Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma
Information 
b0h5tub.jpg
gacyieh.jpg

İkisini de sırayla 2 aydır kullanıyorum. İkisine de normal kullanım dışında herhangi bir yumuşatma işlemi yapmadım. 2-3 günde bir tıraş olurum, yüzde köpürtme yapıyorum, köpürtme kasesi kullanmıyorum. Cella ve Arko sabunlarla denedim ikisini de.

Fiziksel olarak fotoğraflarda da görüleceği üzere Jaguar'ın sapı bariz daha kısa, kıl boyu ise bariz olmasa da o da biraz kısa. Fakat Jaguar çok daha omurgalı. Kıl boyu kısa olduğu için değil, kıl sayısı Jaguar'ın daha fazla, daha yoğun. Jaguar'ın düğüm çapı daha geniş. İkisinin de hemen hemen aynı oranda sert, siyah kılları var, ayıklamadım.

Asıl önemli olan ise köpük performansında Jaguar açık ara önde. Daha kısa sürede daha çok köpük yapıyor. Jaguar daha fazla köpük tutabiliyor. Gerektiğinde ikinci-üçüncü perdeye ya da rötuşlar için Jaguar üzerinde daha fazla köpük bulunuyor. Nom ise köpük performansı Jaguar'a göre kötü.

İkisinde de eşit miktarda kıl döküldü, bu açıdan fark yoktu.

Nom hiç kokmadı, ne ıslakken ne de ilk aldığımda. Jaguar ise ıslakken çok kötü kokuyordu ilk kullanımlarda. Yalnız kullanıkça Jaguar'ın ıslakken kötü kokusu ciddi miktarda azaldı, kötü koku zamanla bitecek gibi duruyor. Kokuyu gidermek için fazladan bişey yapmadım.

Nom fırçayı https://bonherre.com dan 76 liraya aldım. Link veremiyorum. 76 liralık serisi stokta kalmamış. Lasse diye bonherre'de arama yaparsanız görürsünüz. Jaguar'ı 15 liraya nebioglukozmetik diye bir siteden aldım. https://www.nebioglukuafor.com/jaguar-23...rcasi-1551 (Astra yeşil de 38 lira)

Sonuç olarak iki fırça da kendi markalarının en ucuz fırçaları. Büyük fırça istemediğim için tercih ettim bu iki fırçayı. Kısa sapı ve başlardaki kötü kokusu sizi rahatsız etmeyecekse Jaguar 236 hem fiyat olarak hem performans olarak Nom fırçadan çok daha iyi.
Oldukça kapsamlı bir inceleme olmuş, küçük Nom domuz kılı fırçaları ben de merak ediyordum. Teşekkürler komşum.

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Her şeyin bir şeyi vardır."
İnceleme icin teşekkürler,
236'yi ve diger Jaguar'lari kullandim, kullaniyorum hâlâ. Seviyorum Jaguar fircalari ama maalesef her uretimi ayni standartta degil.
Nom fircalari bir kere inceleme firsatim oldu, Jaguar'in bu konuda daha ustun oldugunu dusunuyorum.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
@"yazark" komşum inceleme için teşekkür ederim. Güzel bir kıyaslama olmuş

Jaguar bütçe dostu ürünler için Rodeo markasını çıkarmıştı. Keşke Jaguar markasını da daha üst seviyelere, Nom veya başka markalarda olduğu gibi daha albenili ve kaliteli saplarla üretseydi de Türkiye'nin alım gücüne uygun şık ürünleri olsaydı.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
İnceleme için teşekkür ederim.

(01/06/2021, Saat: 11:23)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"yazark" komşum inceleme için teşekkür ederim. Güzel bir kıyaslama olmuş

Jaguar bütçe dostu ürünler için Rodeo markasını çıkarmıştı. Keşke Jaguar markasını da daha üst seviyelere, Nom veya başka markalarda olduğu gibi daha albenili ve kaliteli saplarla üretseydi de Türkiye'nin alım gücüne uygun şık ürünleri olsaydı.

+1.

Onur Beyin söylediklerine ek olarak kıllara biraz daha fazla ağartma işlemi uygulanma ve koku problemini ortadan kaldırma işlemlerine önem verseler çok daha iyi fırçalar çıkacağına eminim.
Geçen yıllarda Bonherre ye yeni geldiğinde ben de Nom un bir domuz fırçasını almıştım. Düşman başına fırça diyebilirim, uzak durun. Jaguar ilk göz ağrım fırça konusunda, fiyatının çok üzerinde performansı olan bir ürün, kolayca bulunuyor. Fırçayı alırken dikkatli bir inceleme ve seçim yaparsanız severek kullanırsınız. Jaguar ezer.
Her belirleme değillemedir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 78 55,065 08/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: speedline
  JAGUAR kumuca 351 330,224 04/05/2023, Saat: 17:24
Son Yorum: goshawk
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,233 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,814 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
Star Danidom Tarihçesi | Danidom (Eurostil) Tıraş Fırçası İncelemesi | Danidom Röportajı tiffanygt 3 1,582 19/03/2023, Saat: 22:59
Son Yorum: inter
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Star Danidom Tarihçesi | Danidom (Eurostil) Tıraş Fırçası İncelemesi | Danidom Röportajı tiffanygt 8 2,851 19/12/2021, Saat: 01:29
Son Yorum: Emre D.
  Danidom Tarihçesi | Danidom (Eurostil) Tıraş Fırçası İncelemesi | Danidom Röportajı tiffanygt 0 934 17/12/2021, Saat: 13:16
Son Yorum: tiffanygt
  Nom Tıraş Fırçası - Alfred (Mühle) İNCELEME ekilic2 18 11,663 09/11/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: sfenks
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,528 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: