Tıraş Ekonomisi
Sahip olduğumuz tıraş malzemeleri yeterli mi? Yoksa gereğinden fazla bütçe mi ayırıyoruz? Tıraş ekipmanları hobi aşamasında, mı yoksa koleksiyoner mi olduk?

YouTube - Berberbey
youtube.com/Berberbey
Koleksiyoner seviyesine geçiyorum sanırım. İmpa'dan iki tane OMEGA fırça aldım , 2 tane Antigua Barberia ustura aldım , 2 tane Katze ustura almıştım.
3 kartela nacet, 1 kartela 7 oclock 2 kartela Gillette platinum var hiç kullanılmamış Toptan Tr'den almıştım.
Sırada param yeterse Captain Fawcett veya o ayarlarda ustura almayı düşünüyorum İmpa'dan
Bence ustura
Bende de Muhle R41, EJ DE89, Parker 89R, Merkur41C, Yaqi DLC klasik alet var. Ustura olarak Parker Srx Zaza Bluebeard Revenge ve katze ustura var. Sanirim bendr koleyksiyon yoluna girdim.
Çoğu tıraş sever şunu da deniyim bunu da deniyim derken koleksiyonerlik yolunda ilerliyor. Bunlara ben de dahilim. Smile
wilkinson siyah plastik (ilk makine, denemek için)
baili kelebek (ne farkı varmış diye anlamak için)
de89 (kalıcı evladiyelik)

omega 10019 fırça (ilk fırça, denemek için)
omega prof fırça (kalıcı, uzun fırça)

proraso yeşil x3
proraso kırmızı x2
proraso beyaz
proraso wood spice
tabac sabun
tabac krem
arko sabun x2
more for you sabun
proraso yeşil krem
haslinger sandal sabun
stirling barbershop (gelecek)
stirling margaritas in the arctic (gelecek)
stirling ozark mountain (gelecek)

rapira jilet 100lük paket
7 8 tane deneme jilet paketi

sabunları ve jiletleri deniyorum, beğendiğimi stokluyorum. rapira bunlardan biri, bir sonraki 100lük paketim permasharp olacak sanırım de89 ile çok güzel gidiyor. yeşil 7oclock da dün denedim o da rahat bir tıraş oldu

sabunlar orta uzun vadede para harcıyacağım yer olacak. proraso hem turkiyede kolay bulunması hem de fiyat performans olarak uygun olması sebebiyle esas sabunlarım olacak sanırım.
1910-1980 arası üretilmiş, her 10 yılın öne çıkan aletleri duruyor dolapta. 18 tane. Big Grin biraz maksadını aşan bir toplama oldu galiba.
Selamünaleyküm sayın abilerim bu başlığı açmışsınız iyi etmişsiniz.Ben geçen yıl ws classic almıştım kullanıyordum iyiydi.4-5 ay kullandım 3-4 güne bir düzenli traşımı oldum. Sonra birden bire sivilceler çıkmaya başladı. Sonra yine devam edeyim derken sivilceler daha çok artmaya başladı sonra bu nivea nın traş sonrası alkolsüz olan losyonundan aldım. Dedim acaba sivilcenin üstüne sürsem işe yarar mı sonra 1 ay falan denedim.Oda işe yaramadı. Sonra doktora gittim sivilce tedavisi görüyorum işe yaradı bu aralar daha yeni traş olmaya başladım yuma traş aletinin korumasını çıkarıyorum arko sabun omega 10019 siyah beyaz d kılı fırçam perma sharp jiletim böyle varya hafif hafif bastırmadan tek perdede oluyorum traşımı sonra nivea losyonumu sürüyorum oh mis.Yani döndüm dolaştım 3-4 tane alet,jilet,krem sabun denedim en sonunda bunları buldum.Ha fırça konusunda bişey diyemem ben bi tane yaki almıştım onuda arko sabuna vurmaya kıyamıyorum bakacaz artık.Yani bu traş olayında çok çesitlenince çokda değişen birşey olmuyomuş ben bunu anladım sizede iyi traşlar olsun.Herkese saygılar.K.maraştan selamlar.
Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler.
1 adet mühle r41
2 adet fırça (nom'dan memnun kalmadığım için jaguar da aldım sonra)
1 adet proraso naneli sabun yazlık
1 adet cella badem sabun kışlık
Astra yeşil 100lü + BİC 100'lü
Deneme paketinden kalan jiletler
ZAZA alum bloc

Tıraş ile ilgili bütün ekipmanlarım bu kadar. Bittikçe alırım.
Koleksiyon için değil kullanmak için satın aliyorum, ekipman ve sabun türü şeyleri.
Biraz da forum etkisiyle merak ve deneme isteği olustukça ekipmanlar artıyor.
Koleksiyonerlik çok farklı birşey. Türkiye'de sayılı da olsa tıraş koleksiyoneri vardır ama hemen hemen hepimiz hobidaş sayılırız. Hobi aşamasını geçip koleksiyoner seviyesine ulaşan anca 3 5 kişi vardır kanaatimce.
Selamlar,

Bu konuda sınırı çizmek de zor gibi. Çünkü eğer benim gibi yeni keşfetmişseniz, şekerci dükkanına girmiş çocuk gibi her şeye saldırasınız geliyor. Çok farklı malzemelerden kaliteli ürünler var. Ve bu biraz da kişisel bir tecrübe ve beğeni olduğu için keşfetmek de gerekiyor.

O yüzden forum epey faydalı. En azından daha bilinçli tercihler için altyapı oluşturmanızı sağlıyor. Katkı sağlayan herkesin emeğine sağlık.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,731 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,177 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,997 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: