Merhabalar
Herkese merhabalar uzun süredir uzaktan takipteyim artık üye olmak istedim Smile Sanırım 1 senedir bu güzel hobimi denir artık traştan zevk alma huyuna başladım ama danışmam gereken bazı durumlar var tabiki Smile Traş fırçası bölümünü bir türlü halledemedim şöyle yumuş yumuş bir fırça tavsiyesi beni mutlu eder.Fırça demişken sentetik veya porsuk düşünüyorum fakat iyi bir porsuk biraz bütçeyi aşıyor,sentetik ise gönlümde ne var ne yok sebebi sanırım yumuşak olmaması ve batması eğer yumuşak olan porsuğa yakın bir fırça tavsiyenizi bekliyorum tekrardan merhabalar Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hosgeldiniz.
Yaqi mink kullanıyorum tavsiye ederim.
Hocam merhaba ve foruma hoşgeldiniz,

İlk fırça seçimi biraz zordur. Sebebine gelince elinizde referans teşkil edecek ve tam olarak ne istediğinizi tarif edebileceğiniz bir örnek olmadığından dolayı biraz yorumlara dayalı kör dalış şeklinde alım durumu olacaktır. Verilecek tavsiyeler de genel anlamda genele hitap eden ama sizi tatmin edip etmeyeceği %100 garanti olmayan öneriler şeklinde olur.

* Sentetik fırçalar ilk nesil sentetikler gibi kazık gibi açılmayan fırçalar değil. Kıl yumuşaklığına takılmayın yerli sentetikler hariç (misinadan hallice naylon) hemen hepsi yumuşaktır. Buna ilk nesil sentetikler de dahil. Şu an piyasada satılan Frank Shaving, Yaqi gibi bir markanın 24x50-52mm ölçülü bir sentetiğini alabilirsiniz.
*Porsuk fırçalarda da yine aynı şekilde 24x50-52mm düğüme sahip 2bant finest bir fırça ve hatta sizin tabirinizle '' yumuş yumuş'' bir fırça istemenizden ötürü 3 bant silvertip bir fırça tercih edebilirsiniz. Yine de tekrar belirteyim şu an sadece hayal gücünüzü kullanarak şöyle olsun, böyle olmalı gibi kendinizce belirlediğiniz kriterlerin sizi mutlu edip etmeyeceğini alacağınız fırçayı denedikten, tecrübe ettikten sonra anlayacaksınız. Yani o yumuş yumuş hissiyatı belki de beğenmeyeceksiniz. İlk elin günahı olmaz derler, beğenmezseniz sonraki tercihler için referans noktası oluşturacak. Beğenirseniz de '' one time, one shot '' yapacaksınız.

Tekrardan hoşgeldiniz, ürünleri aldıktan sonra mutlaka geri bildirimlerinizi beklerim.
(30/08/2021, Saat: 09:46)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz.
Yaqi mink kullanıyorum tavsiye ederim.

Hoşbulduk.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için değerlendireceğim

(30/08/2021, Saat: 10:43)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhaba ve foruma hoşgeldiniz,

İlk fırça seçimi biraz zordur. Sebebine gelince elinizde referans teşkil edecek ve tam olarak ne istediğinizi tarif edebileceğiniz bir örnek olmadığından dolayı biraz yorumlara dayalı kör dalış şeklinde alım durumu olacaktır. Verilecek tavsiyeler de genel anlamda genele hitap eden ama sizi tatmin edip etmeyeceği %100 garanti olmayan öneriler şeklinde olur.

* Sentetik fırçalar ilk nesil sentetikler gibi kazık gibi açılmayan fırçalar değil. Kıl yumuşaklığına takılmayın yerli sentetikler hariç (misinadan hallice naylon) hemen hepsi yumuşaktır. Buna ilk nesil sentetikler de dahil. Şu an piyasada satılan Frank Shaving, Yaqi gibi bir markanın 24x50-52mm ölçülü bir sentetiğini alabilirsiniz.
*Porsuk fırçalarda da yine aynı şekilde 24x50-52mm düğüme sahip 2bant finest bir fırça ve hatta sizin tabirinizle '' yumuş yumuş'' bir fırça istemenizden ötürü 3 bant silvertip bir fırça tercih edebilirsiniz. Yine de tekrar belirteyim şu an sadece hayal gücünüzü kullanarak şöyle olsun, böyle olmalı gibi kendinizce belirlediğiniz kriterlerin sizi mutlu edip etmeyeceğini alacağınız fırçayı denedikten, tecrübe ettikten sonra anlayacaksınız. Yani o yumuş yumuş hissiyatı belki de beğenmeyeceksiniz. İlk elin günahı olmaz derler, beğenmezseniz sonraki tercihler için referans noktası oluşturacak. Beğenirseniz de '' one time, one shot '' yapacaksınız.

Tekrardan hoşgeldiniz, ürünleri aldıktan sonra mutlaka geri bildirimlerinizi beklerim.

Çok çok teşekkür ederim hoşbulduk.
Soruma vakit ayırdığınız için minnettarım.Söylediklerinizden gerekli cevabı aldım tam anlamıyla dediğiniz gibi deneyip göreceğim ama gerekli bilgiyi aldığımı düşünüyorum çok teşekkür ederim değerlendirip bir ürün aldığımda geri dönüş yapacağım sevgilerle..

(30/08/2021, Saat: 10:43)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhaba ve foruma hoşgeldiniz,

Hocam merhaba son bir soru soracağım.
Küçük demeyi unuttum küçük fırça için ölçü aynımıdır

Hoşgeldiniz keyifli forumlar ve sıhhatli tıraşlar dilerim. Yaqi sentetikleri öneririm fırça olarak. 24 mm idealdir. Ben severek kullanıyorum halen hem sert değildir hemde bolca köpük yapar ve çabuk kurur.
Kartallar yüksekten uçar
(30/08/2021, Saat: 17:09)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz keyifli forumlar ve sıhhatli tıraşlar dilerim. Yaqi sentetikleri öneririm fırça olarak. 24 mm idealdir. Ben severek kullanıyorum halen hem sert değildir hemde bolca köpük yapar ve çabuk kurur.

Hoşbulduk
Teşekkür ederim tavsiyeniz için

Merhaba foruma hoşgeldiniz. Keyifli forumlar, tahrişsiz tıraşlar dilerim. Yaqi Moka çok güzel ve fiyatına göre üst düzey bir fırça bence. Fakat sabunu, kremi bolca yüklemeniz gerekiyor çünkü köpük yutma problemi var. Düğüm çapı büyük olduğundan dolayı. Bir spor araba gibi yakıtı içiyor adeta fakat zevki de ona göre. Smile
(30/08/2021, Saat: 18:31)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba foruma hoşgeldiniz. Keyifli forumlar, tahrişsiz tıraşlar dilerim. Yaqi Moka çok güzel ve fiyatına göre üst düzey bir fırça bence. Fakat sabunu, kremi bolca yüklemeniz gerekiyor çünkü köpük yutma problemi var. Düğüm çapı büyük olduğundan dolayı. Bir spor araba gibi yakıtı içiyor adeta fakat zevki de ona göre. Smile

Hoşbulduk teşekkür ederim anladım değerlendireceğim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk