Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
Benim de bu zamana kadar kullandığım lastiklerin içinde bizim yollara direnebilen ve çok memnun kaldığım lastik potenzadır.
Aracımda kullandığım yazlık lastikler Barum. Eski bir Çek markasıdır. Sanırım artık Michelin lisansı ile üretim yapıyor. Petlas'tan biraz daha hallice, daha yumuşak. Çok az bir fiyat farkıyla alınabiliyor. 2 yıldır kullanıyorum. Memnunum.
geçen yıl internetten nokian line almıştım, 1 yıldr kullanıyorum, oldukça yumuşak bir lastik,memnunum
(28/03/2016, Saat: 14:07)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstat, ara ölçü ne yazıkki. Üst segmente geçersem arabanın tüketimi artar ve zorlanır diye düşünüyorum.
Zira 1.25 motor Smile

alt ölçüye geçersem jantları değiştirmem mi gerekir? (şu an alaşımlı jant var)

daha önce düşünmüştüm fakat bilmediğim için hep düşünce aşamasında kaldı.

Jant değiştirmeden 205-55-16 geçişini yapabilirsiniz, %3 boyut değişimleri limitler dahilinde sayılır ve sizin lastik sadece 1 cm yükselip 1 cm genişleyecek. Bunun dışında uygun fiyatlı lastik bulabileceğiniz başka bir ölçü yok ne yazık ki.
Bence Lastik konusunda kim ne derse desin michelin 1 numara.Bağımsız kuruluşlarla yapılan Michelin fren testlerinde herzaman diğer lastiklerde önde yer almış bir lastiktir.Ben size yazlık olarak michelin primacy 3 ü öneririm.Fiyat olarak diğerlerinden biraz pahalı ama güvenlik anlamında oldukça güven veren lastik.Micheline en yakın ve fiyat konusunda makul olan bir diğer lastikse goodyear efficientgrip performance dır.Verilere göre Yakıt konusunda michelinden daha iyi durumda.Fren mesafesi ise michelin primacy 3 de goodyear efficientgrip performance da A dir.yani aynı görünüyor.Michelinden daha ucuz olan bu lastiğide öneririm. Güvenlik açısından araç lastiği çok önemlidir.Bunlara dikkat etmekde yarar var.100 tl eksik olacak diye güvenlikten ödün vermek bana mantıklı gelmiyor....
Michelin primacy 3 kullanıyorum epey konforlu bence. Tekrar lastik alacak olsam yine Michelin alırım paraya kıyıp. Lastik konusunun abartıldığını düşünüyordum ama kullanınca farkı gördüm.
Hem yaz hem kış continental tek geçerim. Kış Nokian da çok iyidir.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Yaz için Goodyear EfficientGrip Performance tavsiye ediyorum, lastiğin dB değeri 67 ki sessizlik diye tabir edebiliriz..
Yazlık Michelen'i tek geçerim Kışlıka Nokian*ı... 2 yıl boyunca Lassada Petlasa alsan woow bu ne lasik yada fena değilmiş falan dersin. Amaaa 2 yıl sonunda gerçek lasik kendini göserir...
Runflat lastikte en çok Continental'den memnun kaldım. Pirelli p7 cinturato da tutuş olarak iyiydi ama biraz gürültülüydü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,230 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,330 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,752 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,445 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,180 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,334 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,092 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,349 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,072 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: