Sanguine Coolcut 4
üstadım geçmiş olsun
kartuş severlerin nazarı değdiSleepy
kesik büyükmüConfused
asker'e façalı olarak gideceksinizCool

(15/09/2012, Saat: 12:21)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce tıraş olayım dedim ustura kullanmayı unutmuşum resmen Smile
Beyaz rapira kırdım bunun için ama daha az keskinlikte jilet takmalıydım permasharp ile yaşadığım son hadiseyi göz önünde bulundurmadım Smile yüzümün yarısına geldiğimde nokta nokta kanlarda yer çekimine bırakıyordu kendini ve bıraktım tıraşı, eski yöntemlerle tamamladım. Bir müddet daha usturaya ara vereceğim sanırım.

Ancak aletin ağırlığı muhteşem ben bayıldım kesinlikle parasının ürünü değil. Ustura hiç kullanmak istemeyecek kişiler dahi bu ucuzluktayken alsın alete bakmak elde tutmak dahi yeter belki bir gün heveslenip tıraş olursunuz bilemezsiniz bu ucuzlukta bu ağırlıkta başka ürün yok.
yok hocam çok şükür kesik değil sivilce vari bir çıkıntıyı kestim sanırım nokta kanamalar oldu geçti sayılır Smile

(15/09/2012, Saat: 12:43)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım geçmiş olsun
kartuş severlerin nazarı değdiSleepy
kesik büyükmüConfused
asker'e façalı olarak gideceksinizCool

(15/09/2012, Saat: 12:21)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce tıraş olayım dedim ustura kullanmayı unutmuşum resmen Smile
Beyaz rapira kırdım bunun için ama daha az keskinlikte jilet takmalıydım permasharp ile yaşadığım son hadiseyi göz önünde bulundurmadım Smile yüzümün yarısına geldiğimde nokta nokta kanlarda yer çekimine bırakıyordu kendini ve bıraktım tıraşı, eski yöntemlerle tamamladım. Bir müddet daha usturaya ara vereceğim sanırım.

Ancak aletin ağırlığı muhteşem ben bayıldım kesinlikle parasının ürünü değil. Ustura hiç kullanmak istemeyecek kişiler dahi bu ucuzluktayken alsın alete bakmak elde tutmak dahi yeter belki bir gün heveslenip tıraş olursunuz bilemezsiniz bu ucuzlukta bu ağırlıkta başka ürün yok.
arkadaşlar ürün elime ulaştı, bu kadar sürede geleceğine hiç inanmıyordum Smile

işte resimleri

d449y.jpg

d44b1.jpg

d44b4.jpg

d44b8.jpg

içinden çıkan jilet

d44bj.jpg
Usturayı berberime gösterdim, "Ağır bir ustura devamlı müşteride kullanamayız fakat bazı müşterilerde kullanabilirim bana da al bir tane" dedi. Kalitesini sevdi,

