kullanıcıya da pek hitap etmeyeceğini söyleyebilirim. Genel performans olarak tatmin edici ancak içeriği ve yapısı itibariyle benzer bulduğumdan ötürü kıyasladığım MWF ' den geride... Fiyatı bugün itibariyle 180 tl. Bu para eder mi ? Tercih meselesi. Ben tercih etmezdim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 101,038 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 31,892 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,158 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 17,941 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 28,887 22/04/2021, Saat: 22:20
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,122 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,622 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,415 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 7,941 28/05/2020, Saat: 09:32
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,105 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: