Merhabalar
Merhabalar,

Yaşım 55, İstanbul'da yaşıyorum, muhtemelen 40 yıldır tıraş oluyorum. Delikanlılık yillarimda geleneksel traşla başlamıştım, sonra 3-4 yil sonra, kartuşlu makinelere geçtim, Gillette Contour, Sensor Excel, Mach 3, Schick, Wilkinson kartuş kullandim 15 yıl kadar. Daha sonra da kullan at makinelere geçtim. En çok Gillette Blue 3'u severek kullandim, ama Bic Sensitive, Flex serilerini, Wilkinson kullan atları bile denedim, en çok Blue 3 sevmiştim, 15 senw kadar da kullan at makineleri kullandim. Daha sonra, yakin zaman önce kardeşimin teşvikiyle elektrikli makinelere merak saldım, kisa zamanda 3 tane elektrikli makine satin aldım. Ama henuz o makinelerin pillerini bitirip şarja takamadan, ıslak tıraşı yeniden keşfettim, bunda en büyük YouTube videoları oldu, elektrikli makine videolarina bakarken, Sinatra Lennon, Geofatboy ve Razor Emporium videolarina denk geldim, "şöyle bir arkadaşa bakıp çıkayım" derken işte aranizdayim. Önce yerli yabancı kaynaklar, fotumlar, bloglar, satış siteleri derken eğitim videolarini da iyice seyettikten sonra traşa başladım ve bir aydir da ıslak tıraş oluyorum. Evde wilkinson sword plastik makine ve wilkinson jiletler vardi, bunlarla başladım, daha sonra İmpa ticaret'ten Rimei, Bonherre'den ise Baili BD176 aldım, Omega ve Başak fırçalar aldım. 8-10 çeşit farkli jilet aldım, henuz 3 farkli modeli deneyebildim. Bir sonraki hedefim ise ayarli bir makine almak olacak, Progress degil belki ama Parker Varyant veya Qshave, baby futur gibi birşey olabilir.

Herkese iyi forumlar dilerim.
Foruma hoşgeldiniz @"Oldman" komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.

Baili BD176 en sevdiğim aletler arasında, sessiz sedasız işini çok temiz yapan bir alet ayrıca keskin jiletlerle harikalar yarattıyor.
Ayırlı aletler arasında en beğendiğim alet Merkur Progress. @"dikdik_s" üstadım dediği gibi Progress candır Smile
Hoş geldiniz Oldman komşum. Güzel bir giriş yapmışsınız, zevkli tıraşlarınız olsun.

Ayarlı makine olarak ben şahsen orijinal merkür futur tavsiye ederim. İri görüntüsüne nazaran çok kıvrak alettir. Jileti yüzünüze çok efektif bir açıyla verir, işini çok iyi yapar. Progress'i ben de pek tutmuyorum.

İyi forumlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoşgeldiniz
Baby futuru forumdan yada aliexpress den temin edebilirseniz deneyebilirsiniz. Ben son iki tirasimda çok memnun kaldım. Yumuşak ve etkili bir tıraşı var günlükte 4.5-3.5 iki perde çok temiz tıraş verdi.
Kartallar yüksekten uçar
Aramıza hoş geldiniz komşum keyifli forumlar
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
hoşgeldiniz.
ne mutlu türküm diyene !
Hoşgeldiniz komşum!
Deden gibi tıraş ol.
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar.
So far so good..
Hoşgeldiniz iyi forumlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,602 27/06/2023, Saat: 05:44