Usturayı dün akşam eve gider gitmez kullanmak istedim, ilk başta zeytinyağlı sabun ile köpük yaparak sakallarımı temizledim, 2 günlük sakalım vardı. Derby sabunun nemlendirmesi güzel olduğu için onu tercih ettim, usturaya P.S. ve Astra keskin olduğu için Rapida taktım, kırarken dikkat edin. Usturaya kolaylıkla takabildim, ama çok büyük dikkat istiyor. İlk ustura darbesinde kesik atıyordum neredeyse, sonra kendime heyy yavaş ol dedim Smile Bir türlü açı yakalayamıyordum, en sonunda bir açı yakalayarak tıraşa başladım, yanaklar çok rahat alınıyor, boyun aldında da pek sorun yok ama çene kısmı ve çevresi işkence, sonunda ilk perdeyi bitirmiştim, o kadar korkmuşum ki sadece sakalların boyları kısalmış, dibe inememişim. İkinci perdeyi yapmadan sabunun çok olması usturaya iyi gelmiyor, yapışıyor, tabi birde acemilik var, hemen fırçayı hafif ıslattım köpük biraz daha açık hale geldi, bu sefer daha güzel ve sakalları görerek tıraş edebildim, berberimin bile boyun altında kanamalar yaptırdığı yerlerde bende tahriş bile olmadı, ilk denemeden bu kadar güzel sonuç çıkacağını sanmıyordum, sanırım usturaya doğru kaymaya başlayacağım, çünkü harbiden tıraş olduğunu anlıyorsun.
bu usturayla iki kez tıraş oldum ikisinde de sıfır gillette goal kullandım. Her zamanki ustura tıraşı kalitesini yakaladım. Jilet yüklemek kolay gibi ama ikiz parçayı kilitlerken jileti iki tiraşımdada aşağı kaydırdım destekle yerine oturttum. Bence bir eksi puanı buradan aldı. Jileti tutan kısmın açısını oldukça yüksek buldum bu da sedefdeki mild açılara imkan vermediği için göreceli agresifliğe itti. Sedefte ve çelik usturada oldukça yatık kullanmaya alışmışım demekki. Jilet çıkarırken ise jilet ikiz parçaya yapışıyor bu da hoşuma gitmedi. Eğer jilet her tıraşta değiştirilmezse jiletin bulunduğu iç bölüm pek iç açici olmaz ayrıca çeliği ne kadar paslanmaz olursa olsun hiç paslanmaz değil ve zamanla o bölüm pas tutar. Bunlar eksi yönleri artıları ise ucuz oluşu biraz ağır oluşu ki sapın ağır olması bence artı özellik değil bir de görüntüsü hoş. Sonuç: sedef bence daha güzel ondan da güzeli jiletsiz çelik ustura.
Kendi adıma konuşayım, bana göre feather artist club ve kai captain serisinden bile daha fazla kesme zevkine sahip, güzel balanslı bir ustura. Gündelik kullanım için mükemmel.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
haftada iki tıraşı coolcutla oluyorum
slim'in @6 yada @7 ayarına denk gibi
çok rahat kullanıyorum ağırlığı orantılı, dovo shavetteyi çok hafif ve kontrolsüz olduğu için satmıştım

jilet yükleme tablasına stick sabun sürün jilet yapışıyor
ıslak bırakınca paslanma yapıyor
metal ve işçilik kalitesi orta altı fakat tıraşı ve dengesi yüksek puanlı
paslanmaya karşı bir versiyonu daha var

$(KGrHqN,!mEE+8iu0OO0BQCMQViw8Q~~60_12.JPG

http://www.ebay.com/itm/400310873967?var...1438.l2649
ergonomi ve denge olarak bu model daha iyi sanki
forumda bunu kullananlar vardı galiba
!B9cgYyw!mk~$(KGrHqEOKpwEy+jC0Lj+BM5zB4zdIw~~_12.JPG
http://www.ebay.com/itm/400174388647?ssP...1438.l2649
(20/11/2012, Saat: 23:18)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi adıma konuşayım, bana göre feather artist club ve kai captain serisinden bile daha fazla kesme zevkine sahip, güzel balanslı bir ustura. Gündelik kullanım için mükemmel.

Kıymetini bileyim o zaman. Kai feather kendi jiletini dayatmasa düşünürdüm ama bu yorumdan sonra zor. İlk kez kötü yönde yorum okudum bu arada. Demek ki bana göre sedef kaiden iyi:d
Kai ve feather' a kötü demiyorum, ama jiletlerinden kaynaklı keism hissiyatları vasat. Ayrıca captain excelia' nın balansı baya bozuk. Cool cut ise sapı ağır çekmesinin avantajı ile yakın tıraşı kazımadan sağlayabiliyor, gerçek sıfır baskıyı bu usutrada hissedebilirsiniz. Bir de taze bolzano gibi bir şey taktınız mı oohhh dadından yinmez...Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Coolcut 9 ahraz 17 8,913 26/02/2017, Saat: 17:55
Son Yorum: ahraz
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,639 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Coolcut 9 Kerkenez 0 3,561 09/03/2016, Saat: 01:38
Son Yorum: Kerkenez
  Sanguine R5 vs. Bluebeard's Revenge ckeskin 25 29,348 26/11/2014, Saat: 19:33
Son Yorum: ooppss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: