Blue Cypress & Blue Moon
Geltir 2021 Yılbaşı Çekilişi dolayısıyla ulaştığım ürünleri forumda ve çevremdeki arkadaşlarımda göremediğim için tanıtmak istedim.

Üretici Firma: Abtira Garden ( https://abtira.garden/ )

Çeşme’de faaliyetlerine devam eden ve farklı tipte ciltler için farkı ihtiyaçlara yönelik olarak ürünler üreten bir firma. Sosyal medya hesapları ve internet siteleri sadeliği yansıtırken kendinizi Ege’nin güneşleri arasında nefes alırken hissediyorsunuz. Ürünleri doğal ve farklı bileşenlerden oluyor, amaç cilde ve doğaya-yaşama saygı diye özetleyebiliriz. İnternet sitelerindeki tanıtım yazılarında tüm bunlardan bahsediliyor:

Ürünlerimizin arkasında yatan fikir, doğal, olabildiğince organik cilt bakım ürünleri olmasının yanı sıra, vegan, hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması ve geri dönüşümlü ambalajlarla sunulmasıdır. Size hem bedenimize hem de gezegenimize, özellikle cildin yaşamasına, nefes almasına ve yaş almasına saygılı ürünler verebilmek hedefimiz. Vücudumuzun ve cildimizin asaletli yaşlanması gerektiğine inandığımız için size çok etkili ürünler üretmeye gayret ediyoruz. Ürünlerimizin, size mutluluk verecek muhteşem ürünler olması için her gün çalışıyoruz.

Avrupa ve Türkiye’den saygın tedarikçilerden temin ettiğimiz ya da özenle kendimiz hazırladığımız sadece yüksek kalite yağlar, uçucu yağlar, sular, özler, vitaminler ve mineraller kullanıyoruz. Ürünlerimizin içinde bulunan her hammadde, kendine has amaçları doğrultusunda seçildi. İçlerinde paraben, EDTA, silikon, petrol türevleri, sentetik boya veya koku bulunmamaktadır. Su bazlı ürünlerimizde sadece doğal ve Ecocert onaylı koruyucuları kullanıyoruz.

Abtira’nın tıraş için iki adet ürünü mevcut: Tıraş sonrası iksiri ve balm

Blue Cypress: Tıraş Sonrası Bakım Serumu (100ml)

Bir Egeli olarak bu ürünü kokladığım zaman Ege’ye döndüğümü itiraf edeyim: Ege’nin otları ve hafif baharatlı bir kokusu mevcut: buna karşın baharatlı dediysem kendinizi Mısır Çarşısı’nda hissetmiyorsunuz, aktarda nefesinizi içinize keyifle çektiğiniz ama aklınızın Ege’de olduğu bir koku: mersin suyu, güverscin otu, cadıfındığı, mavi selvi uçucu yağı ve daha fazlası mevcut. Burada dikkat çeken bir nokta, ürünün tanıtım yazılarında da belirtilmiş, güvercin otu yağı cildi sıkılaştırıyor. Bu durumu tıraşta fazlasıyla yaşadım, cilt şap sürmüşçesine geriliyor ve kuruyabiliyor. Bu nedenle sonrasında mutlaka bir balsam-krem gerektiğini belirtebilirim. Özellikle de kuru ciltlerde bu ürün gereğinden fazla bir gerilme yaşatabilir. Buna karşın yağlı ciltler için birebir olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kullanım miktarı olarak da az miktarı tüm yüz için yetiyor ve ürünün uzunca kullanımına olanak veriyor. 

İçerik: Mersin suyu + güvercin otu / cadıfındığı (Inglizce “witchhazel” veya hamamelis) suyu + aloe vera suyu + mavi selvi uçucu yağı + portakal yaprağı uçucu yağı + günlük uçucu yağı + sandal ağacı uçucu yağı + sitrik asit + xanthane (doğal kalınlaştırıcı) + leucidal / turp özü (doğal koruyucu) + eser miktar Ecocert onaylı koruyucular. (Ürün tanıtım sayfasından alınmıştır.)

Blue Moon: Cilt Rahatlatıcı Balm (50 ml) 

Ürünün 50ml olması gözünüzü korkutmasın, minnak boyutuna göre çok uzunca süre gidiyor çünkü çok yoğun ve yağlı bir balm. Kokusu direkt olarak kil kokusu olarka aldım, ilk başta koku anlamında çok sevilebilecek bir koku değil. Buna karşın kullanım miktarı sizi şaşırtıyor, sarı lebleninin çeyreği kadar bir miktarı tüm yüzünüze rahatlıkla yetiyor. Ben, çok yağlı olmasından dolayı ellerimi ıslatarak tüm yüzüme yayıyorum. Mevsimsel olarak kışa uygun bir ürün olduğunu rahatlıkla belirtebilirim. Belli bir süre cildinizde kalıyor ve yağı hissediyorsunuz, bunun için az miktar kullanmak önemli. Belirttiğim gibi ürün kolay emilmiyor ama emildikten sonra cildi çok iyi bir şekilde yumuşatıyor. Bu durum, Blue Cypress Tıraş Sonrası İksir’in cildi germe-kurutucu etkisini giderebiliyor. Bu ürünün kuru ciltlere uygun olduğunu düşünüyorum, zira yağlı bir ürün olduğu için ağlı ciltlere uyumu zor olabilir.  

İçerik: Zeytin yağında bekletilmiş aynısefa çiçeği + devedikeni yağı + aloe vera yağı + avokado yağı + ayçiçegi mumu + civanperçemi uçucu yağı + melek otu uçucu yağı + lavanta uçucu yağı + E vitamini  (Ürün tanıtım sayfasından alınmıştır.)

Her iki ürün de  internette kendi satış mağazalarında ve diğer internet sitelerinde mevcut. Kolaylık olması açısından linkini ekliyorum. 

a2cc61ff4a99ea10b456d4728f43c30c.jpg626e46cbffabf280299e76aa99a19161.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Gerekli olan yazi duzeltmelerini duzeltme secenegi acik olmadigi icin yapamıyorum, bu nedenle tum komsularimdan ozur dilerim karisiklik icin.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Güzel bilgilendirme için teşekkürler, emeğine sağlık üstad.
May the good shave be with you.
@"ekindgn" Ekin hocam eline sağlık. Eldeki balsamlar nedeniyle yakın vade de pek deneyebileceğimi sanmıyorum ancak o kadar güzel anlatmışsınız ki balsam olanını ilk fırsatta deneyeceğim.
@"ekindgn" Ekin komşum inceleme için teşekkürler. Sayende birkaç ay önce ben de denemiştim. Ürünlerin kokusu ve yoğunluğu tam da anlattığın gibiydi.
So far so good..
@"ekindgn" komşum inceleme için teşekkürler. Elinize sağlık.
İncelemeni için teşekkürler, emeğinize sağlık komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kiehl's Blue Astringent Herbal Lotion 1912 1 4,140 20/07/2018, Saat: 14:26
Son Yorum: osaka23
Photo blue stratos after shave korgunv 9 7,601 19/05/2017, Saat: 14:29
Son Yorum: Mnbvc
  Vintage Aqua Velva İce Blue Aftershave sifujack 8 14,008 30/11/2013, Saat: 17:20
Son Yorum: Aedan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: