PTT Kargo büyük zam
Arkadaşlar bildiğiniz gibi kargo fiyatlarıda son zamanlarda memleketteki her şey gibi bayağı bir arttı. Bizler hobimiz sebebi ile çok sık kargo alıyor ve gönderiyoruz.

PTT Kargo diğer özel kargo şirketlerine göre çok uygun fiyatlıydı. Bu yüzden de çok tercih ediliyordu.

Dün bir forumdaşımıza PTT ile kargo gönderdim. Barkoya yaklaştığımda görevli arkadaş bilgi verdi zam geldi diye. Normal dedim ama oranları duyunca şaşırdım.

Yurt içi gönderilen kargolara % 50, yurt dışı gönderilen kargolara % 100 zam gelmiş. Evet doğru duydunuz aynen böyle dedi. Zaten gönderdiğim kargoyu öderkende gördüm bunu.

Bilginiz olsun istedim.

Selamlar,
Şube teslim kargoda %36 zam gelmiş. Normalde 11.75 civarı tutan kargoya 16 lira ücret aldılar.

Özel kargo şirketleri ise daha da pahalı. Eskiden anlaşmalı ücretler 12-15 lira arası değişirken şimdi 25 liradan açıyorlar anlaşmalı dosya gönderimini. Anlaşma yoksa zaten dosya 35-40 liraları buluyor.

PTT Kargo şu durumda yine kötünün iyisi.

Eğer indirimli gönderilmek istenirse zebramo, dolap, gardrops gibi bireysel satış yapılan pazaryerlerinden ilan açıp başka hesapla aldırarak göndermek en mantıklısı.
Ankara içine Ankara'dan 32 TL gönderdim Yurtiçi Kargo'dan Smile
Kendim gitsem daha ucuz olurdu
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(13/10/2021, Saat: 11:47)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ankara içine Ankara'dan 32 TL gönderdim Yurtiçi Kargo'dan Smile
Kendim gitsem daha ucuz olurdu
Hahahhahha. Aynen öyle Ekin Bey.
Eğer mümkünse zebramo gardrops gibi siteler üzerinden ilan açıp buraların kargo anlaşması avantajını kullanmak çok daha ekonomik oluyor. Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
İkinci el uygulamalarda kesinti komisyon alıyorlar bu halde satıcı fiyatı artırmış olabiliyor ve kargo aynı fiyata gelmiş oluyor zaten ptt yine uygundur.
(14/10/2021, Saat: 12:24)cenkcenk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci el uygulamalarda kesinti komisyon alıyorlar bu halde satıcı fiyatı artırmış olabiliyor ve kargo aynı fiyata gelmiş oluyor zaten ptt yine uygundur.
Şu an en uygun Pazaryeri uygulaması gardrops galiba.

5 liralık bir ilan için kargo dahil hizmet bedeli 16 lira oluyor.

PTT Kargo adrese teslim en düşük 20 lira. Dediğiniz gibi fiyatlar aynı ama PTT kargo tercih etmeyecekler için gardrops gibi pazaryerlerini kullanmak çok daha mantıklı.
N11.com kargo ücretlerini güncellemiş, kargo bedava olmayan ürünlere 45 lira kargo çıkarıyor. Nereye gidiyor bu ülke ya :S
PTT Kargo yeni zam gelmiş. Şehiriçi 19 TL, Şehirler arası 26 TL olmuş.

Bugün PTT ye gittiğimde öğrendim Smile
İstanbul-Zonguldak hattında Gillette SharpEdge 100'lü kartelası bugün 31 TL'ye geldi bana adrese teslim PTT Kargo ile. Bilgi amaçlı yazıvereyim dedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,104 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe
  GSM Firmaları, İnternet Sağlayıcıları, Kargo Şirketleri m y r 10 11,495 26/03/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: Soner
  ebay kargo merg 6 9,418 24/11/2014, Saat: 15:46
Son Yorum: merg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: