ekşi
heryerde olduğu gibi hepsi bir olmamakla birlikte genel yazarlar, sözlükler ve diğer bazı forumları da düşününce katılıyorum size. aralarında (kendi deyimleri ile) bir "entry" girmeden evvel konuyu iyice araştıran, neden bahsettiğini bilen insanlar da var bu dostumuz gibi. büyük ihtimal ile forumu baştan sona okumuştur diye düşünüyorum.
selamlar.

(25/07/2012, Saat: 12:24)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekşi ve diğer sözlüklerde şöyle bir hava var genel olarak "her şeyin en iyisini biz biliriz ve bize bulaşan yanar". bu egolu "bilirim", "başkasının fikri, şahsiyeti ya da haysiyeti bizim için önemli değil" tavrı midemi bulandırıyor.... artık bulaşmıyorum.
Saygılarımla
Foruma üye. Çünkü yazısında forumda kolaylıkla bulabileceğim birşeyi sordum ama genede incelikle cevap aldım tarzında bir cümlesi mevcut.
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
Bu arkadasın eksi sozlukteki diger yorumlarini da okudum, cogunu
beğenmedim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
malkoçoğlu benim! Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
sevgili fahrenheit üstadım
hiç benim yazdığım bir mesaja yada konuya ;yorum,gönderme,eleştiri yaparken hiç huzursuz oldumuzmu
olmazsınız Cool olamazsınızSmile
forum seviyesi ve benim mizah uslup çerçevem bellidir

ekşi deki ironi ve hitap faklı , papazeriği bu uslupdan da şikayetçi
ekşi tuluat yapmıyor kendi saplantılarıyla spontene
ekşi mizah yapmıyor sadece komiklik ve güldürmece
ekşi hep kavuklu konudakiler pişekar
ekşi sadece beni okuyun diyor okurken beni eleştirmeyin ; size de bulaşırım diyor
ekşi kendine bulaştırmıyor zaten cesaret ettirmiyor , hemen istiridye kozunu açıyor

son 15 yıldır böyle bir mizah anlayışı çıktı. doğrudan saplantılara hitap ve gönderme. bu tarzı daha çok amerikan filmlerinde görürsüzünüz bir restoran da sahneye çıkar tek başınadır komik şeyler anlatır daha da güldürmek için müşteri grubu içindeki zayıf halkalara sataşır ve insanlar güler,bu komedyene şaka yollu cevap verenlerede anında cevap verir '' seni gay barda görmüşler,senin için idiot diyorlar,yanlış yere bakıyorsun orada değilim'' bu şekilde belden aşağı vurarak defans yapar ve insanlar çok güler
kısaca talep artık böyle toplum aşağılanma hissettikçe gülüyor neye güldüklerini unutuyor sabun köpüğü,insanlar kendine gülünmesini istiyor bu şekilde önemli olduklarını zannediyor

kısaca ekşinin bu tarzı tamamen pazara hitap etmek , pazarı yakalamak

yada toplum bunu istiyor Cool

saygılar

(25/07/2012, Saat: 11:53)fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/07/2012, Saat: 11:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekşi işte Sleepy

I

(25/07/2012, Saat: 11:07)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: entry entry'dir aa yine de o cümlesiz daha güzel olurdu bence

Ihtilaf dostum, sende esprili üslubu seven bir mizaca sahipsin, mesajların genelde beni çok guldurur.
O yazıyı yazan kardeş de zaten bizlerden hep ağır abiler olarak bahsetmiş ve bar hikayesi "öyle sandım" diye yaptığı esprili bir giriş
Bence alınganlık yapacak birşey yok..
@İhtilaf sanırım aradığımız yazar , çok savunmuş 2 sayfadır Big Grin
aman sakın ben değilim Smile
kesin mancho dur hiç sesi çıkmıyor Smile
kesin bir yerlerde kıs kıs gülüyordur Cool

(25/07/2012, Saat: 17:40)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @İhtilaf sanırım aradığımız yazar , çok savunmuş 2 sayfadır Big Grin
Yazı daha önce surada paylaşılmıştı. Eksisozluk yazari oralarda olabilir.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=542
Adam bir yorum yazmış, biz yuzonbir yorum Smile
(25/07/2012, Saat: 17:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aman sakın ben değilim Smile
kesin mancho dur hiç sesi çıkmıyor Smile
kesin bir yerlerde kıs kıs gülüyordur Cool

Ben aslında bir yorum yapmıştım ama sanırım gözden kaçmış Wink

(25/07/2012, Saat: 14:42)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arkadasın eksi sozlukteki diger yorumlarini da okudum, cogunu
beğenmedim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: