Sanguine Coolcut 4
Buyuk ihtimal forumdaki arkadaslarimizin ve benim hic yapmadigimiz bir seyi yapiyolar... Maliyet hesabi...
Merkelin o hareketine maruz kalmamak icin SmileSmileSmile
Berberime Coolcut aldım kullanamadı
Kullandığı fırçanın domuz kılı olduğunu öğrenince '' doğal kıl vs'' diye bir şeyler söyledi.
Hiç bir klasik berber kullanacağı ekipmana 10 TL den fazla vermek istemiyor.
Bu arada Tuğrul Abi,tıraş aletlerine verdiği parayla berber dükkanı açabilir,iki berbere de iş verebilirdi Smile
Beyler,esi uzakdoguya gidecek bi kardesimiz vardi.tipsoldu demi? Feather dx belki getirtme sansim olur ordan..orjinal...
(13/07/2013, Saat: 12:36)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler,esi uzakdoguya gidecek bi kardesimiz vardi.tipsoldu demi? Feather dx belki getirtme sansim olur ordan..orjinal...

Tuğrul hocam üstadlar daha iyi bilirler featherin sahtesi yok sanırım. Dış piyasadan tamamen orjinal geliyor diye biliyorum. Öyle birşey varsa satıcıları araştıralımDodgy
Cool...Smile
Biraz önce Coolcut kullanarak ilk defa bir ustura tıraşı denedim, ama oldukça zor geldi bana, yada ürktüğüm için biraz zor göründü gözüme Smile Jilet olarak Derby kullandım ama herhalde hiç iyi olmadı,yüzümde ilerlemedi alet, yüzüme saplanacak diye çekine çekine tıraş oldum, yüzümde sakal kalmadı onda sıkıntı yok ancak boyun kısmında 3-5 yerde kısmi kanama oldu, ki DE ile de olabiliyordu bu kanamalar.

Sol eli kullanmak ise ayrı bir maharet gerektiriyor, sağ yanağımı tıraş etmek sola göre 10 kat kolay oldu. Çenemin sol tarafında bir kısım ise tam ölü nokta, ne sol elimle yanaşabildim ne sağ elimle. Yukarı aşağı sağa sola derken bir şekilde kesebildim orayı da ama alışma süreci nasıl olacak bilemiyorum. Bir sonraki tıraşı ise çelik ustura ile deneyeceğim, jiletli usturayı tutmadım açıkçası, jiletli kullanacaksam DE makineleri tercih ederim.
www.BarbarosRazors.com

Coolcut tribal,icine feather jilet...cok cok dikkatli ve yavas,tek perde...bu ikili is yapar.
Jiletli ustura olayinda jiletin onemi fazla gibi geldi bana.feather,evet tekin degil ama,ya bi kere de takilsin demi.yok oyle birsey.yag gibi akiyor.e dikkatli olmak lazim boyle olunca da tabii.yoksa kulak,dudak,yanak...elinize veriverecek bilumum parcalari.feather stogunu birkac bine cikarmak lazim,elzem,gerekli,sart...Smile
Vesselam...
Bu arada sol eli kullanmak oyle alisilmayacak bi sey degilmis.insan alisiyor..zorunlu...damarlarindaki asil kanin orda kalmasini istiyorsaniz Smile
(14/07/2013, Saat: 10:53)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada sol eli kullanmak oyle alisilmayacak bi sey degilmis.insan alisiyor..zorunlu...damarlarindaki asil kanin orda kalmasini istiyorsaniz Smile

Evet alışılır elbette ancak alışma sürecinde asil kan deli akıyor damarlarda, çıkmak için can atıyor fırsat kolluyor Smile Buna müsaade edemem kendimi men ederim Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Sertaç arkadaşımızın hediyesidir.
Buradan tekrar teşekkür ediyorum.

Hepimizde olan coolcut da jilet yükleme zorluğu ve paslanma olabiliyor.Kullandıktan sonra kurulayıp kaldırmak lazım,bendeki paslandı.

Coolcut'ın jilet yükleme yatağına stick sabun sürdümü tutkal gibi jileti tutuyor ve jilet kaymıyor ,Tabac bu konuda yeterli

Gelelim Coolblade R1 usturaya,işçilik ve malzeme metal olandan daha başarılı,finishing hataları çok az,denge ve ağırlık tatminkar,jilet yüklemesi Dovo Shavette'yi andırıyor,denge ve ergonomi olarak Dovodan daha fazla beğendim,Dovo da çok hafif gelmişti ve elimde hissetmiyordum,R1 metal kardeşinden hafif Dovodan ağır ve dengeli.
Yarım jiletin üstüne kapatılan kapak,bozulacak bir şeye benzemiyor,sürgülü kıskaç açılınca kapak da rahat açılıyor.Jilet yükleme ve boşaltması metal kardeşinden daha kolay ve güvenli.

Tıraş da olursam bu günlerde yorumda tam olacak Smile

Selamlar

[img]SANY0029_zpsfe6160cf.jpg[/img]

[img]SANY0027_zpsc8be1fc0.jpg[/img]

[img]SANY0021_zpscc7468be.jpg[/img]

[img]SANY0020_zpsbb106c91.jpg[/img]

[img]SANY0019_zpsc472737b.jpg[/img]

[img]SANY0018_zpsdf6fc78f.jpg[/img]

[img]SANY0017_zps997c2f62.jpg[/img]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Coolcut 9 ahraz 17 8,929 26/02/2017, Saat: 17:55
Son Yorum: ahraz
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,657 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Coolcut 9 Kerkenez 0 3,565 09/03/2016, Saat: 01:38
Son Yorum: Kerkenez
  Sanguine R5 vs. Bluebeard's Revenge ckeskin 25 29,409 26/11/2014, Saat: 19:33
Son Yorum: ooppss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: