Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli
Öncelikle herkese iyi geceler diliyorum komşularım. (niye birbirimize komşum dediğimizi henüz çözemedim ama olsun Smile )
Domuz kılı fırçalarda en sert olandan en yumuşak olana sıralamayı belirleyen bir tablo/cetvel falan var mıdır acaba? Mesela Semogue fırçalar kullanıldıkça sentetik/porsuk yumuşaklığına erişiyor. Ama hırdavatçılarda ya da internet sitelerinde toplu satılan elif fırçalar (6 tanesi 26.95) 100 yıl kullanılsa dahi hala soba borusu fırçası gibi çok sert. 2 fırçam var ve bunlar biraz fazla yumuşak kaldığı için yeni fırça arayışı içerisindeyim. Bu sebeple biraz diri/sert bir fırça almak istiyorum fakat neye göre seçim yapacağımı bilemiyorum. Elinizde bu sorun için yardımcı olacak bir tablo falan varsa atar mısınız? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Stay Sharp. Jilet
Bildiğim kadarıyla böyle bir cetvel yok. Ama genel kanı omega fırçaların semoguelara göre daha diri omurgaya sahip olduğu yönünde. Yerli domuzlardan jaguarların da fena değildir omurgaları(özellikle ufak 236)
(01/04/2021, Saat: 20:19)Benzodiazepin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bildiğim kadarıyla böyle bir cetvel yok. Ama genel kanı omega fırçaların semoguelara göre daha diri omurgaya sahip olduğu yönünde. Yerli domuzlardan jaguarların da fena değildir omurgaları(özellikle ufak 236)

yabancı bir forumda görmüştüm ama onda fırçalar çok kısıtlıydı. 1 tuxedo, 1 omega, 2 3 semogue vardı sadece.
Stay Sharp. Jilet
Komşum yıllarca domuz fırça kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki eğer ille de domuz olsun yumuşak olsun dersen, domuzu sabırla ve tasa kaynar su dökerek kullanırsan gerçekten 2-3 aya oldukça yumuşar. Sadece çatallaşmasından bahsetmiyorum, incelir ve yumuşar. Düğüme değmesin yeter.
(06/04/2021, Saat: 10:02)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yıllarca domuz fırça kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki eğer ille de domuz olsun yumuşak olsun dersen, domuzu sabırla ve tasa kaynar su dökerek kullanırsan gerçekten 2-3 aya oldukça yumuşar. Sadece çatallaşmasından bahsetmiyorum, incelir ve yumuşar. Düğüme değmesin yeter.

Bir diğer seçenekte direk Semogue almak sanırım. Hiç biri işleme gerek kalmadan pamuk gibi çıkıyor kutudan. Hep bahsedilği üzere ağartılma işleminden dolayı yumuşacık oluyor ve kokmuyor.
(06/04/2021, Saat: 10:02)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yıllarca domuz fırça kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki eğer ille de domuz olsun yumuşak olsun dersen, domuzu sabırla ve tasa kaynar su dökerek kullanırsan gerçekten 2-3 aya oldukça yumuşar. Sadece çatallaşmasından bahsetmiyorum, incelir ve yumuşar. Düğüme değmesin yeter.

Yanlışınız var komşum sakın ola kaynar suya koymayın bu sefer kullanılmaz hale gelir fırça, parmağınızın 5-6 saniye rahat durabileceği kadar sıcaklık kafidir. Daha fazlası sadece fırçanıza ciddi zararlar verecektir.
yumuşak domuz değil sert domuz arıyorum ben sakal için. porsuk, sentetik, omega biraz fazla yumuşak kalıyor
Stay Sharp. Jilet
(06/04/2021, Saat: 16:25)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yumuşak domuz değil sert domuz arıyorum ben sakal için. porsuk, sentetik, omega biraz fazla yumuşak kalıyor

Komşum, çok bastırırsanız düğümünden kıllarını kıracağınıza dair uyarıyorlardı, hatırladığım kadarıyla. Sertlik demişken, fikrinizi alayım.
(06/04/2021, Saat: 16:50)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, çok bastırırsanız düğümünden kıllarını kıracağınıza dair uyarıyorlardı, hatırladığım kadarıyla. Sertlik demişken, fikrinizi alayım.

hangisi hakkında fikrimi soruyorsunuz? vakit kaybetmemek adına hepsini değerlendireyim.

omega 49: yumuşak, 5/10, köpüğü şişirmiyor(bana göre kötü bir şey), kuruma süresi iyi.

yaqi tuxedo: biraz fazla yumuşak, notlandırma gerekirse 3/10, köpüğü hiç şişirmiyor. sabun krem farketmeksizin ne kadar su koyarsam koyayım köpük olmuyor, hep krem kıvamında oluyor. kuruma süresi çok kısa 1 saatte hemen hemen kurumuş oluyor.

yaqi porsuk da henüz ulaşmadı bana.
Stay Sharp. Jilet
(06/04/2021, Saat: 16:59)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hangisi hakkında fikrimi soruyorsunuz? vakit kaybetmemek adına hepsini değerlendireyim.

omega 49: yumuşak, 5/10, köpüğü şişirmiyor(bana göre kötü bir şey), kuruma süresi iyi.

yaqi tuxedo: biraz fazla yumuşak, notlandırma gerekirse 3/10, köpüğü hiç şişirmiyor. sabun krem farketmeksizin ne kadar su koyarsam koyayım köpük olmuyor, hep krem kıvamında oluyor. kuruma süresi çok kısa 1 saatte hemen hemen kurumuş oluyor.

yaqi porsuk da henüz ulaşmadı bana.

Komşum, orası öyle. Benim demek istediğim sert domuz kıllı fırçalarda düğüme kadar bastırırsak kılları fazla esnemeyeceğinden zarar verebileceğimizdi.
İyi köpürmesi bakımından domuz kılı sert fırça yerini sağlama alır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,794 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,329 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,152 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,041 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 7,961 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 75,772 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,805 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Domuz kılı fırça alerjisi yaşayan oldu mu? Kecelan 26 10,692 15/06/2020, Saat: 20:20
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: