Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili
Pek değerli komşularım. Uyguladığım tekniği anlatıp sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Tıraşımı icra ederken ilk perdeyi komple De tıraş aleti ile, ikinci perdeyi ise çene dudak bölgesinde dokunmadan çapraz çekişler ile yanak ve boyun bölgesini temizleyerek tamamlıyorum. Ne yapıp ettim ise 5 günlük sakalda bile dudak kenarlarında istediğim temizliği yakalayamadım. Anlayamadığım seviyede aşırı hassaslar. Benim gibi sorunlarla karşılaşıp çift alet kullanan komşularım var mıdır? Var ise tecrübelerinden yararlanmayı çok isterim.
Yaqi flipside başlığın her iki yüzü de farklı agresiflikte. Agresif tarafa konforu yüksek, mild tarafa keskinligi yüksek jilet takılabilir. İki yarım jiletle kullanılabiliyor ise size çözüm olur diye düşünüyorum. Aynı şey ayarlı makinelerle de yapılabilir. Tabi burada iki yarım jileti düzgün tutabilmesi önemli.
Bilek ile alet açınıza dikkat edin ve kendinize zaman tanıyın. Başka bir sıkıntınız yok. Selamlar.
Usturayı etkin kullanmak için elinizin oturması önemli. İlk başlarda azla yetinmeyi öğrenmek gerekiyor. En çok yaşanan sorunlardan birisi dudak kenarı çünkü usturanın nereyi nereye kadar keseceğini mevcut tecrübenizle tahmin edemezsiniz. Normal olarak biraz da çekingenlik devreye girince, ustura hareketini dudak hattına gelmeden bitirmek çok doğal. Ayrıca dar alanlarda çabuk, kararlı ve açısı doğru ayarlanmış hareketler yapmak gerekiyor ama onun için de zaman ve pratik lazım. Sakalın tamamını istenilen seviyede almak, yakın tıraşı elde etmek hep zamanla olacak şeyler.
@"Oldstyle" Cihan ilk perde de neden çift taraflı tıraş aletini kullanıyorsun ki? Aşırı hassas bölge olmasından dolayı tahriş mi yaşıyorsun? Yoksa teknik anlamda o bölgeye girmekten mi çekiniyorsun? Tam olarak anlayamadım.
@"marv" Üstadım aşırı hassas olmasından dolayı rahatsızım. 1 yıldan fazla süre olacak ustura kullanırım, ne yaptım ne ettim ise o bölgeye çözüm bulamadım. Bütün yüz bölgemi normal tıraş etsem de çene sağ sol dudak kenarları malesef kızarık. Sizin tecrübelerinizden yararlanırken sabun çeşidini arttırarak denemeler yapmaya devam ediyorum. Prorasso sabun-krem serisi, Tabac, Lea, Arko, Mühle denediğim sabunlar arasında. Alerjik cildim olduğu için zaten hassas olan bölge sabuna bir tepki verir diye düşünüyorum. Cilt uzmanına gittim deneme yanılma yöntemi en doğru tercihim olacak gibi gözüküyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,378 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,160 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,760 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,571 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,634 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,366 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,272 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer
  Ustura İçin Nasıl Pratik Yapılmalı Grandnovice 16 15,071 01/04/2021, Saat: 15:09
Son Yorum: denizdvn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: